Sukčius apsimetė policininku ir apgavo senolę

 Sukčius apsimetė policininku ir apgavo senolę

Prieš keletą dienų Kėdainiuose policininku apsimetęs sukčius apgavo senolę ir pasisavino jos pinigus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Įvairaus plauko sukčiai sąžinės turbūt nelabai turi. Jie stengiasi apgauti vyresnius ir patiklesnius žmones. Prieš keletą dienų Kėdainiuose policininku apsimetęs sukčius apgavo senolę ir pasisavino jos pinigus. Pareigūnai prašo senjorų nebūti tokiais patikliais, aklai nepasitikėti nepažįstamais žmonėmis.

Apsimetė policininku

Rugpjūčio 5 dieną apie 18 valandą į senolės namus Kėdainiuose atėjo policijos pareigūnu prisistatęs vyras ir apgaulės būdu iš moters pasisavino banko kortelę bei 50 eurų grynųjų pinigų.

Moteris po kurio laiko suprato, jog yra apgauta ir kreipėsi į tikrus policijos pareigūnus.

Šie pradėjo ikiteisminį tyrimą, senolei padaryta žala dar tikslinama. Manoma, kad sukčius galėjo išsigryninti ir daugiau močiutei priklausančių pinigų.

Pareigūnai prašo senjorų nebūti tokiais patikliais, aklai nepasitikėti nepažįstamais žmonėmis.

Aut. past.

Panašus atvejis

Beje, tądien Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, bendradarbiaudamisu Kalėjimų departamento pareigūnais, Panevėžyje dar karštais pėdsakais operatyviai sulaikė asmenį, įtariamą sukčiavimo būdu pasisavinusį iš senyvos moters 1 950 eurų.

Rugpjūčio 5 dieną 1943 metais gimusi moteris pranešė, jog į butą atvyko nepažįstamasis, prisistatęs tariamu pareigūnu, ir nurodė, jog turi patikrinti moters grynuosius pinigus.

Vaikinas teigė, jog ši apžiūra skirta sužinoti, ar jie nėra padirbti bei to negalintis atlikti vietoje, todėl turi juos paimti. Moteris, patikėjusi vyro žodžiais, atidavė jam 1 950 eurų.

Pavyko sulaikyti

Tą pačią dieną iškart po įvykdytos nusikalstamos veikos 24 metų įtariamasis buvo sulaikytas. Įtariama, jog šis asmuo dirbo grupėje su kitais asmenimis, kurie šiuo metu yra intensyviai ieškomi.

Yra žinoma, jog įtariamieji, skambindami telefonu, ieškojo senyvų asmenų, bandė išvilioti informaciją apie jų turimus juvelyrinius gaminius, santaupas ir pan.

Sulaikytasis ne kartą teistas už nusikaltimus nuosavybei ir šiuo metu yra pakliuvęs į pareigūnų akiratį.

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Panevėžio policija, tačiau pareigūnai kol kas negali patvirtinti, ar Kėdainiuose bei Panevėžyje siautę sukčiai priklauso tai pačiai gaujai. Vos tik bus gauta daugiau informacijos – skaitytojus informuosime.

Policija netikrina

Kauno apskrities policija primena gyventojams, kad policijos pareigūnai nevaikšto į gyventojų namus ir netikrina banknotų. Nėra tokių institucijų, kurios užsiimtų tokiais patikrinimais jūsų namuose.

Pareigūnai pataria: neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, neatidarykite durų asmenims, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais.

Negalima duoti pinigų nepažįstamiems asmenims. Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad jums skambina ar į jūsų namus atėjo sukčius, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112 ir informuokite policiją.

1 Komentaras

  • O tas pinigų davimas negali būti prilygintas kyšio davimui,juk davė ale policininkui?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video