Sukčiai ir vagys apsimeta neva yra darbo ieškantys ukrainiečiai

 Sukčiai ir vagys apsimeta neva yra darbo ieškantys ukrainiečiai

Apie Kėdainių rajono soduose važinėjantį ir keistai besielgiantį sidabrinės spalvos „Opel“ markės automobilio ekipažą jau pranešė Vasariškių ir Daumantų sodininkai, o prieš keletą dienų šis automobilis sukiojosi Justinavos soduose./ Sodininkų nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono sodininkai skambina pavojaus varpais – sodininkų bendrijas lanko šeši tamsesnio gymio žmonės, kurie prisistato darbo ieškančiais ir nuo karo bėgančiais ukrainiečiais. Ir tik pasiūlius iškviesti policiją, nelaukti svečiai kaip mat neša kudašių. Beje, sukčių ir vagių automobilis Kėdainių rajone pastebimas jau ne pirmą savaitę.

Pastebėjo sodininkai

Apie Kėdainių rajono soduose važinėjantį ir keistai besielgiantį sidabrinės spalvos „Opel“ markės automobilio ekipažą jau pranešė Vasariškių ir Daumantų sodininkai, o prieš keletą dienų šis automobilis sukiojosi Justinavos soduose.

„Po sodus važinėja neva ukrainiečiai su latviškais numeriais, neva ieško darbo, tačiau iš tiesų jie ieško ką pavogti ar ką apgauti. Išprašiau šį kartą nekviestus svečius iš sodų, bet mieli sodininkai, būkite budrūs“, – į sodininkus kreipėsi Justinavos sodų valdybos pirmininkas Marius Čižeika.

Policijos pareigūnai paantrino žinantys atvejų, kai pas senyvus žmones atvažiuoja asmenys, apsimetantys ukrainiečiais arba tamsaus gymio asmenys ir prašo pirkti nereikalingus daiktus, o po to apvagia, išvilioja dideles pinigų sumas. 

Aut. past.

Neša kudašių
Beje, ukrainiečiais apsimetantys asmenys vos tik užsiminus apie policiją, nešdinasi iš sodų visu greičiu. Vadinasi, su pareigūnais susitikti ir pabendrauti jie labai nenori.

„Rumunai čia bus greičiausiai. Suskaičiavau šešis žmones, pasakiau, kad darbo jie čia neras, ras tik nemalonumų. 

Perspėjau, kad teritorijoje sumontuotos kameros ir patruliuoja policija. Tikiuosi, atbaidė tokia informacija“, – pažymėjo bendrijos vadovas.

Ragina saugotis

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pažymi, kad šiomis dienomis ypač atkreiptas dėmesys į pastaruoju metu vyraujančius sukčiavimus – daiktų pirkimą iš nepažįstamų asmenų bei apsimetėlių atvykimą į namus. 

Policijos pareigūnai paantrino žinantys atvejų, kai pas senyvus žmones atvažiuoja asmenys, apsimetantys ukrainiečiais arba tamsaus gymio asmenys ir prašo pirkti nereikalingus daiktus, o po to apvagia, išvilioja dideles pinigų sumas. Dėl tokių atvejų jau yra pradėti ir ikiteisminiai tyrimai. 

Policijos pareigūnai pataria neįsileisti tokių žmonių į namus, į sodo namelius, nesileisti su tokiais žmonėmis į kalbas ir susidūrus su jais pasiūlyti iškviesti policiją.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video