Susipažino su lietuvių liaudies amatais

 Susipažino su lietuvių liaudies amatais

Edukacijų dalyvės dalyvavo vytinių juostų audimo, vilnos vėlimo, keramikos bei vytelių pynimo užsiėmimuose/ Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Nuo birželio vidurio Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centre Arnetų name pradėtas vykdyti suaugusiems skirtas projektas „Tradicinių amatų dirbtuvės“, kurio metu kėdainiečiai turėjo galimybę ne tik susipažinti, bet ir išmėginti pagrindinius tradicinius lietuvių liaudies amatus. 

Keturios veiklos

„Prie projekto prisijungusios moterys dalyvavo vytinių juostų audimo, vilnos vėlimo, keramikos bei vytelių pynimo užsiėmimuose. 

Jų metu edukacijų dalyvės išsamiau susipažino su šiais lietuvių liaudies amatais, jų atsiradimo istorijomis, papročiais, tradicijomis, kūrybinio proceso metu panaudojamomis medžiagomis bei įrankiais ir patys bandė pasigaminti po tradicinį gaminį. 

Užsiėmimų metu moterys audė vytines juostas, vėlė šliures, iš vytelių pynė krepšelius, gamino tradicinius keramikinius indus. 

Organizuotos veiklos edukacijų dalyvėms suteikė proga išbandyti save, patikrinti turimus gebėjimus ir įvertinti kokia didžiulė svarba yra išlaikyti turimus tradicinius lietuvių liaudies amatus“, – sako  Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name vadovė Regina Lukminienė.

Iš viso rajono

Tradicinių amatų centro vadovė pasidžiaugia, jog organizuoti užsiėmimai tradicinių lietuvių liaudies amatų mylėtojas subūrė iš įvairių rajono pakraščių. 

„Turėjome dalyvių, kurios atvyko net iš Surviliškio, Josvainių bei Krakių. 

Taip pat labai smagu, kad prie mūsų prisijungė ir Kėdainių dailės mokyklos mokytojai, kuriems tikrai labai svarbios mūsų tradicijos bei jų išlaikymo galimybės. 

Kaip jie patys teigė, jog pasimokę ir perpratę šiuos amatus, norės turimomis žiniomis pasidalyti ir su jaunąja karta, kas tikrai labai džiugina ir įrodo, kad vykdytas projektas buvo tikrai vykęs ir sėkmingas. 

Savo užsibrėžtą tikslą tikrai pasiekėme. To įrodymas – edukacijose dalyvavusių moterų begalinis džiaugsmas ir tikėjimas, kad suteikta galimybė prisiliesti prie senųjų lietuvių liaudies amatų ir ateityje bus pratęsta“, – teigia R. Lukminienė. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video