Tiltai sugriuvo, žmonių mažėja, bet Kėdainiuose gyvenimo kokybe nesiskundžiama

 Tiltai sugriuvo, žmonių mažėja, bet Kėdainiuose gyvenimo kokybe nesiskundžiama

Rinkos aikštės“ archyvo / Martyno Cironkos nuotr.

Atnaujintame gyvenimo kokybės indekse (GKI), kuriame pateikiami susisteminti visų Lietuvos savivaldybių vertinimo duomenys, Kėdainiai ir toliau išlieka lyderio pozicijose tarp kaimiškųjų savivaldybių. Atnaujinti duomenys rodo net ir kai kurių sričių augimą, bet pagal gyvenimo kokybę yra ir smukusių sričių. O įdomiausia tai, kad, pasirodo, Kėdainiuose karantino laikotarpiu gyventojų materialinė padėtis tik gerėjo.

Karantinas nebuvo baisus

Sudarinėjant gerovės indeksus buvo atsižvelgiama į itin daug aspektų – tiek materialines savivaldybių gyventojų sąlygas, švietimo, sveikatos paslaugų kokybę ir prieinamumą, demografinę situaciją, pilietinį, visuomeninį aktyvumą, saugumą, verslo plėtrą ir pan.

Pagal šešis subindeksus suformuotas bendras gerovės indeksas būtent Kėdainių rajono savivaldybėje buvo didžiausias – iš galimo 0,80 balo, mūsų kraštas surinko 0,63.

Mažiausias gerovės indeksas nustatytas Zarasų rajono savivaldybėje – vos 0,44.

GKI buvo atnaujintas 2021 metų duomenimis. Jie rodo, kad materialinės gyvenimo sąlygos 2013–2021 m. Kėdainiuose augo net 94 proc.

Kėdainiai atnaujintame Gyvenimo kokybės indekse ir toliau pirmauja tarp kaimiškųjų savivaldybių, nors žmonių čia nuolat mažėja./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Sparčiausiai materialinės sąlygos gerėjo Šalčininkų, Kalvarijos, Radviliškio rajonuose.

Valstybės įmonės Registrų centro duomenimis, 2021 m. gruodžio 31 d. Kėdainių rajone veikė 1 317 verslo įmonių. Lyginant su 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu, veikiančių įmonių skaičius augo daugiau kaip 3,9 proc. Kėdainių rajono savivaldybėje verslumo lygis, lyginant su šalies rodikliu, siekė 87,2 proc.

Pridėjus ir solidžią Smulkiojo verslo rėmimo fondo paramą, nenuostabu, kad kraštiečiai sugebėjo sau susikurti geresnę materialinę bazę nei ankstesniais metais.

Kėdainiai smuko žemyn analizuojant miesto viešąją infrastruktūrą, aplinkos kokybę ir saugumą.

Aut. past.

Yra ir pablogėjimų

Veikiausiai nenustebins, tačiau Kėdainiai smuko žemyn analizuojant miesto viešąją infrastruktūrą, aplinkos kokybę ir saugumą. Tikėtina, kad prie to prisideda niūri „Kėdbuso“ situacija ir tai, kad dideli kvartalinės rekonstrukcijos darbai buvo baigti jau 2021 metų pabaigoje.

Švietimo srityje Kėdainiai taip pat iškrito iš lyderių penketuko. Jei 2020 metais mūsų rajonas švietime nusileido tik Kaunui, Vilniui, Panevėžiui ir Alytui, 2021 metais į pirmąjį penketuką teko įleisti Zarasus, Molėtus ir Raseinius.

2 Komentarai

  • Kedainieciai nesiskundzia gyvenimu?!?!!paskaitykit fb …jie viskuo nepatenkinti, viskas jiems kliuna, tik jie ten labai iskalbus

  • kiek galima mane apkrauti? jūs matėt kiek man liko?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video