Šokas kaimynams: naujakurys sunaikino net du dešimtmečius džiuginusį bijūną

 Šokas kaimynams: naujakurys sunaikino net du dešimtmečius džiuginusį bijūną

Medėjantis bijūnas Didžiosios g. 24 ir 26 namų gyventojus džiugino daugiau nei du dešimtmečius. Tačiau naujakuriui jis neįtiko./ Asmeninio archyvo nuotr.

Vienus grožis ramina, įkvepia, suteikia džiaugsmo, kitus – erzina ir pykdo. Todėl jie stengiasi ne jį kurti, o naikinti. Taip atsitiko ir su Kėdainiuose, Didžiosios gatvės daugiabučio kieme, ilgiau nei du dešimtmečius augusiu medėjančiu bijūnu. Uždarame kieme kiekvieną pavasarį 24-ojo ir 26-ojo namų gyventojus savo grožiu ir kvapu džiuginęs bijūnas vieną rytą buvo išlaužytas ir suniokotas.

Kaimyno elgesys nesuprantamas

Kaip pasakojo bijūną sodinusi ir jį puoselėjusi Ramunė Bučienė, toks elgesys su augalu, kuris niekam netrukdė, yra absoliučiai nesuvokiamas.

„Neseniai į mūsų namą atsikraustė naujakurių šeima. Niekada iš jos nesulaukėme jokių priekaištų ar pasakymų, kad kažkas nepatinka. Jei taip būtų, kažką darytume, spręstume problemą.

Po savaitgalio grįžome namo ir pamatėme, kad mūsų bijūnas visas suniokotas, sulaužytas, išdarkytas. Aš tikrai nekviečiau policijos, nesiskundžiau, niekur nesikreipiau ir neketinu to daryti, bet man tik nesuprantama, kaip kaimynai gali šitaip elgtis, – nuostabos ir apmaudo neslėpė R. Bučienė. – Mintyse svarstau, dėl ko žmogus taip pasielgė su augalu: kvapas nepatiko? Gerai, ateik, pasakyk, nuskinsim žiedus ar dar kažką darysim. Nesuprantu…

„Mintyse svarstau, dėl ko žmogus taip pasielgė su augalu: kvapas nepatiko? Gerai, ateik, pasakyk, nuskinsim žiedus ar dar kažką darysim. Nesuprantu… Juolab kad visą gyvenimą su visais kaimynais gerai sutariame, jokių nesantaikų nebūna, vieni kitus pažįstame, pabendraujame. O čia atsiranda kažkoks naujas kaimynas ir taip pradeda pažintį…

R. Bučienė

Juolab kad visą gyvenimą su visais kaimynais gerai sutariame, jokių nesantaikų nebūna, vieni kitus pažįstame, pabendraujame. O čia atsiranda kažkoks naujas kaimynas ir taip pradeda pažintį…“

Pasiteisinimas sukėlė juoką

Moteris sako, kad po įvykio ir pamatyto vaizdo jai atėmė žadą, negalėjo pati eiti pas naująjį kaimyną pasikalbėti, paklausti, kodėl jis taip pasielgė ir kas jam nepatiko: „Man reikėjo kelių dienų, kad galėčiau susitaikyti su tokia mintimi ir kad galėčiau jam į akis pažiūrėti“.

Kitą dieną betvarkant išlaužytą augalą, matyt, supratęs savo klaidą ar išgirdęs po langais besikalbančią kaimynę su sodininku Juozu Girinu, kuris buvo atvažiavęs apžiūrėti bijūno ir sprendė, ką daryti su nuniokotu augalu, prisistatė ir pats kaltininkas.

„Paklausėme jo, ar galime palaukti, kol augalas baigs žydėti ir tada jį iškasę išvešime į sodybą, kur jis bus saugus. Jis sutiko, – akistatą su bijūno niokotoju prisiminė R. Bučienė. – Klausiau jo, kodėl iš karto neatėjo ir nepasakė, kad bijūnas jam trukdė. Kaimyno paaiškinimas buvo, kad nežinojo, per kur ir kaip iki mūsų ateiti, – ironiškai šypsojosi R. Bučienė. – Paskui pripažino, kad pasielgė neapgalvotai. Tačiau vis tiek jis jautėsi teisus, nes neva be jo leidimo apie šį faktą pranešiau „Facebook“ grupėje „Viskas Kėdainiuose“. Bet nenorėjau su juo aiškintis, ginčytis, sakiau, kad eitų man iš akių. Pakalbėjęs su J. Girinu, jis nepatenkintas pasišalino.“

Tikėtina, pažeidimų padarė abi pusės

Aiškindamas teisės aktus, reglamentuojančius želdinių auginimą prie daugiabučių ir jų niokojimą, Kėdainių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Rytis Vieštautas pažymėjo, kad pažeidimų padarė abi pusės.

„Darytina išvada, kad krūmas buvo tiek pasodintas, tiek išpjautas neturint tam teisių, net medžius ir krūmus draudžiama veisti: valstybinėje žemėje, nesuderinus su savivaldybės vykdomąja institucija ar tos žemės valdytoju arba neturint įgaliojimų sklype tvarkyti želdinius, – aiškino R. Vieštautas. – Kita vertus, bijūnų krūmas buvo saugotinų želdynų sąraše, nes buvo senamiestyje. Tai reiškia, kad negalima kirsti bet kokių matmenų, visų rūšių medžių ir krūmų, kurie yra kultūros paveldo objektų ar kultūros paveldo vietovių vertingąja savybe pripažintų želdynų ir želdinių teritorijose.“

19 Komentarai

 • keista, kad Lietuvoje yra tiek diedų, kurie pritvinkę pykčio – naikina viską, kas gražu, gyva…Tai, žiūrėk, kaip pas mus Klaipėdoje, vienas puikų graikinį riešutmedį išpjovė, tai kitas stirną negyvai suspardė, tai štai gražus bijūnas užkliuvo..Iš kur pas šituos baisuoklius tiek agresijos?

  • Mes tik Rusiją matome, kaip ten blogai ir t.t., o, kad pas mus daunų pilna tai nematome. Užtenka pažiūrėti Tv pagalbą arba Farai, tai tokių personažų pamatai, kad…

   • Gerą tokie įniršio priepuoliai. Viską naikint, rauti, pjaut tik nori. Negerai kažkas su žmonėmis pasidarė.

   • Jo petrai, Lietuva kurią kaimynę cia dabar uzpuole ir vykdo genocida civiliu? O lyginti bijuno, kuris uzstojo vaizda, panaikinima su kasdieniu zmoniu naikinimu, yra ypac didelio proto pozymis. Tu, Petrai, genialus. Idiotas.

    • Taip , aš taip pat esu susidūrusi su tokiais naujais kaimynais. Tik pradėję kurtis, nupjovė keturias tujas ,ir dar paukštis krovė lizdą vienoje. Absoliutus nupušimas.Tiek daug pas mus žmonių, mylinčių gamtą, reikia mums visiems vienytis į organizacijas!

    • Aš turėjau omenyje daunus, o ne kas ką užpuolė.

     • nu jeigu čia bijūnas tai aš prezidentė…

    • O apie tave iš vis nėra ką sakyti.Durniukas.

   • Kas jus ir ziurite mesla. Ziurekite naujausia vokieciu, prancuzu, amerijonu, turku, britu kina, klausykite geros muzikos, kurios neleidzia lt radijo stotys, neskaitykite rinkos aikstes ir imsite arteti prie objektyvesnio pasaulio vaizdo. Nustokit ziitet pijokus. Ju visur yra.

    • Alsinarkošines Čarlis.

   • Ar nebeturit apie ką rašyti ?

    • Savam kieme ką nori tą daro, mažiau kaimynai lyskit ne į savo daržą.

   • Žmonės su Dauno sindromų taip nedaro ir piktų komentarų nerašo

 • Nuotraukoje vaizduojamas erškėtis, kodėl žurnalistė mato bijūną?

  • Gaila kad neskiriate augalu čia yra medėjantis bijūnas

  • Čia tikrai sumedejęs bijūnas, gerai pažiūrekit į lapus. Jis labai retas, sunkiai iškenčia persodinimą, labai malonus kvapas. Būna pilnaviduriai ir tokie kaip ši, panašūs į eršketrožę tik didesniais žiedais. Būna kelių spalvų. Taip kad parašiusi ponia mažai turi šansų tapti prezidente, jeigu net augalo pažinti nesugeba.

 • Parašykit į delfį-katastrofa

 • Kvieskit durnele Gasiūnaitę viską išgelbės ir nafnafas bedarbis apmįš ir užaugs naujas eršketrožis.

 • O pas mus palangoje kaimynė rausia visa žalia veja, kur sugalvoja, sodina kur ką sigalvoja, augina pomidorius, cibulius, cesnakus. Daržū atlirkas verčia palaidas į konteinerius. Ir jos objektas yra prie Palangos auto stoties. Taip ji kuria Palangos landšaftą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video