Tiesioginiai merų rinkimai valdantiesiems neparankūs, ar Seimas įveiks jų kliūtis?

 Tiesioginiai merų rinkimai valdantiesiems neparankūs, ar Seimas įveiks jų kliūtis?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Viktoras Fiodorovas, LR Seimo narys

Seimo Darbo partijos frakcija neabejoja, kad savivaldybių merai turi būti renkami tiesiogiai ir tikisi, kad parlamentarai prieš antrą svarstymo balsavimą bent jau pamatys įstatymo projektą, kurio valdantieji iki šiol nesugebėjo pateikti.

Įstatymas, nubrėžiantis merų rinkimų tvarką, stringa, kaip ir visi projektai, kurie valdantiesiems nepatogūs.

Vyksta diskusijos, tariamasi, kalbama, kokie gi tie merai turėtų būti, tačiau konkretumo ir aiškumo – jokio. O štai žmonėms viskas aišku – jie nori patys rinkti merus.

Tačiau kol kas balsuojama aklai. Vieni balsavo už tai, ką jie įsivaizduoja, kiti nebalsavo, nes bijojo, kad kolegų vaizduotė gali pasirodyti labai laki.

Buvo žadamos diskusijos dar iki svarstymo, bet vietoje to girdime tik konservatorių fantazijas, kurios iš esmės skiriasi nuo didesnės daugumos Seimo narių nuomonės, koks turėtų būti meras. Iki šiol neaišku, kokios būtų mero funkcijos ir atsakomybės – vis dar, deja, nėra sutarimo.

Įstatymas, nubrėžiantis merų rinkimų tvarką, stringa, kaip ir visi projektai, kurie valdantiesiems nepatogūs.

Žmonės nepasitiki tokiais valdančiųjų sprendimais, nes nežino, kodėl tos įstatymo pataisos taip stringa, klausimas vis nukeliamas, atidedamas.

Kiek laiko valdantieji žais katę pelę su žmonėmis ir opozicija – nežinia, matyt, tol, kol tai bus naudinga. O, kaip žinia, tiesioginiai merų rinkimai valdantiesiems yra kaip rakštis patys žinote kur. Kiek daugiau nei po metų Lietuva vėl rinks merus. Tik ar Lietuva – jos žmonės – rinks, ar politikai, paskaičiavę, kaip kam naudingiau?

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa, vykdyta praėjusiais metais, rodo, kad didžioji dauguma žmonių pasisako už tiesioginius merų rinkimus.

Ir tai nestebina – gyventojai mato daug didesnę prasmę rinkti konkretų politiką, su jo vizija ir siūlymais, tą, kuriuo tiki ir jį pažįsta. 

Kai žmonės jaučia, jog tiesiogiai dalyvauja savivaldybės valdyme, natūralu, kad didėja ir pasitikėjimas vietos valdžia. Tačiau tai, panašu, neparanku valdantiesiems. Kol kas vyksta žaidimas stumk trauk arba slėpynės, kai tarsi ieškom sprendimo, bet išties tik statome kliūtis.

1 Komentaras

  • Fedia, užsiiminėji demagogija. Konstitucijos pataisos dėl tiesioginių merų rinkimų įteisinimo juda ir jei nedirbanti, o tik rėkianti opozicija nekaišios pagalių į ratus, tai bus Seime priimti ir atitinkami savivaldos rinkimų įstatymai. Gana blėnius tiražuoti tiek iš Seimo tribūnos, tiek iš blažytės tribūnos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video