Šventybrastis ruošiasi ir puošiasi: artėja didžioji kraštiečių diena

 Šventybrastis ruošiasi ir puošiasi: artėja didžioji kraštiečių diena

Prie įvažiavimo į kaimą pastatyta medžio ir metalo instaliacija su unikaliu kalvišku kaimo pavadinimu./Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Šventybrasčio kaimas gražėja kasdien – čia sodinamos gėlės, tvarkoma ir puoselėjama kaimo aplinka. Be to, prie įvažiavimo į kaimą pastatyta medžio ir metalo instaliacija su unikaliu kalvišku kaimo pavadinimu. Šie metai šventybrastiečiams itin svarbūs – liepos 17-ąją čia vyks visų kartų kraštiečių susitikimas. 

Kaimo šaunuoliai

Šventybrasčio bendruomenės pirmininkė Vida Pliauskienė pasakojo, kad darbų kaime netrūksta, todėl jai labai svarbios savanorių padėjėjų rankos, kurių kaime išties nemažai.

„Bendruomenė mūsų nėra didelė, bet ji labai darbšti. Visi darbuojamės kaip vienas kumštis.

Štai prieš keletą dienų ties įvažiavimu į kaimą, prie bendruomenės centro pastato atsirado informacinis stendas. Jis ne bet koks, o su medžio drožybos ir kalviškais metalo elementais. Išties gražus kūrinys, kuris labai papuošė mūsų kaimą“, – džiaugėsi bendruomenės vadovė.

Šie metai šventybrastiečiams labai svarbūs – liepos 17-ąją čia vyks visų kartų kraštiečių susitikimas. 

Aut. past.

Dėkoja pagalbininkams

V. Pliauskienė dėkojo kaimo geradariams, kurių dėka kaimas gražėja kasdien. Bendruomenės centro vadovė tikino visada sulaukianti pagalbos ir patarimų.

„Norėčiau atskirą ačiū pasakyti trims vyrams mūrams ąžuolams – Jonui, Dariui ir Albinui. Jie sumontavo, pastatė naująjį statinį.

Šie vyrai visuomet ištiesia pagalbos ranką.

Taip pat dėkoju Janinai Rid, kuri parūpino medžiagas šiam kūriniui“, – gerų žodžių kaimo gyventojams negailėjo bendruomenės pirmininkė.

Daug darbų

„Išties mūsų bendruomenė nuveikė tikrai nemažai darbų. Labai džiaugiamės, kad pagaliau pavyko susiremontuoti mūsų bendruomenės namų patalpas. Dabar jos šiltos ir tvarkingos. Pastatas dabar gražus ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės. Jis visas renovuotas.

Aplink bendruomenės namus nuolat tvarkoma ir prižiūrima aplinka, sodinamos gėlės. Žodžiu, kai nori, veikti tikrai yra ką“, – dėstė V. Pliauskienė

Dėkojo už kuriamą grožį

Bendruomenės iniciatyvos ir geri darbai nelieka nepastebėti ir Kėdainių rajono savivaldybės vadovų.

Mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis pasidžiaugė, kad Šventybrastyje gyvena tokie darbštūs ir kūrybingi žmonės.

„Važiavau pro šalį ir savomis akimis viską mačiau. Šaunūs žmonės, šaunūs savanoriai. Tai yra labai puiku, pagirtina“, – gerų žodžių negailėjo vicemeras.

1 Komentaras

  • Sukilėlių slėnyje Šventybrastyje, netoli 1863–1864 metų sukilėliams skirto monumento, stovi įdomios kompozicijos sovietinių laikų medinis riboženklis su užrašau „Nevėžio kolūkis“. Aišku, žodis „kolūkis“ kai kam sukelia alergiją. Tačiau riboženklis yra tikras materialus kultūrinės rezistencijos reliktas. Riboženklio virš puošia stilizuoti Gedimino stulpai. Taip sumaniai riboženklio autorius šviesaus atminimo skulptorius Stasys Petrauska Bitlas užmaskavo Lietuvos valstybės simbolį. Sovietinės rezistencijos paminklą reikėtų išsaugoti, jį pastatyti ant metalinės įmovos, kad riboženklio apačia žemėje nepūtų. Medinis riboženklis gerai dera prie sukilėlių monumento, praturtina Šventybrasčio žmonių rezistencijos istoriją

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video