Stilistinis didžiųjų raidžių vartojimas (1-a pamokėlė)

 Stilistinis didžiųjų raidžių vartojimas (1-a pamokėlė)

Piqsels.com nuotr.

Rūta Švedienė, kalbininkė

Stilistinio didžiųjų raidžių vartojimo taisyklės yra pasirenkamosios, t. y. neprivalomos, o taikomos individualiai. Jos teksto autoriui leidžia pabrėžti jam ypač svarbius, reikšmingus dalykus, ir tai jis gali parodyti skaitytojui.

Iš didžiosios raidės gali būti rašomi žodžiai, kai jų žymimoms sąvokoms teikiama išskirtinė reikšmė bei pagarba, pvz.: Atgimimas, Laisvė, Motina, Nepriklausomybė, Tauta, Tėvynė, Tiesa, Vienybė, Viltis, Žmogus. Lietuvos valstybę kuria Tauta. Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu. Kokie būsime mes, tokia bus ir mūsų Tėvynė.

Žodis, žymintis sąvoką, kuriai teikiama itin išskirtinė reikšmė, gali būti rašomas visomis didžiosiomis raidėmis, pvz., Žodis LAISVĖ iš pirmo žvilgsnio atrodo turintis tik teigiamą reikšmę.

Parengta pagal „Lietuvių kalbos rašyba. Taisyklės, komentarai, patarimai“, V., 2022.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video