Šv. Velykos paliečia kiekvieną širdį

 Šv. Velykos paliečia kiekvieną širdį

Išmarginta beveik 80 kiaušinių

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kaip mažai širdelei papasakoti apie Velykas? Ką pasakyti kad Velykos įsimintų? Kas jaudina prieš šventes vaikus? Ko jiems trūksta? Suko galvas būrys bendraminčių ir apsisprendė tai daryti profesionaliai. Didįjį penktadienį, po darbų, vicemeras Paulius Aukštikalnis su bendraminčiais Šėtos g. 91-ojo namo vaikus pakvietė į edukaciją ir pabuvimą kartu.

Trumpai apie tikėjimo tiesas

Susitikimą pradėjo Šėtos gimnazijos dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja Lina Vaicekauskaitė. Patyrusi pedagogė labai taikliai parinko metodus ir priemones. Susirinkusiems vaikams ji vaizdžiai paaiškino tikrąją krikščioniškosios šv. Velykų šventės esmę. O į jų širdeles beldėsi paprastais žodžiais ir užduotėlėmis.

Ne kiekvienoje šventėje, kuri apauga pasaulietiškais simboliais, ir suaugę beatskiria esmę. Mokytoja akcentavo krikščioniškojo tikėjimo dalykus. Pradėjusi nuo Verbų sekmadienio, papasakojo apie kiekvienos dienos prasmę iki pat Velykų pirmadienio. Ji išaiškino, koks tai metas, ką reikia veiki, kaip leisti tas dienas ir ką atlikęs gali būti ramus, kad jau esi pasirengęs švęsti.  

,,Kai šeštadienį dažysite kiaušinius, šeimoje stenkitės nesusipykti, nesusibarti, nepavydėti, kad tyromis širdimis visi susėstumėte prie Velykų stalo“, − dar patarė vaikams mokytoja L. Vaicekauskaitė. 

Ne kiekvienoje šventėje, kuri apauga pasaulietiškais simboliais, ir suaugę beatskiria esmę.

Aut. past.

Kiaušinius margino natūraliai

Praktiškajai daliai vadovavo asociacijos ,,Mes kitokie vaikai“ vadovė Jurgita Gasiūnienė su dienos centro socialine pedagoge Vilma Pilkiene. Moterys pasiraitojo rankoves ir mokė vaikus paprasto dalyko − marginti kiaušinius. Tam jos pasirinko popierines servetėles ir kiaušinio baltymą.

Tokiu būdu marginant kiaušinius reikia atskirti servetėlių sluoksnius. Marginimui naudoti tą dalį, kuri turi raštą. Iš jo rankomis išsiplėšyti norimus paveikslėlius ir dėti ant kiaušinio. Prieš tai jis turi būti išvirtas. Tada laikydami rankoje kiaušinį su paveiksliuku plonu šepetėliu turite drėkinti jį kiaušinio baltymu. Tai daryti reikia itin plonu teptuku ir labai švelniai, kad servetėlė nesuplyštų.

Kai servetėlė gerai įmirksta, ji prilimpa prie kiaušinio ir taip jis tampa spalvotu gražiu Velykų margučiu, kuris yra Kristaus prisikėlimo šventės simbolis.  

Užduotis gana paprasta ir vaikams labai patiko, bet reikėjo ir pagalbos. Vaikams talkino vyriška kompanija: Viktoras Gruzdevas, Edvinas Demidavičius, Nerijus Jakubauskas, Donatas Jodenis, Mindaugas Kauklys, Rimantas Marušauskas. Visi kartu su vaikais ir jų mamomis išmargino 77 kiaušinius. Vaikai parsinešė juos namo, o Šėtos g. 91-ojo namo darbuotojai pasidalins margučiais ir su įsikūrusiomis ukrainiečių šeimomis.

,,Norime kurti gerą nuotaiką ir šventę ne tik sau, pasidalinti gerumu ir aplankyti tuos, kuriems mūsų pagalbos reikia labiau nei kitiems“, − paklaustas, kodėl lanko socialinio savivaldybės bendrabučio gyventojus, atsakė vicemeras Paulius Aukštikalnis.

3 Komentarai

  • Vorune, kam trini komentarus?

  • Ačiū, kad radote laiko ne pirmą kartą pabūti su vaikais iš Šėtos gatvės. Dievo palaimos jums visiems.

  • kazkaip jau prasta pijaro akcija kaip ir pati pijarininke

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video