Stotelės kenčia ne tik nuo vandalų, bet ir nuo vėjo

 Stotelės kenčia ne tik nuo vandalų, bet ir nuo vėjo

Krakių seniūnijos Plinkaigalio kaimo stotelė yra įrengta šalia rajoninio kelio Betygala–Ilgižiai–Krakės–Bokštai. Į „Rinkos aikštę“ kreipėsi kaimo gyventojai ir informavo, kad stotelė yra stipriai apgadinta, ją niokoja vandalai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

„Rinkos aikštę“ pasiekė informacija, kad suniokotas Plinkaigalio kaimo autobusų stotelės laukimo paviljonas. Paaiškėjo, kad pastatas kenčia ne tik nuo vandalų, bet ir tiesiog nuo stipraus vėjo. Beje, kiek anksčiau gyventojai taip pat dalijosi informacija apie apspardytą Dotnuvos autobusų stotelę bei apipieštą Josvainių autobusų stotelę.

Pranešė gyventojai

Krakių seniūnijos Plinkaigalio kaimo stotelė yra įrengta šalia rajoninio kelio Betygala–Ilgižiai–Krakės–Bokštai. Penktadienį į „Rinkos aikštę“ kreipėsi kaimo gyventojai ir informavo, kad stotelė yra stipriai apgadinta, ją esą niokoja vandalai, tačiau netrukus paaiškėjo, kad stotelę suniokojo tądien pūtęs stiprus vėjas.

Vargana jau senai

Plinkaigalio bendruomenės pirmininkė Inga Dovydienė patvirtino, kad stotelės būklė prastoka jau kuris laikas.

„Stotelės būklė prastoka jau keli mėnesiai, viena plokštė tiesiog iškritusi, ji prastai laikėsi. Išpuvę varžtai laiko, aišku, neatmetu ir spardymo galimybės. Oro sąlygos taip pat nelepina, kiek čia reikia ir krenta tos plokštės“, –  svarstė vietos gyventoja.

Paaiškėjo, kad stotelė kenčia ne tik nuo vandalų, bet čia prisidėjo ir tądien pūtęs stiprus vėjas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Laukia vaikai

Paaiškėjo, kad penktadienį stotelėje autobuso laukę vaikai norėjo apsisaugoti nuo vėjo, tačiau išėjo ne visaip taip, kaip jie planavo.

„Dviejų plokščių keli metai jau kaip nėra, o trečia iškritusi guli. Vaikai norėjo apsisaugoti nuo vėjo, pasistatė tą plokštę, tačiau vienas vaikas plokštę pastūmė ir ji užkrito ant kito vaiko. Niekas nesusižeidė, viskas gerai, bet stotelę tvarkyti reikėtų“, – dėstė I. Dovydienė.

Jai antrino ir Krakių seniūnas Ernestas Barčas, kuris taip pat patvirtino, kad stotelės kenčia ir nuo vandalų, ir nuo gamtos stichijų, kuomet išpučiamos galimai jaunimo apgadintos ir vos besilaikančios konstrukcijos.

Išmargino užrašais

Prieš keletą dienų Josvainių seniūniją pasiekė informacija apie įvairiais užrašais ir piešiniais išmargintą šio miestelio autobusų stotelę. Stotelę apžiūrėjęs seniūnas Algimantas Sirvidas informavo, kad  susisiekė su atsakingais specialistais ir buvo pasitarta, ką daryti.

Stotelę perdažyti nutarė pati seniūnija, nors šių darbų atlikti jai ir neprivalu, mat stotelė yra kelio Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai, kurią prižiūri Lietuvos automobilių kelių direkcija, dalis.

„Neaišku, ar vaikai čia pripiešė, ar jaunimas. Bet jų čia būna daugiausiai. Nelauksime mes pavasario, nelauksime kol kelininkai sutvarkys, nes sakė, jog lėšų neturi, tad patys savomis jėgomis bandysime problemą spręsti“, – dėstė A. Sirvidas.

Apie suniokotas stoteles gyventojai kviečiami pranešti Eismo informacijos centro trumpuoju tel. 1871

Aut. past.

Ir Dotnuvoje

Dotnuvos miestelio Vytauto gatvėje esanti autobusų laukimo stotelė – paviljonas nuo vandalų ar kitų visuomeninio turto niokotojų kenčia gana dažnai. Dažnai suoliukas, stotelės elementai išpaišomi, dažnai išpurvinami ar net išspardomi skydai – atskiros stotelės dalys.

Būtent taip nutiko ir prieš naujuosius metus – akivaizdžiai matėsi, kad vienas stotelės skydų išspirtas tyčia. Kas ir kada tai padarė, taip ir liko neaišku.

Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius tąkart apie incidentą informavo kelininkus, kurie stotelę, esančią šalia kelio Jonava – Kėdainiai – Šeduva, sutvarkė.

Prižiūri kelininkai

Stotelės yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos žinioje, o jas prižiūri AB „Kelių priežiūros“ Kėdainių kelių tarnyba. Kėdainių rajone tarnyba prižiūri 35 autobusų stotelių paviljonus. Kėdainių kelių tarnybos vadovas Tomas Glebavičius pažymi, kad chuliganai dažnai niokoja šiuos statinius – išdaužo stiklus, išspardo plokštes, apipaišo.

„Pavasarį, kai oro sąlygos bus tinkamos, tvarkysime rajone esančius paviljonus. Atskirų lėšų tam nenumatyta, viskas bus vykdoma iš kelių priežiūrai skirtų lėšų“, – teigė T. Glebavičius.

Apie suniokotas stoteles gyventojai kviečiami pranešti Eismo informacijos centro trumpuoju tel. 1871

1 Komentaras

  • ,,Veter ,veter ty mogučij,
    Ty goniaješ staji tučej,
    Proslavliaješ do nebes
    Matj svoju KPSS“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video