Tiskūnuose gimsta graži šviečiančių moliūgų parodos tradicija

 Tiskūnuose gimsta graži šviečiančių moliūgų parodos tradicija

Kėdainių rajono kaimuose viena po kitos gimsta naujos gražios tradicijos – štai Tiskūnuose jau trečius metus organizuojama paroda „Šviečiantys moliūgai“./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono kaimuose viena po kitos gimsta naujos gražios tradicijos. Štai Tiskūnuose jau trečius metus organizuojama paroda „Šviečiantys moliūgai“. Kasmet ši paroda sulaukia vis didesnio ne tik vietos gyventojų, bet ir svečių dėmesio. Galima sakyti, kad šiemet Tiskūnai tapo šviečiančių moliūgų sostine.

„Šviečiantys moliūgai“

Kėdainių kultūros centro Tiskūnų skyriaus vadovė Irena Bugaitė Šalukienė pasakojo, kad idėja gimė prieš trejus metus, o kasmet renginukas vis plečiasi, atsiranda daugiau ir dalyvių, ir žiūrovų.

„Kelis metus stebėjau moliūgų-žibintų festivalį „Mes už šviesą“ Švėkšnos miestelyje. Labai patiko idėja. Norėjau, kad ir mūsų kaime atsirastų ši tradicija.

Prieš trejus metus pradėjau organizuoti parodą „Šviečiantys moliūgai“. Pradžioje sulaukiau vos dešimties moliūgų.

Smagu, kad su kiekvienais metais moliūgų skaičius vis didėjo. Šiais metais jaunimas norėjo moliūgus skaptuoti visi kartu Tiskūnų skyriuje.

Teko ieškoti moliūgų, nes jų derlius šiais metais buvo ne pats geriausias“, – dėstė idėjos Tiskūnuose autorė.

Prisidėjo ūkininkai

Prie gražios kultūros atstovės idėjos mielai prisidėjo ir Tiskūnų krašto ūkininkai – jie parūpino didelį kiekį moliūgų.

Popietę visi susirinko į moliūgų skaptavimo edukaciją. Norinčių skaptuoti susirinko net 12 dalyvių. Skaptavo ir vaikai, ir suaugusieji.

O jau vakare visi moliūgai sužibo prie Tiskūnų skyriaus. Čia vyko renginys, kur visus susirinkusiuosius pasitiko raganaitė ant šluotos.

Už išskaptuotus moliūgus ji apdovanojo vaikus sausainiais molūgėliais, o už dalyvavimą žaidimuose pavaišino saldainiais vaiduokliukais.

Prie gražios kultūros atstovės idėjos mielai prisidėjo ir Tiskūnų krašto ūkininkai – jie parūpino didelį kiekį moliūgų.

Aut. past.

Dėkoja geradariams

„Dėkojame ekologinio ūkio savininkams Vilmai ir Valdui Živatkauskams už dovanotus moliūgus, kurie po parodos grįš į ūkį mėsiniams galvijams.

Taip pat dėkojame Nomedai ir Justinui Rumbams, kurie ne tik dovanojo moliūgų, bet ir kartu su vaikais dalyvauja visose Tiskūnų skyriaus veiklose.

Už bendradarbiavimą ir gražius moliūgus dėkojame Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ „Drugelių“ grupės auklėtojai Ilmai Fedaravičienei ir jos auklėtiniams, kurie panoro prisidėti prie mūsų gražios tradicijos.

Ačiū ir Tiskūnų kaimo gyventojams ir jų vaikučiams, kurie taip pat prisidėjo savo gražiais moliūgais.

Už apsilankymą šventėje ir palaikymą dėkojame vicemerui Pauliui Aukštikalniui“, – dėkojo I. Bugaitė Šalukienė.

1 Komentaras

  • valgyt vaiduokliukus.Kitąmet patobulėję tikėkimės paragaut ir pakaruokliukų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video