Slaugos paslaugos namuose: nuo rugsėjo numatoma dar labiau plėsti apimtis

 Slaugos paslaugos namuose: nuo rugsėjo numatoma dar labiau plėsti apimtis

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

BNS inf.

Siekiant dar labiau padidinti slaugos namuose paslaugų prieinamumą gyventojams ir pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, inicijuojami nauji teisės aktų pakeitimai, leisiantys didinti teikiamų paslaugų skaičių, plėsti ambulatorines slaugos paslaugas teikiančias komandas, didinti paslaugas gaunančiųjų ratą bei apsaugoti jas teikiančius specialistus, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Girdime socialinių partnerių bei paslaugų teikėjų mintis. Jau praėjusiame etape prailginome ASPN paslaugų teikimo laiką – jos teikiamos kasdien – nuo 8 iki 20 val. vakarais, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Taip pat palaipsniui didinome kompensuojamų paslaugų pacientams skaičių, o su šiuo pokyčių paketu dar labiau plečiame galimybes slaugos paslaugas namuose teikiančioms komandoms bei pacientams“, – sako SAM Slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus patarėjas Marius Čiurlionis.  

Pacientams turintiems didelius slaugos poreikius planuojama didinti paslaugų skaičių iki 3 paslaugų per parą, o bendras paslaugų skaičius nuo 260 yra didinamas iki 365 per metus. Tai reiškia, kad asmenys, kuriems yra reikalingos slaugos paslaugas namuose, jas galės gauti kiekvieną dieną.

Nuo šių metų asmens sveikatos priežiūros paslaugas namuose teikiančios įstaigos gali pasirinktinai įdarbinti ergoterapeutus, o nuo 2024 m. liepos 1 d. šie specialistai turės papildyti visas slaugos paslaugas namuose teikiančias komandas – tai svarbu, kalbant apie tęstinę reabilitaciją ir nenutrūkstančią šių specialistų pagalbą pacientams namuose.

Kartu su naujaisiais pakeitimais plečiamas ir ASPN gavėjų ratas: paslaugą galės gauti pacientai po aktyvaus gydymo chirurgijos paslaugų – iki šiol ASPN gaudavo tik po dienos chirurgijos paslaugų.

Kitas svarbus numatomas pakeitimas – pacientams, gyvenantiems socialinės globos namuose. Įsigaliojus pakeitimams bus leista ASPN teikiančioms komandoms teikti pagalbą globos įstaigose, neturinčiose asmens sveikatos priežiūros veiklos licencijos teikti bendrosios praktikos slaugos paslaugas.

Taip pat planuojama plėsti ir paslaugų teikimo ribas. Asmenims turintiems nustatytus slaugos poreikius paslaugas bus galima teikti ir švietimo įstaigose bei darbovietėje – tai leis asmenims išlikti savarankiškais ir aktyviai dalyvauti socialinėse ir visuomeninėse veiklose. Naujasis įsakymo projektas taip pat įgalins teikti ambulatorines slaugos paslaugas ir socialinių paslaugų dienos centruose.

Paslaugų teikėjai ir savivaldybių atstovai, susitikimų ir konsultacijų metu akcentavo, kad būtina apsibrėžti, koks maksimalus darbo krūvis turėtų tekti ASPN teikiančių komandų nariams, siekiant garantuoti, jog teikiamos paslaugos yra kokybiškos ir jų suteikimui skiriama pakankamai laiko.

ASPN paslaugomis šiandien jau naudojasi apie 50 tūkst. asmenų visoje Lietuvoje, paslaugos yra teikiamos visose savivaldybėse bei yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, todėl pacientui už jas mokėti nereikia.

Ministerija primena, kad siuntimą ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose išrašo paciento šeimos gydytojas, o slaugos priežiūros paslaugas namuose gali gauti asmenys, kuriems dėl pakitusios sveikatos būklės ar dėl funkcinio sutrikimo sunku visavertiškai veikti kasdieninėje buityje, taip pat žmonės, kuriems po dienos chirurgijos yra reikalingos slaugos paslaugos.

Daugiau informacijos apie slaugos paslaugas namuose – www.manoslauga.lt

2 Komentarai

  • malonu skaityti tokius pranesimus\aciu ju priemejams\

    • pritariu Jums 100 proc

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video