Tęsiama kaštonų gelbėjimo nuo kenkėjų programa

 Tęsiama kaštonų gelbėjimo nuo kenkėjų programa

Miesto seniūnijos darbininkai visą gegužę specialiomis baltomis juostomis juosė visus Kėdainių mieste augančius kaštonus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių mieste augantys kaštonai ir vėl pasipuošė „sijonėliais“ bei namelio formų gaudyklėmis. Taip Kėdainių miesto seniūnija ir šiemet gelbėja šiuos medžius nuo kenkėjų. Vykdomos programos daugiametis rezultatas – puikiai matomas, mat kaštonai kasmet žaliuoja vis ilgiau.

Gegužės mėnesį

Kėdainių miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė Palubinskienė informavo, kad mieste visą mėnesį buvo vykdyti želdinių (kaštonų) sanitarinės būklės gerinimo darbai – naudotos biologinės apsaugos priemonės – kabintos feromoninės gaudyklės ant kaštonų Č. Milošo, S. Dariaus ir S. Girėno ir Respublikos gatvėse bei Kėdainių miesto ir Gegučių parkuose.

„Programos įgyvendinimo laikotarpis – gegužės mėnuo.

Kaštoninio karšelio gaudykles mes įsigijome, o jas pakabino ir sumontavo patys seniūnijos darbininkai, tai nėra sudėtingas darbas“, – pažymėjo S. Mituzaitė Palubinskienė.

Svarbus kiekvienas

Kėdainiuose auga išties nemažai kaštonų – miesto seniūnijos duomenimis, didžiausia jų koncentracija yra Č. Milošo, Respublikos, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius sako, kad kiekvienas medis yra svarbus.

Seniūnas pažymi, kad tokios priemonės kasmet duoda teigiamų rezultatų – kaštonai žaliuoja ilgiau, juos ne taip agresyviai puola keršakandės.

Miesto seniūnija medžiams gelbėti nesamdo jokių įmonių, visus darbus atlieka seniūnijos darbininkai.

Tuo tarpu praėjusiais metais seniūnija gaudyklėms išleido 1 545 eurus, juos sumokėdama įmonei UAB „Biopolis“.

Kėdainių mieste visą mėnesį buvo vykdomi želdinių (kaštonų) sanitarinės būklės gerinimo darbai – naudotos biologinės apsaugos priemonės – kabintos feromoninės gaudyklės ant kaštonų Č. Milošo, S. Dariaus ir S. Girėno ir Respublikos gatvėse bei Kėdainių miesto ir Gegučių parkuose.

Aut. past.

Daugiametė priemonė

Vadinamąjį medžių gelbėjimą miesto seniūnija vykdo jau eilę metų.

Negailestingi kenkėjai – keršakandės kaštonams kelia išties didelį pavojų, mat joms įsisukus medžio laba pagelsta ir visai sunyksta.

A. Krivičius sako, kad medžių gelbėjimas yra ilgametis procesas, nes kenkėjai yra naikinami pamažu, o teigiami rezultatai matomi kasmet.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video