Trečdalis „Lifosos“ darbuotojų jau atostogose

 Trečdalis „Lifosos“ darbuotojų jau atostogose

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

„Lifosos“ planai nesikeičia – balandžio 9–10 dienomis įmonės darbas bus sustabdytas. Šiuo metu apie trečdalis įmonės darbuotojų yra išėję apmokamų atostogų. „Nei vieno žmogaus į prastovas neišleidome“, – akcentuoja įmonės direktorius Rimantas Proscevičius. Tikėtina, kad atostogų išeiti gali ir pusė kolektyvo, o dalis žmonių dirbs ir sustabdžius gamybą.

Tvarkysis

Palaipsniui mažinant įmonės darbo apimtis, intensyviai ruošiamasi laikinam įmonės sustabdymui. Vis dėlto net ir po balandžio 10 dienos įmonėje darbuosis dalis žmonių.

„Iki kitos savaitės galo planuojame sustabdyti gamybą. Nuo tada planuojame atlikti einamuosius remontus, valymus. Tvarkysime ūkinę dalį – nes ir sustabdyti gamybos negali tiesiog mygtuko paspaudus.

Viską susitvarkysime, pasiruošime naujam įmonės darbo paleidimui“, – sakė R. Proscevičius.

Jo įsakymu kiekvieno cecho viršininkai išleido potvarkį, kuriame nurodė, kokios darbuotojų grupės kokiu grafiku vykdys einamuosius darbus, reikalingus atlikti fabrike.

Numatoma, kad dalis žmonių „Lifosoje“ darbuosis iki pat gegužės pradžios.

Optimistiškai

R. Proscevičius laikosi optimistiškai – sako, kad ženklai iš centrinės valdžios palankūs, tad ir ateities planai kol kas dėliojami šviesūs.

„Kol kas pokalbiai su Vyriausybe yra palankūs. Į klausimo sprendimą įsitrauks ir Seimas, ir Vyriausybė, ir Prezidentas. Jei per balandžio mėnesį centrinė valdžia sugebės patvirtinti įstatymų pataisas, susijusias su sankcijų įgyvendinimu, gali būti, kad gegužės mėnesį fabrikas vėl ims judėti“, – vylėsi įmonės vadovas, tiesa, šiuo klausimu visgi išlikdamas atsargus.

Įmonė vis dar labai intensyviai dirba, siekdama, kad galėtų gauti žaliavas, gaminti produkciją ir ją pardavinėti Lietuvoje.

Anksčiau Užsienio reikalų ministerijos atstovų išreikštoje pozicijoje buvo akcentuojama, kad įmonei leidus dirbti, būtina užtikrinti, kad finansinės naudos negautų „Eurochem Group“ buvęs akcininkas A. Melničenko.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video