Startavo 8-asis kultūros istorijos festivalis „Radviliada 2022“ (FOTOGALERIJA)

 Startavo 8-asis kultūros istorijos festivalis „Radviliada 2022“ (FOTOGALERIJA)

Kraštiečiai gausiai rinkosi į Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią, kur vyko muzikinio judesio ir objektų vyksmas „Ko nesusapnavo Radvilos. Sugrįžimų ratas“./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Vakar startavo 8-asis kultūros istorijos festivalis „Radviliada 2022“. Kraštiečiai gausiai rinkosi į Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią, kur vyko muzikinio judesio ir objektų vyksmas „Ko nesusapnavo Radvilos. Sugrįžimų ratas“ (režisierė Erika Usevičiūtė ir kūrybinė grupė).

„Pasiliksime be praeities“

„Spektaklis apie tai, kaip mūsų nuostabiai rami kasdienybė buvo užpulta.

Mes, šios žemės, šios šalies, šio miesto, gyventojai nustebome, tartum nežinotume, ką reiškia būti užpultam.

Bet ar tikrai niekada anksčiau nebuvome puolami?

Jeigu save suprasime tik kaip šiandieną, kuri smarkiai mojuoja sparnais, nunešime galvą pražūtin. Pasiliksime be praeities“, – samprotauja spektaklio organizatorė.

Atlieka funkciją

Spektaklis „Ko nesusapnavo Radvilos. Sugrįžimų ratas“ – tarsi priminimas, kad kiekvienas žemės paukštis turi ir uodegą, kuri atlieka vairo funkciją.

Mes esame tie, kurie prieš kelis šimtus metų dėvėjo maro kaukes, ir tie, kurie šiandien dengia veidus respiratoriais, ir tie, kurie po kelių šimtų metų sukurs kaukę, saugančią nuo naujų užpuolėjų. Sugrįžimai yra neišvengiami. Turime tai suprasti“.

10 Komentarai

 • Puikus pasirodymas. Šaunuoliai.

 • Viskas gerai, bet nuo tos usevicutes riaugiot pradejau, zmona irgi atpylinet pradejo nuo zmogaus bjaurumo.

 • Atvažiavo į miestą kaimiečiai ir padarė TIKRĄ KULTŪRĄ, nuo kurios buvo gera masėms žmonių. Nė mandrų miesto šventei skirtų festivalių pavadinimų nereikia, ir didelių pinigų. Savi krašto žmonės KŪRĖJAI. Buvo super.

 • Krakiu paziba usaitiene 😀 visos krakes zvengia, o kedainiams smagu.

  • Žodį “ žvengia“ reikėtų pakeisti šypsosi, juokiasi. Žvengia tik gyvuliai, tikėtina, kad iš Krakių :). ( na čia taip rašo komentatorius), o juoktis, šypsotis galima ir iš džiaugsmo. Puikus pasirodymas, puikus spektaklis. Labai šauni idėja.

 • Čia gal kačetovos maikių reklama? Gal krizė pizė artėja? Vrot bankrot košėtova?

 • Jau persti galima nuo maikiu

 • Kur liadu svente bliat? Vo ten tai zjbs sviante su prarugusiais ledais budavo. Kedainskai puldavo kaip ner rytojaus juos est. A dar taip pagerdavom su Vyktaru uz scenos vodkes. Vo kaip zjbs buva.

 • Norėčiau būti dar durnesnis už jus, ale kaip?

 • Nuoširdus AČIŪ. Įspūdinga, nuostabu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video