Sunkiems ligoniams kompensuos medicininius maisto produktus

 Sunkiems ligoniams kompensuos medicininius maisto produktus

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

BNS inf.

Valstybė nuo 2024 metų kompensuos specialius medicininius maisto produktus onkologiniams ir kitiems sunkiems ligoniams, besigydantiems gydymo ar slaugos įstaigose. Seimas įteisino tokius produktus ir leido visiškai arba iš dalies juos kompensuoti. Į kompensuojamųjų priemonių sąrašą bus įtraukiami tik Lietuvos rinkoje notifikuoti tokie produktai.  

Seimas ketvirtadienį priėmė tokią Sveikatos draudimo įstatymo pataisą: už balsavo 119 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė.   

Medicininiai maisto produktai – tai parenterinės ir enterinės mitybos produktai: smulkios frakcijos lipidai, angliavandeniai, vitaminai, baltymai ir jų mišiniai. Jie padeda sunkiai sergantiems ir negalintiems valgyti žmonėms palaikyti gyvybę ir yra leidžiami tiesiai į veną ar skrandį. 

Skanus ir sveikas baltyminis maistas

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video