Sveikatos įstaigų reformos nesibaigia: Kėdainiuose bus steigiamas sveikatos centras

 Sveikatos įstaigų reformos nesibaigia: Kėdainiuose bus steigiamas sveikatos centras

Kėdainių gydymo įstaigos taps vienu sveikatos centru. Kėdainiai iš dviejų galimų sveikatos centrų kūrimo variantų – struktūrinio ir funkcinio – pasirinko funkcinį, todėl jokių investicijų negaus ir dirbs bendradarbiaudamos./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Visoje šalyje jau prasidėjo sveikatos centrų kūrimasis. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad tokie centrai esą bus ypač naudingi mažesnėms savivaldybėms, nes toks paslaugų teikimo modelis jose pagerins bazinių, t. y. dažniausiai naudojamų sveikatos paslaugų prieinamumą ir kokybę. Nors savivaldybės sprendimus dėl sveikatos centrų kūrimo ir bendradarbiavimo su konkrečiomis sveikatos priežiūros įstaigomis turės priimti iki šių metų pabaigos, tačiau Kėdainių rajono savivaldybės taryba nusprendė nieko nelaukti ir dar birželio 26 dieną priėmė sprendimą, kad inicijuos tokio centro steigimą.

Gydymo įstaigos bendradarbiaus tarpusavyje

Kaip aiškina SAM, sveikatos centras – tai nauja sveikatos paslaugų organizavimo forma, kuri bendradarbiavimo sutarčių pagrindu sutelks į vieną tinklą savivaldybėje teikiamas sveikatos paslaugas. Tai reiškia, kad, jei vienos ar kitos srities specialisto nėra, tarkim, pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC), pas jį, šeimos gydytojo siuntimu, galima bus apsilankyti ligoninėje, privataus sektoriaus ar kitoje sveikatos įstaigoje.

Privačios gydymo įstaigos taip pat kviečiamos tapti sveikatos centrų dalimi. Tačiau Kėdainių rajono savivaldybės gydytoja Sandra Buinovskienė atkreipia dėmesį: „Veikiančios privačios įstaigos, teikiančios asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir pageidaujančios dalyvauti centro veikloje, turi būti sudariusios sutartis su teritorine ligonių kasa“.

Kėdainių rajono savivaldybės gydytojos Sandros Buinovskienės teigimu, centro steigimo tikslas – užtikrinti savivaldybėje gyvenantiems pacientams prieinamas ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas ir jų tęstinumą, gerinti savivaldybės gyventojų sveikatos rodiklius./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Tai reiškia, kad kitu atveju pacientams už konsultaciją ar gydymą privačioje įstaigoje teks susimokėti.

Kėdainiai iš dviejų galimų sveikatos centrų kūrimo variantų – struktūrinio ir funkcinio – pasirinko funkcinį. Jei centras kuriamas funkciniu pagrindu, rajone veikiančios įstaigos bendradarbiauja, t.y. pasirašo bendradarbiavimo sutartis, kuriomis įsipareigoja bendradarbiauti tarpusavyje ir teikti sutartyje numatytas sveikatos priežiūros paslaugas.

Jei sveikatos centras būtų kuriamas struktūriniu pagrindu, tada sveikatos įstaigos būtų  jungiamos.

Paklausta, ar kuriant sveikatos centrą Kėdainiuose, bus kviečiamos prisijungti ir privačios įstaigos, savivaldybės gydytoja teigė, kad savivaldybė jau kreipėsi į visas privačias įstaigas, teikiančias asmens sveikatos priežiūros paslaugas Kėdainių rajono savivaldybėje, dėl dalyvavimo tokio centro veikloje, taip pat pakvietė šio centro veikloje dalyvauti ir Visuomenės sveikatos biurą.

„Ministerija finansavimą yra numačiusi tik centrams, kurie bus steigiami struktūriniu pagrindu. Sveikatos centro paslaugų teikimą organizuojant funkcinio bendradarbiavimo būdu, sveikatos centro paslaugos teikiamos pagal 5 metų laikotarpiui sudarytą bendradarbiavimo sutartį, kuri yra vadybinė sutartis.

S. Buinovskienė

Centro steigimui finansavimo negaus

Sveikatos centrų įkūrimui suplanuotos investicijos: 122,5 mln. eurų – reikiamos sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūros modernizavimui, 30,2 mln. eurų – sveikatos centrų veiklos modelio diegimui (ES investicijų fondų ir valstybės biudžeto lėšos).

Tačiau S. Buinovskienė atkreipia dėmesį, jog Kėdainių rajonui joks finansavimas nepriklausys.

„Ministerija finansavimą yra numačiusi tik centrams, kurie bus steigiami struktūriniu pagrindu. Sveikatos centro paslaugų teikimą organizuojant funkcinio bendradarbiavimo būdu, sveikatos centro paslaugos teikiamos pagal 5 metų laikotarpiui sudarytą bendradarbiavimo sutartį, kuri yra vadybinė sutartis, – paaiškino savivaldybės gydytoja. – Jos tikslas – užtikrinti savivaldybėje gyvenantiems pacientams prieinamas ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas ir jų tęstinumą, gerinti savivaldybės gyventojų sveikatos rodiklius.“

Paklausta, ar jau yra paskaičiuota, kiek Kėdainių savivaldybės biudžetui galėtų kainuoti sveikatos centro steigimas, pašnekovė sakė: „Steigiant sveikatos centrą jokie struktūriniai pokyčiai nebus atliekami, nebus kuriamas naujas juridinis asmuo. Jeigu savivaldybės taryba nuspręs steigti sveikatos centrą, po sprendimo sveikatos priežiūros įstaigos pasirašys bendradarbiavimo sutartį“.

„Steigiant sveikatos centrą jokie struktūriniai pokyčiai nebus atliekami, nebus kuriamas naujas juridinis asmuo. Jeigu savivaldybės taryba nuspręs steigti sveikatos centrą, po sprendimo sveikatos priežiūros įstaigos pasirašys bendradarbiavimo sutartį.

S. Buinovskienė

Pacientai jokių trikdžių nepajus

Kėdainiuose sveikatos centras turėtų atsirasti ir sutartis gali būti pasirašoma, kai bus priimtas savivaldybės tarybos sprendimas.

„Sutartis įsigalioja nuo kitos darbo dienos, kai ją pasirašo visos sutarties šalys, ir galioja penkerius metus nuo sutarties įsigaliojimo“, – sakė S. Buinovskienė.

SAM tikina, kad sveikatos centrų steigimas gyventojams nesukels jokių trikdžių – nesikeis nei šeimos gydytojas, nei jo darbo vieta, o papildomą reikiamą paslaugą žmogus gaus sveikatos centro padalinyje savo ar kaimyninėje savivaldybėje.

Pasirinkti norimą gydytoją ir gydymo įstaigą ir toliau išliks viena esminių paciento teisių.

15 Komentarai

 • Apsimyšiu. Mugė ir Marjošienė atliks tyrimą apie ligoninę. Gal tegul save ištiria ir Nevėžį? Iš kur tokių žmonių ant svieto, kaip Grinkus priima tokius dirbti. Nemėgsta žmonės jos labai

  • Pritaeiu. Ši tyrėja gera … Pačią ištyrus galimai ir pasėdėt reiktų.

  • Manyčiau, jai į pagalbą puls ir „auksinių miltų“ specialistė, ir teistas už vagystes tarybos narys. Šitie tai patirties turi. Kaip liaudies išmintis byloja, kiekvienas sprendžia pagal save, pagal savo įdirbį. Įdomus tyrimas nusimato.

 • Reikia ištirti jos santykius su cvirkiaus dyrka.

  • Kaisiodavo morka kur tik sugebejo, visi juokesi

 • Kaip sksuda širdį N. N. kai aprašoma teisybė apie savo artimą, šaunuole Ingrida, kad nebijai, o už tavo užgauliojimus netylek- juk purva pila trydos uišvė.

  • Kodėl Paulių vadinate tryda?

 • Na ir prasta ta senė Nijolė! 🤮 Tokiam amžiuje tokias šlykštynes čia rašinėt. Visiškai besmegenė tą baltą galvelė.

  • Ir i taryba ateis babce rankom ploja bet diedkui nesis…

 • Mielos moterys, nusipirkit lubrikanto ir nereiks loti viena ant kitos. Juk dar galit turėti linksmybių, svarbiausia susidrėkinti!!!

 • Tryda tidėl, kad kalba panaši į viduriavimą

 • na ,o sveikata skęstantys patys rūpintis turės.Tam ir reformos,kad valdžia nuo savo galvos ant skaudančių piliečių galvų perkeltų rūpesčius.Svarbiausia nureketuot juos PSD mokesčiu,o visa kita jau ne valdžiukės reikalas.

 • Bus kur pencininkus, kaip nijolytė sudarbinti, gal nelos kai darbą turės?

 • Tai, kad Nijolė darbą turi, liuks atrodo, ko jūs ją taip rūpinatės? Nepergyvenkit bus viskas gerai:)))))) Nu jinai tikrai neprašo. Nesijaudinkit, netrizniuokit. Nors suprantam, kad labai rūpinatės bendruomenės žmonių, oi atsiprašau, savo gerove.

 • Tai visi suprantam, kad čia rašo politikai arba jų padchalujai. Nu ir priviso brudo. Būtų gerai paviešinti pavardes. Vaikai ir giminės nugriūtų iš gėdos už savo senelius. Susidedam ir padarom, a? Už laisvus Kėdainis nuo begalvių politikų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video