Statybos į pabaigą: Šviesioji gimnazija ruošiasi įkurtuvėms

 Statybos į pabaigą: Šviesioji gimnazija ruošiasi įkurtuvėms

Kristinos Kasparavičės nuotr.

Agota SPIEČIŪTĖ

Statybininkai iš Šviesiosios gimnazijos jau išsikraustė. Atsakingos institucijos rūpinasi naujojo pastato atidavimu Statybų inspekcijai. Kai visi atlikti darbai bus įvertinti, pastatas oficialiai bus pripažintas tinkamu naudoti. O kol šio fakto nėra, mokyklos bendruomenė gyvena maloniais būsimo įsikūrimo šiuolaikiškame pastate rūpesčiais.

Darbai užbaigti, bet pastatas dar neatiduotas vertinti

Šiuo metu ruošiami dokumentai sutikrinimui, ar viskas buvo atlikta pagal projektą, ar pastatas atitinka sveikatos ir higienos normas, saugumo ir kitus reikalavimus. Tik sutvarkius visus dokumentus pastatas bus įteisintas, tačiau mokyklos bendruomenė jau nekantriai laukia rugsėjo 1-osios.

Gimnazijos plėtra per dešimtmetį patyrė įvairiausių problemų: nuo projektų keitimo, finansavimo atidėjimo, sąmatos perskaičiavimo iki to, kad vos pradėjus darbus, kilo pandemija, kuri sutrikdė tiekimo grandines visame pasaulyje, darbuotojai sirgo, turėjo izoliuotis, dėl to rangovams ir verslui kilo įvairių nenumatytų sunkumų vykdant duotus įsipareigojimus.

Dabar didžiausias Šviesiosios gimnazijos bendruomenės noras – naujųjų mokslo metų rugsėjo 1-ąją mokinių ugdymą be trukdžių pradėti šviesiame, santūraus dizaino šiuolaikiškame pastate.

Pastato plotas iš viso 2 548 kv. metrai. Jis yra trijų aukštų su įrengta mansarda ir atvira terasa, kurios plotas – 221 kv. m. Pastate yra įrengtas rūsys su drabužinėmis, liftais. Didelius langus kabinetuose nuo saulės saugos jau įrengtos žaliuzės.

Darbus, kurie prasidėjo prieš penkerius metus – 2019-aisiais, atliko uždaroji akcinė bendrovė „Vyteda“.

Žemės sklypą su pastatu strateginėje vietoje, pačiame Kėdainių miesto centre, gimnazijai padovanojo „Vikonda grupė“ bei jos akcininkė, verslininkė Jolanta Blažytė.

Žemės sklypą su pastatu strateginėje vietoje, pačiame Kėdainių miesto centre, gimnazijai padovanojo „Vikonda grupė“ bei jos akcininkė, verslininkė Jolanta Blažytė.

Aut. past.

Pagerins ugdymosi sąlygas

Gimnazijai didesnių patalpų reikėjo gyvybiškai. Svarbiausia buvo užtikrinti būtinas ugdymo sąlygas moksleiviams, kurie iki šiol metai iš metų vis dar mokėsi perpildytose ir per ankštose klasėse, neturėjo sporto salės ir negalėjo įgyvendinti daugybės veiklų, o ką jau kalbėti apie modernias laboratorijas, kurioms įrengti tiesiog nebuvo pakankamai tinkamos vietos. Mokykla nuo įkūrimo išsivertė ir be iškilmių salės. Renginiai, šventės, atestatai ir apdovanojimai būdavo įteikiami gimnazijos kiemelyje, lauke arba Kalvinų bažnyčioje.

Dabar nuo pamatų pastatytame naujajame pastate šalia istorinio Šviesiosios gimnazijos pastato įsikurs chemijos laboratorija, fizikos ir inžinerijos, biologijos ir biotechnologijų kabinetai, kūrybiškumo, medijų ir dailės, muzikos kabinetai, lietuvių kalbos ir literatūros klasė.

Tam, kad mokykla atlieptų visus šiuolaikinių vaikų poreikius, naujame pastate suplanuotos erdvės su vietomis individualiam darbui, poilsio zonos bei sensorinė mokinių su tam tikrais sutrikimais poilsio erdvė ir, žinoma, iškilmių salė.

Rūpinasi įsikūrimu

Kaip pasakoja ilgametė Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė, dabar gimnazijos vadovai gyvena rūpesčiu, kaip sėkmingai įsigyti specialius baldus naujajame pastate įsikursiančioms laboratorijoms ir kabinetams, kaip nusipirkti organizacinę techniką ir kitas reikalingas priemones visoms naujoms patalpoms ir erdvėms.

Viską, ko reikia, kad normaliai prasidėtų darbas, planuojama įsigyti iš savivaldybės skirtų 400 000 eurų dar šiemet. Kitais metais taip pat yra numatyta lėšų. Mokykla naudos ir Tūkstantmečio mokyklos programai parengto projekto, kuris sudaro galimybes siekti švietimo kokybės pokyčio konkrečioje savivaldybės teritorijoje, lėšas. 

Šviesiosios gimnazijos trečiojo pastato statybos darbai užbaigti. Liko įveikti paskutinį etapą – atiduoti vertinti ir tada jau bus  galima tvirtai teigti, kad statybos užbaigtos 100 %. Beliks įsikurti ir pradėti naujus mokslo metus naujajame pastate. Rugsėjo pirmąją pamokos jau vyks naujose erdvėse.

Aut. past.

Gegužė prasidėjo, o vasarą daug darbų stringa dėl to, kad daug kas atostogauja, todėl šiuo metu atsakingi gimnazijos darbuotojai tikslina gimnazijos pirkimų planus ir  rūpinasi viešųjų pirkimų paskelbimu, kad viskas įvyktų laiku. Planuojama, kad nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. dalis pamokų jau tikrai vyks naujame pastate įrengtuose kabinetuose. Deja, taip ilgai lauktos iškilmių salės įrengimas greičiausiai įvyks jau tik kitais – 2025 metais.

Šviesiosios gimnazijos direktorė sako, kad visi šie pasirengimo įsikūrimui darbai dabar kelia daugiausia rūpesčių ir kolektyvui yra bene patys sunkiausi.

,,Sunkiausia mums užduotis –  tinkamai aprūpinti naująjį pastatą baldais, priemonėmis, įranga. Gimnazija buvo rekonstruojama pagal projektą, kuriame nebuvo planuoti nei baldai, nei jokia kita įranga, todėl įrenginėjant naująsias erdves realiai dar gali kilti klausimų ir pataisymų“, – sako direktorė V. Liutkienė.  

Atsirinko tinkamiausias priemones

Visa mokyklos bendruomenė labai susitelkusi ieškojo visko, ko reiks naujosiose laboratorijose ir kabinetuose, domėjosi, kas yra šiuolaikiška, kas telpa ir iš ko įmanoma rinktis. Nuolat konsultavosi,  tyrinėjo, rinko įvairiausią informaciją, analizavo komercinius pasiūlymus. Taip kartu sukūrėreikalingų priemonių, įrangos ir baldų poreikį visoms erdvėms.

375-ąjį jubiliejų nuo to laiko, kai kunigaikštis Jonušas Radvila protestantišką Kėdainių mokyklą pertvarkė į gimnaziją, 20 metų nuo Šviesiosios gimnazijos atkūrimo ir įsikūrimo istorinėje vietoje ir 100 metų nuo nepriklausomoje Lietuvos laikotarpiu atkurtos ir tautines vertybes puoselėjusios gimnazijos, o šiais – 2024-aisias – švęsdama Šviesiosios gimnazijos neformaliojo švietimo skyriaus Sėkmės ir lyderystės mokyklos 10-uosius veiklos metus, gimnazija pagaliau tinkamai išsiplės ir įsikurs užbaigtame rekonstruoti naujajame gimnazijos pastate. 

1 Komentaras

  • Nepraeis nei metai kai benkartai viską išlaužys išterlios nes jiem pohui kaip daunai vaikšto ir maximoje submarinus ėda nutukę kiaules

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video