Surviliškio seniūnijos bendruomenių iššūkis – papuošti net 12 gyvenviečių

 Surviliškio seniūnijos bendruomenių iššūkis – papuošti net 12 gyvenviečių

Kūrybinėse dirbtuvėse žmonės praleido net tris lapkričio mėnesio šeštadienius, tačiau šie jiems tikrai neprailgo, mat veiklos tikrai nestigo niekam./Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Priemiestinio Sirutiškio gyventojai rudens vakarus leido aktyviai – suburti vietos bendruomenės centro jie dalyvavo kalėdinių lauko dekoracijų kūrybinėse dirbtuvėse. Ir visa tai dėl vieno tikslo – į visas didesnes seniūnijos gyvenvietes atnešti daugiau Kalėdų nuotaikos ir džiaugsmo. Sirutiškiečių idėją priėmė ir prie jos įgyvendinimo prisideda visos Surviliškio seniūnijos bendruomenės. Bendromis jėgomis pagamintomis kalėdinėmis dekoracijomis bus papuošta net 12 gyvenviečių.

Dalis projekto

Šiemet sirutiškiečiai kartu su partneriais iš Surviliškio, Užupės ir Kalnaberžės bendruomenių

įgyvendina LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Su(si)burkime, veikime ir kurkime!“.

Projekto veiklų metu sirutiškiečiai sportuoja, remontuoja savo bendruomenės centro patalpas, drauge su kitų Surviliškio seniūnijų bendruomenių nariais lapkričio pradžioje traukė į pėsčiųjų žygį Tytuvėnų apylinkėse.

Tačiau šiandien pagrindinis dėmesys sutelktas į pasiruošimą laukiamiausiai metų šventei – Kalėdoms. Tai ir skatina visus rinktis į kalėdinių dekoracijų kūrybines dirbtuves.

Sirutiškiečių idėją priėmė ir prie jos įgyvendinimo prisideda visos Surviliškio seniūnijos bendruomenės./Asmeninio archyvo nuotr.

Trys dienos

Kūrybinėse dirbtuvėse žmonės praleido net tris lapkričio mėnesio šeštadienius, tačiau šie jiems tikrai neprailgo, mat veiklos nestigo niekam.

„Dirbtuvėse gaminome kalėdinius vainikus, nykštukus ir eglutes, kankorėžių girliandas bei įvairius pakabinamus burbulus.

Vienu bendru simboliu – papuoštais langais – esame sumanę apjungti pagrindines gyvenvietes: Sirutiškį, Kalnaberžę ir Surviliškį.

Na, o aplinkiniuose, mažesniuose kaimuose „sodinsime“ eglutes, „apgyvendinsime“ nykštukus ir „įpareigosime“ juos pasveikinti visus atvykstančius.

Darbo buvo išties daug, dirbo ir dideli, ir maži, tačiau visi liko patenkinti, nes savo sukurtu grožiu dalinsimės su visais“, – informavo Kristina Kulbienė, Sirutiškio bendruomenės centro narė ir projekto vadovė.

Kaip darbavosi visi talkininkai dar šiemet galėsite išvysti specialiai paruoštuose trumpuose kūrybinių dirbtuvių filmukuose.

Aut. past.

Jungia bendruomenes

K. Kulbienė akcentavo, kad visos bendros veiklos jungia bendruomenes, skatina jas bendrauti, bendradarbiauti.

„Kalėdinių dekoracijų kūrybinės dirbtuvės – labai svarbi projekto dalis, kuri ne tik momentiškai apims visą seniūniją, bet ir sukurs išliekamąją vertę.

Dekoracijoms gaminti naudojome kuo daugiau gamtinių, natūralių medžiagų arba antrinių žaliavų. Taip siekiame prisidėti ir kartu paskatinti aplinkos tausojimą, efektyvų išteklių naudojimą bei veiklos tvarumą“, – dėstė K. Kulbienė.

Bendruomenės narių rankomis ir pasitelkdami vietos gyventojus sirutiškiečiai papuoš centrines seniūnijos gyvenvietes./Asmeninio archyvo nuotr.

Puoš gruodį

Pasitelkdami vietos gyventojus, sirutiškiečiai papuoš centrines seniūnijos gyvenvietes – Surviliškį, Sirutiškį, Kalnaberžę ir Užupę bei atokesnius kaimus – Pakruostę, Lažus, Berželę, Vitėnus, Mociūnus, Vaidatonius, Kutiškius ir Daškonius.

„Taip sukursime bendrą, jaukią, visą Surviliškio seniūniją apimančią visumą, teigiamų emocijų teikiančią tiek vietos gyventojams, tiek ir svečiams ar mūsų seniūniją pravažiuojantiems asmenims“, – apibendrino projekto vadovė.

Beje, kaip darbavosi visi talkininkai, dar šiemet galėsite išvysti specialiai paruoštuose trumpuose kūrybinių dirbtuvių filmukuose.

Tikimasi, kad šie filmukai sudarys galimybę daug platesnei auditorijai išmokti savarankiškai pasigaminti vieną ar kitą kalėdinę dekoraciją ir ja papuošti savo namus ar kitą erdvę.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video