Tuoj nebus kam dirbti: testus Kėdainiuose pasidaryti – didelė problema

 Tuoj nebus kam dirbti: testus Kėdainiuose pasidaryti – didelė problema

Kėdainių PSPC mobiliajame punkte nebus testuojami tie asmenys, kuriems savikontrolės testai yra mokami. Taip pat čia testų darytis negalės ir besiruošiantys keliauti į užsienį./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Tiems, kurie skiepytis nenori arba negali, greitasis antigeno testas iš esmės yra vienintelis būdas, leidžiantis eiti į darbą, tačiau dabar dėl galimybės ir pareigos eiti į darbą niekas nebegali būti tikras, mat išaušo sunkios dienos – pasidaryti reikiamą testą Kėdainiuose – didelė problema, nes mobilusis punktas dirba vos penkias valandas per dieną, o testuotis pirmiausia priimami tie, kurie jaučia ligos simptomus. Tad norintiems testų tam, kad galėtų eiti į darbą, tenka laukti net po porą savaičių.

Negali prisiregistruoti

„Rinkos aikštę“ užplūdo nepatenkintų gyventojų skundai, kuriuose sakoma, kad Kėdainiuose mobilusis punktas dirba per trumpai, užsiregistruoti greitajam antigeno testui nepavyksta.

„Laukti reikia beveik dvi savaites į priekį. Dirbantiems reikia testuotis, kodėl nesudarytos sąlygos atlikti testus nelaukiant tokioje eilėje? Kokia čia tvarka? Kodėl mobilusis punktas tiek trumpai dirba? Kažkokia betvarkė!“ – nusivylimo neslėpė vienas iš skaitytojų.

Panašių skundų gavome ir daugiau, gyventojai nebėra tikri dėl to, ar galės dirbti ir kas bus, jei laiku nespės pasidaryti antigenų testo.

„Sergamumas didėja, diagnostikai reikalingi PGR testai. Pacientai su simptomais turi patekti pirmumo tvarka, kad būtų laiku diagnozuota liga. Dėl to buvo pailgintas laikas PGR testų ėminiams. Visi kiti turi galimybę skiepytis ir testuotis nereikės.

A. Rimkevičienė

Tapo antraeilės svarbos

Kėdainiuose veikiančio mobiliojo punkto darbą kuruoja Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras. Jo vadovė Audronė Rimkevičienė teigė situaciją labai gerai žinanti, tačiau potencialiai gerų žinių profilaktinių tyrimų norintiesiems ji neturi.

Dėl sparčiai augančio užsikrėtimų skaičiaus mobiliojo punkto darbo prioritetai buvo sudėlioti kitaip.

„Sergamumas didėja, diagnostikai reikalingi PGR testai. Pacientai su simptomais turi patekti pirmumo tvarka, kad būtų laiku diagnozuota liga.

Dėl to buvo pailgintas laikas PGR testų ėminiams. Visi kiti turi galimybę skiepytis ir testuotis nereikės“, – sakė A. Rimkevičienė.

Nepailgins

Šiuo metu mobilusis punktas dirba penkias valandas per dieną. Tačiau tikėtis, kad darbo laikas bus pailgintas, taip pat neverta – jame tiesiog nėra kam dirbti.

„Neturime darbuotojų tiek, kad dirbtume 8 ar 10 valandų. Žmonės dirba pervargę, atostogų neturėję jau nežinia kiek laiko.

Mes taupome savo žmogiškuosius resursus, galimybių ilginti darbo laiką tikrai nėra.

Turime daugybę pacientų, jiems reikia daug dėmesio, todėl viskas nukreipta į klinikinį darbą“, – sako PSPC direktorė.

Skiepais nepasitiki?

Skiepijimosi mastai smarkiai kritę žemyn.

Kaip informuoja A. Rimkevičienė, per parą skiepijimo centras pirmąja doze paskiepija apie 20 asmenų, kartais skaičius pasiekia ir 30 – tuomet laikoma, kad per dieną paskiepyta daug žmonių.

Statistikos departamento duomenimis, iš viso pilnai paskiepyti yra 59,5 proc. krašto gyventojų. Aktyviausiai skiepijasi jauni, darbingo amžiaus žmonės.

Rugsėjo 28 dienos duomenimis, pirmąja doze paskiepyta buvo po keturis 16–24 ir 35–44 amžiaus grupės žmones, septyni 25–34 amžiaus grupės žmonės. Pirmąja vakcinos doze nebuvo paskiepytas nei vienas asmuo, vyresnis nei 70 metų amžiaus.

Tą pačią dieną antrąją vakcinos dozę gavo ir trys 12–15 metų paaugliai, antrąsias dozes gavo ir penki vyresni nei 70 metų asmenys.

9 Komentarai

 • Kėdainiuose vien bėdos ir niekas jų nesprendžia.Ligoninė jau pusę metų be direktoriaus ir tokios reformos vaikšto. Ką tas zootechniks išdarinėja. Kada valdžia dirbt pradės, o ne po kaimus lakstys ir feisbuke tupės.Kaip jiem ne gėda.

  • Kėdainiuose niekada nebus geriau. Nėra prosvaisčių. Buvo kažkoks vilties spindulėlis prie ano mero. O dabar turim .. Ir, kas mane gąsdina, man atrodo turėsim dar daug metų panasius veikejus.. nes matau Kėdainių zmones…jiem reikia vat tokiu zmoniu. O tvarka niekam nerupi.. Beje, ten tame jo judejime gi yra berods zmoniu, kurie isvis neigia korona, bent jau skiepus tikrai. Ir galimybiu pasus. Ir Uspaskienes faktorius yra. Gal kazkiek veikia. Nu neveltuj pirmaujam europoje pagal sergamuma.

 • Keista, kodėl kituose rajonuose tokios bėdos nėra, visi norintys gali testuotis, mobilieji punktai dirba ilgiau? Ar čia taip sprendžiama COVID problema, kad žmonės negalėtų testuotis?

 • Pritariu Inai. Nieko gero nebus. Tamulis tik apie rinkimus ir fotkes galvoja, o ligoninės reikalai nesvarbu.Nieko jis ir nesupranta. Visi ligoninėj kalba, kad daba jau eis su socdemais, nes jie reitinguose pirmi. Tiek to. Tegu eina ir nepareina. Reikia senesnius šviesti, nes jie nieko nesupranta. Ateina ir nubalsuoja už tokius.

  • Kaip visada kedainiu ligoninei betvarke,o kiek idomu dirba ta palapine panasu ilgiause 4 val,isvargo jie nejuokinkit,pas gydytoja rugsejo gale registravaus tai lapkricio viduri prisiregistravsu ir tai sake paskambins ir kedainiu ligonines bedas manau niekas neispres nebent ten trauktu nuo saknu virsuneles stiptiau

 • Liepė kas 10 dienų tikrintis nuo COVID, o nėra kas tikrina. Ką daryti?

  • Skiepytis!

   • prieš einant skiepytis, nusipirk baltą paklodę, nes reiks po truputį eit kapų link.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video