Tikrino dviratininkus ir paspirtukininkus: įkliuvo ir be šalmų, ir neblaivūs

 Tikrino dviratininkus ir paspirtukininkus: įkliuvo ir be šalmų, ir neblaivūs

Kėdainių mieste Kauno pareigūnai surengė patikrinimus dviračių ir paspirtukų vairuotojams./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, šalies keliuose vykdė respublikines prevencines priemones. Reidai vyko ir Kėdainių mieste. Pastarosiomis dienomis pareigūnų akiratyje atsidūrė dviračių, elektrinių paspirtukų vairuotojai.

Tikrino kauniečiai pareigūnai

Kėdainių mieste Kauno pareigūnai surengė patikrinimus dviračių ir paspirtukų vairuotojams. Pareigūnai tikrino transporto priemonių vairuotojų blaivumą, priminė vairuotojams, kad svarbu dėvėti šalmą, vairuoti techniškai tvarkingą dviratį ar paspirtuką, pro pėsčiuosius važiuoti ne didesniu nei 6 km/val greičiu, būti atidiems bei saugoti save ir kitus eismo dalyvius. 

Kėdainiuose bene dažniausiai paspirtukininkų daromas nusižengimas – nepilnamečio vairuotojo važiavimas be šalmo. Tokių vairuotojų pareigūnai sustabdė ne vieną.

Aut. past.

Daugiausia bėdų – dėl šalmo ir dėl girtumo

Kėdainiuose bene dažniausiai paspirtukininkų daromas nusižengimas – nepilnamečio vairuotojo važiavimas be šalmo. Tokių vairuotojų pareigūnai sustabdė ne vieną.

Deja, bet vis dar pasitaiko, kai dvirates transporto priemones vairuotojai vairuoja būdami apsvaigę.

Mieste, J. Basanavičiaus ir Kęstučio gatvių sankryžoje, dviratį vairavo neblaivus 73-ejų metų vyras. Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,65 promilės.

Priemiestiniame Juodkiškių kaime į pareigūnų akiratį pateko neblaivus 51-erių metų vyras, kuris vairavo dviratį. Vairuotojas mėgino pasiteisinti pareigūnams, kad važiavo namo, nes skauda koją. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,85 promilės.

Policija primena

Kelių policijos skyriaus pareigūnai primena, kad elektrinių paspirtukų vairuotojams 2024 metų sausio 1 dieną įsigaliojo nauji reikalavimai. Maksimalus leistinas paspirtukų greitis  – 20 km/h, važiuojant pro pat pėsčiąjį – ne didesnis kaip 6 km/h.

Vairuoti šias transporto priemones gali ne jaunesni nei 16 metų asmenys, nuo 14 metų – tik išklausę mokymo kursą ir turintys mokyklos išduotą pažymėjimą. 

Draudžiama važiuoti šaligatviu ar važiuojamąja kelio dalimi, jeigu įrengti dviračių takai. Nepilnamečiams privaloma visuomet dėvėti šalmą, suaugusiems – važiuojant važiuojamąja kelio dalimi. Važiuojant važiuojamąja kelio dalimi privaloma dėvėti ryškiaspalvę liemenę ar įjungti šviesas.

1 Komentaras

  • Straipsnis apie šalmus ir girtuma.Apie šalmus dachrena parašei,a kiek galima promiliu ipust?Maksimos aikštelėj dvi bobos atsipizdino-kuri kuriai buvo iš dešinės?Jei rašai,tai buk malonus,pabaig su paaiškinimais.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video