Socialdemokratų vadovaujama asociacija siūlė net 9 proc. NT mokestį

 Socialdemokratų vadovaujama asociacija siūlė net 9 proc. NT mokestį

Jei turite vienintelį būstą, kuris atitinka jūsų poreikius, yra modernus ir gana daug vertas, net jei jūs jį pirkote su paskola ir mokate kosmines palūkanas, socialdemokratams atrodo, kad už jį NT mokestį mokėti vis tiek reikia./G. Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Pasirodo, konservatorių planai įvesti visiems žmonėms nekilnojamojo turto mokestį ir apmokestinti juo net tuos, kurie turi vos vienintelį būstą, dar ne patys baisiausi. Valdžiai prakalbus apie tai, kad iš tokio mokesčio surinkti pinigai atiteks savivaldybėms, kaipmat pakilo socialdemokratų vadovaujamos Lietuvos savivaldybių asociacijos apetitas – juk jei jau pinigai nusės savivaldybėse, kodėl gi savo gyventojų ir stipriau nepaspaudus? Savivaldybių asociacijai vadovaujantys socialdemokratai, (o socialdemokratams, beje, priklauso ir Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis bei Kėdainiuose išrinktas vienmandatininkas Seimo narys Tomas Bičiūnas), siūlė NT mokestį padidinti net iki 9 procentų!

Apie LSA siūlymą pranešė Širvintų merė

Tai išaiškėjo, kai Širvintų merė Živilė Pinskuvienė paviešino Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) susitikime apsvarstytus NT mokesčio siūlymus. „Lietuvos ryto“ televizijoje ji sakė, kad pagal LSA siūlymą, kuris buvo priimtas kone vienbalsiai, savivaldybių gyventojai mokėti turėtų dar didesnius mokesčius, nei pagal konservatorių siūlymą.

„Noriu parodyti Lietuvos žmonėms, ką pasiūlė Savivaldybių asociacijos valdyba, kurioje didžiąją dalį sudaro socialdemokratai: Mindaugas Sinkevičius, Vitalijus Mitrofanovas, Nijolė Dirginčienė, Robertas Duchnevičius.

Šiaip ne taip gavau to posėdžio protokolą. Žinokite, kad konservatoriai ir Liberalų sąjūdis ne tokie jau blogi, kaip jums atrodo, nes jie siūlė labai mažą mokestį pagal tai, ką pasiūlė socialdemokratai.

Jeigu liberalai ir konservatoriai siūlė apmokestinti, sakykime, vilnietį 14,92 euro, širvintiškį – 51 euru, ukmergiškį – 51 euru, Nidos gyventoją – 0 euru, tai šita Savivaldybių asociacija, iš esmės visa uzurpuota socialdemokratų, pasiūlė, kad vilnietis, turintis butą Vilniuje už 120 tūkst. eurų, vis dėlto mokėtų 111 eurų, širvintiškis per metus mokėtų 578 eurus, ukmergiškis – 586 eurus, o Nidoje gyvenantis – 18 eurų“, – sakė Ž. Pinskuvienė.

Kai konservatorių Vyriausybė siūlė mokesčio žirkles iki 4 proc., LSA pasiūlė jas net iki 9 proc. – esą aukščiausiu tarifu galėtų ir turėtų būti apmokestinti apleisti, neprižiūrimi būstai, mat jų vertė yra ir taip maža, o vaizdą tokie griaučiai gadina.

Aut. past.

LSA ginasi – neteisingai interpretuota

Tuo tarpu LSA direktorė, taip pat socialdemokratė Roma Žakaitienė sako, kad Širvintų merės skaičiavimai yra klaidinga interpretacija. Esą siūlymas buvo teiktas dar tada, kai Vyriausybė siūlė NT mokesčio tarifą nuo 0,06 iki 0,1 proc. dydžio. Tokie tarifai net ir pagrindiniam žmogaus būstui pasirodė… per maži. Manyta, kad savivaldybės nieko iš tokio mokesčio nesurinktų, todėl reikia jį padidinti.

„Iš esmės pataisos buvo siūlomos pirmajam projektui, kuris buvo pateiktas Vyriausybės, ir buvo numatytas tarifas nuo 0,06 iki 0,1 procento.

Asociacija buvo apklaususi savivaldybes, sudarė darbo grupę ir kažkaip keistokai pasirodė, kad tokie mažyčiai tie tarifai pagrindiniam būstui.

Asociacijos pagrindiniai siūlymai buvo, kad tas mokestis visgi yra labai svarbus, jis didina savivaldybių savarankiškų pajamų šaltinius, nes jie tikrai yra maži, bet jis turėtų būti labiau socialiai orientuotas ir nereikėtų mažinti to vadinamo prabangaus turto apmokestinimo“, – aiškino R. Žakaitienė.

Maža to, kai konservatorių Vyriausybė siūlė mokesčio žirkles iki 4 proc., LSA pasiūlė jas net iki 9 proc. – esą aukščiausiu tarifu galėtų ir turėtų būti apmokestinti apleisti, neprižiūrimi būstai, mat jų vertė yra ir taip maža, o vaizdą tokie griaučiai gadina.

R. Žakaitienė teigė, kad Ž. Pinskuvienė, teikdama pavyzdžius, kiek mokesčio turėtų mokėti savivaldybių gyventojai, pasirinko aukščiausius tarifus, kurie, pasak jos, yra visiškai ne tokie. LSA siūlė, kad jeigu būsto vertė yra iki 1 medianos, tarifas būtų nulinis, jeigu nuo 1 iki 2 medianų – 0,2–0,3 proc., o jei 2–3 medianų – 0,4–0,5 proc. Virš 3 medianų – nuo 0,6 iki 0,8 proc.

Tuo tarpu konservatorių Vyriausybė siūlė, kad pagrindiniam būstui, kurio vertės dalis viršija 1,5 savivaldybės medianos, būtų taikomas 0,05–0,5 mokesčio tarifas. 0,5–4 proc. tarifas būtų taikomas apleistam ir neprižiūrimam nekilnojamajam turtui.

Tiesa, sulaukus visuomenės pasipriešino ir net streiko po Seimo langais, šie Vyriausybės siūlymai bent jau kuriam laikui dingo ir dabar jau kalbama apie kitokį NT mokesčio rinkimo metodą.

Ar bus įvestas visuotinis NT mokestis, kol kas dar neaišku, mat eižėjančioje valdžios koalicijoje šiam mokesčiui nepritaria ir valdančiosios frakcijos nariai iš Laisvės partijos.

10 Komentarai

 • Aš esu sasldamokratas. Prieš du metus buvau liberalas, pries metus demokratas, o dabsr sasaldemokratas. Žiūriu kaip kaulą gauti su daugiau mėsos. Juokiasi visi iš manęs, bet dalienuosi postais Tomo, nors nelabai suprantu apie ką jie, o ir pats be klaidų sakinio nelabai parašau. Bet vistiek esu sasaldemokratas

 • Politiniai lavonai, kurie po partijas begioja ir iesko siltos vietos, visiski lavonai yra

  • Apsimyželia ir tiek. Per tris metus teis partijas pakeist reik būt visisku dalbajobu. Kas toki durneli priims? Gėdą daro

  • Nepykite, bet kokia gėda jūsų žmonai… Vyras kaip palaida kalė dar baisiau.
   Žmona uždirba tris kartus už vyra daugiau, tas sakinio nesurezga, teisių nesugeba išsisaikyt, durnas kaip bato aulas, bet vistiek trinasi prie Tamulio, nes atseit prie valdžios. Didžiausias parsidvėlis.

 • Ne! Nijolė susitūpėjo ir partijų nebekeičia!!!

 • bet straipsnis kapeika kapeikon perspaustas iš komjaunimo teisybės,kur Pinskuvienė su Žakaitiene sprečinasi ir ten,kas keisčiausia,pripažįstama,kad pedokonservantų siūlytas modelis buvo su mažesniais kelnių movimo kaštais.Tad ir peršasi mintis ar po tų bobų ginču nepakasta chytra koncervų reklaminė kiaulė ,veigu žėkit-konservai širvintiškį apmokestintų 51 jauru,o komunistai dešimtkart didesniu.Čia kažkas ne taip.Musėt bukalaurai ant keršto tyčia nori sulaukt štrafo iš briukselinio kopūstlaukio už jų nakazo nurengt tautą nevykdymo?

 • Kazokievičius pasidalina postu ir pats ji palaikina. Pats savo posta 😀 ant kiek debilu reikia buti 😀

 • Aš laižiau rūrą ir gavau padėjėjo vietą!!!!

 • Ką socdemai tai geriau jau konservatoriai. Tie daro , bet nors nesislepia už kitų ir nemeluoja.

 • Nu tie socdiemai tai be žodžių cirkus išdarinėja.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video