Su administratoriumi susitiko „Lifosos“ darbuotojų profesinės sąjungos atstovai (PAPILDYTA)

 Su administratoriumi susitiko „Lifosos“ darbuotojų profesinės sąjungos atstovai (PAPILDYTA)

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Tikėtina, kad gamyklos veiklos startas – ne už kalnų

rinkosaikste.lt

Antradienį, birželio 21 dieną, AB „Lifosa“ veikiančių profesinių sąjungų iniciatyva įvyko darbuotojų aktyvo susitikimas su Finansų ministerijos bendrovei paskirtu laikinuoju administratoriumi Egidijumi Kaseliu.

Pranešama, kad susitikimas įvyko siekiant išgirsti apie situaciją bendrovėje, sužinoti, kodėl iki šiol neatnaujinta pagrindinė įmonės gamybinė veikla, faktiškai nevyksta pagamintos produkcijos realizacija.

„Pirmiausia siekiame išsiaiškinti, ar jau suderintas ir patvirtintas įmonės gamybos atnaujinimo planas, kada realiai tikimasi sugrąžinti žmones į darbą, išgirsti atsakymus į kitus darbuotojams ir kėdainiečiams kylančius klausimus“, – sakė Kęstas Šlama, AB „Lifosa“ profsąjungos pirmininkas.

Susitikime laikinasis administratorius E. Kaselis įmonės darbuotojų atstovams papasakojo, kad veiklos atnaujinimo planas jau yra parengtas ir bus laiku pateiktas Finansų ministerijai.

„Daroma viskas, kad įmonė kuo skubiau atnaujintų veiklą laikantis sankcijų reikalavimų. Siekiame bendradarbiavimo tiek su valstybės institucijomis, tiek su įmonės vadovais bei darbuotojais, kad atnaujinant veikla gamybą vyktų sklandžiai, prastovos truktų kuo trumpiau, o žmonės ne tik neišeitų iš darbo, bet kuo greičiau grįžtų į darbo vietas“, – teigė E. Kaselis.

Susitikimo metu darbuotojų atstovai priminė, kad didžioji dalis darbuotojų yra prastovose ar priverstinėse atostogose.

Taip pat pabrėžė, kad nuotaikos įmonėje pesimistinės, o žinia apie generalinio direktoriaus pasitraukimą iš užimamų pareigų nepridėjo optimizmo dėl gamybinės veiklos perspektyvų.

Darbuotojų atstovai išreiškė viltį, kad ateityje priimant sprendimus dėl gamybinės veiklos atnaujinimo neteks kentėti įmonei ir savo valstybei dirbantiems eiliniams jos darbuotojams, taip pat bus susikoncentruota į laikinajam administratoriui Finansų ministerijos suformuluotą užduotį – bendrovei taikomų tarptautinių sankcijų kontekste veikti taip, kad būtų užtikrinta ekonomiškai pagrįsta nauda įmonei, o sprendimai būtų ne tik teisėti ir pagrįsti, bet ir operatyviai priimami.

Tuo metu generalinis direktorius Rimantas Proscevičius profsąjungos atstovams patvirtino, kad traukiasi iš pareigų. Įvardijo situacijos sudėtingumą, visiems palinkėjo rasti tinkamiausius sprendimus ir žodį perdavė laikinajam administratoriui.

R. Proscevičius patikino, kad jo apsisprendimas palikti pareigas yra galutinis ir negrįžtamas.

PAPILDYTA

Pasak E. Kaselio, vakar (birželio 20-ąją) vyko administratoriaus ir atsakingų Vyriausybės, Finansų, Teisingumo, Užsienio reikalų bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų atstovų pasitarimas dėl „Lifosos“ situacijos.

„Visų atsakingų institucijų atstovai siekia vieno – kuo greičiau atgaivinti „Lifosos“ darbą. Socialinis aspektas tikrai turi labai svarią vietą, tačiau negalima pamiršti ir sankcijų klausimo. Mums yra aišku, jog gamykla turi kuo greičiau startuoti, tačiau turime užtikrinti, kad jos pelnas jokiais kanalais nepasiektų sankcionuotų asmenų“, – sakė E. Kaselis.

Administratoriaus atstovas dar kartą pakartojo, jog tam, kad gamykla atnaujintų veiklą, reikalingos žaliavos, o jų nupirkimui būtinos lėšos, kurios būtų gautos pardavus parduotą produkciją.

Pasak E. Kaselio, pirmieji Kėdainiuose pagamintų trąšų pardavimai, nors ir ne itin didelės apimties, pradėti. Tad manoma, kad tai gera pradžia.

„Trąšų pirkėjų intensyviai ieško ir „Lifosos“ vadovai, ir mes. Manome, kad tikrai rasime patikimus ir rimtus pirkėjus“, – susitikime su rajono meru sakė E. Kaselis.

Pasak jo, administratoriaus ir gamyklos vadovų bendradarbiavimas vyksta vis sklandžiau, nesusikalbėjimų mažėja, tad tikėtina, jog galutinis tikslas – gamyklos veiklos startas – nebe už kalnų.

15 Komentarai

 • Bijau, kad galimas gamyklos sužlugdymas, – nors ir tokiu atveju savo žmonių gyvenimo apsunkinimas vyriausybės bus paskelbtas eiliniu laimėjimu, kovojant svetimus karus…

  • Rinkos aikštės žurnalistai trina rankomis, ir skelbs, kad laimėjo karą.

 • Na tikrai stebuklų šalis. Tranzitą iš Rusijos į Rusiją dėl sankcijų uždaro, o sankcionuotą įmonę traukia už ausų. Kažkas čia ne taip.

 • Graži pasakaitė! Įdomu,kas užsakė šį rašinėlį!? Kodėl nerašoma, kokius klausimus użdavė Bendrovės darbuotojai ir ka į užduotus konkrečius klausimus atsakė “Administratorius”!? Kodėl amoniako tiekimas sutriko dėl bankiniu operaciju? Kodėl taip nutiko ir kas buvo padaryta, kad taip nenutiktu!? Kad produkcija neparduodama todėl, kad reikalaujama, jog Bendrovė kontoliuotu, kaip nupirkta produkta naudos Pirkejas!!! Kodėl nerašoma, kad į dauguma užduotu klausimu atsakymu nebuvo, nes kai jie buvo užduodami, turėjęs į juos atsakyti maigė mobilaus telefono klaviatura!!! Ir t. t.

 • Pradžiai papasakokite, kaip įmanoma dirbti fosforui be apatitú iš kovdoro. O jo daugiau nebus. Kol trãšü kainos didelės, gal ir įmanoma minimaliai laikytis ant nulio, bet paskui vistiek trãšü kainos pakris. Kas tada? Anksčiau eurochemas dengdavo, kas dengs dabar? rusynui sankcijos ilgam, apie atšaukimã svaičioti gali tik naivuoliai.

 • Kas realiai vertina situacija ne tik savo kaime, bet ir truputi globaliau, suvokia, kad greiciausiai nieko gero jau nebus. Jei valstybe nacionalizuotu – minimalus sansai islikti gal ir butu, bet tik minimalus. Viskas laikesi ant salyginai pigiu zaliavu is ru. Sankcijos maziausiai penkmeciui, ir gerai, kad per ta laika kazkas ruskyne pasikeis ir ruskiai nesugalvos ateiti „isvaduoti“ Lietuvos nuo lietuviu.

  • Deja, Gerbiamasis realybe, Jūs teisus!
   Gaila, kad mūsų Vadovybė nepasako realios situacijos! Ko laukti, kam ruoštis?
   Manau, kad Generalinio direktoriaus pasitraukimas viską pasako apie Bendrovės ateitį!
   Pavydžiu belgams – dirba sau ir vargo nemato!
   Todėl, kad normali Valstybė!
   O pas mus?…

 • Lifosai ateina galas. Straipsnis labai abstraktus, o tikrovėje apie jokį konkretų gamyklos paleidimo planą niekas nežino. Administratorius visai nesistengia padėti gamyklos vadovybei, o tiesiog trukdo.

 • Vargšai lifosiečiai. Mausto jus kaip kas gali . Kam rinkot kišeninį profsąjungietį šlamą? jis gi politinis parsidavėlis koservatoriams. Jis ne gamyklą gelbėja, o konservatorių valdžią.

  • O tu toks drasus, kad tik po anonimu sugebi rasyt ? Pasirodyk koks esi ne kiseninis, ir rasyk kuo esi, nuopisa-baily 😀

 • Idiotai valdžioje-štai kame reikalas.LIFOSA į šalies biudžetą įneša didesnę sumą nei dabar su NT mokesčio įvedimu tikisi primelžti konservatininkai.Jiems geriau nusmaugt ir taip nepriteklius kenčiančią tautą nei atsisakyt šeimininkų primestų nurodymų bet kokia kaina pakenkt pigesnes rusų žaliavas naudojančiai įmonei.

 • Tas anonimas tai konservatorine siuksle, kuri po kiekvienu straipsniu nesamones komentuoja, apsisykes bijo isivardinti save tikru vardu ir pavarde

  • Kai ponai bijo ruso, tai bijo savęs.

 • Tai Rusu ir bijo tik konservai, normalus zmones su jais draugauja. Siuksles konservai griauna valstybe padlos jobanos. O dar tas slamas, apspjausiu ant snukio sutikes prie visu Rimosaigis

 • Jo jūs kaip piderai pristojot prie to Šlamo?Valdžia jūs dulkinas,tai norit atsigriebti ant jo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video