Skirs dar daugiau dėmesio bokso vystymui

 Skirs dar daugiau dėmesio bokso vystymui

Sutarties pasirašymo susitikime, be federacijos ir Sporto centro vadovo, dalyvavo Kėdainių sporto centro bokso treneriai Bronislavas Šimokaitis, Paulius Zujevas, Mindaugas Bankauskas, Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis bei mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis ir Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas./Organizatorių nuotr.

Jorūnė Liutkienė

Praeitą savaitę į Kėdainius atvykęs Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga ir Kėdainių sporto centro direktorius Tomas Pakštys pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. Kėdainių sporto centro vadovas T. Pakštys tikisi, kad bendradarbiavimas su šios sporto šakos federacija padės dar efektyviau rengti sportininkus bei tobulėti treneriams.  

Susitiko su savivaldybės vadovais ir treneriais

Sutarties pasirašymo susitikime, be federacijos ir Sporto centro vadovo, dalyvavo Kėdainių sporto centro bokso treneriai Bronislavas Šimokaitis, Paulius Zujevas, Mindaugas Bankauskas, Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis bei mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis ir Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.

„Lietuvos bokso federacija glaudžiai bendradarbiauja su visomis boksą plėtojančiomis regionų biudžetinėmis įstaigomis ir šį bendradarbiavimą siekiame nuolat efektyvinti.

Besiplečianti infrastruktūra leis Kėdainiuose dirbantiems treneriams į bokso sales sukviesti dar daugiau vaikų ir jaunimo.

Kėdainiuose dirba net trys bokso treneriai ir savo atstovų Kėdainiai turi visų amžiaus grupių Lietuvos rinktinėse. Tikimės, kad šis potencialas bus dar labiau išnaudojamas“, – pasirašydamas sutartį sakė bokso federacijos prezidentas D. Šaluga.

Į Kėdainius atvykęs Lietuvos bokso federacijos prezidentas
Darius Šaluga ir Kėdainių sporto centro direktorius Tomas Pakštys pasirašė
bendradarbiavimo susitarimą./Organizatorių nuotr.

Aptarė įvairius klausimus

Lietuvos bokso federacijos atstovų viešnagės Kėdainių rajono savivaldybėje metu buvo aptarti inventoriaus atnaujinimo, sportininkų rengimo, rinktinių mokomojo darbo ir treniruočių stovyklų̨ bei metodines veiklos ir trenerių tobulinimosi organizavimo klausimai. Taip pat svarstytas ir bokso infrastruktūros rajone tobulinimo klausimas.

Šiuo metu Vilainių sporto centre įrenginėjama ir antra bokso salė, kurioje galės treniruotis dagiau jaunimo.

Kėdainiuose išugdė ne vieną čempioną

Rajono meras Valentinas Tamulis didžiuojasi, kad mūsų rajono treneriai ir bokso meistrai išugdė ne vieną čempioną, puikų trenerį ir kovingą boksininką.

„Mūsų rajone geros sąlygos ne tik treniruotis boksininkams, bet patogu atvykti ir gyventi. Pasirašyta sutartis ir bendradarbiavimas atvers dar didesnes galimybės šios sporto šakos vystymui“, – teigia Kėdainių rajono savivaldybės meras V. Tamulis.

Kėdainių rajone veikia Kėdainių bokso federacija, kurios prezidentas Vilmantas Bobinas ir du klubai – Kėdainių bokso ir kikbokso klubas „Vytis“ bei Kėdainių bokso klubas „Vikondos liūtai“, kurie suburia įvairaus amžiaus bokso sportininkus ir propaguotojus.

Prieš pandemiją, 2019 metais, Kėdainių sporto centre Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekse bokso treniruotes lankė daugiau kaip 70 įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo bei suaugusių, vyrų ir moterų.

Dabar treniruojasi keturios Kėdainių sporto centro grupės. Jose bokso treniruotes lanko 53 vaikai, kurie karantino metu treniravosi nuotoliu, o dabar pagal galiojančius epidemiologinius apribojimus grįžta į sporto sales.

Kėdainių sporto centre kartu su ilgametę patirtį turinčiu treneriu B. Šimokaičiu dirba labai jauni treneriai patriotiškai pasirinkę sugrįžti dirbti į gimtąjį mietą Kėdainius. Tai Lietuvos rinktinės boksininkas, daugkartinis šalies ir tarptautinių bokso turnyrų nugalėtojas bei prizininkas Paulius Zujevas bei Lietuvos čempionas ir daugkartinis šalies bei tarptautinių bokso turnyrų nugalėtojas bei prizininkas Mindaugas Bankauskas.

Kėdainiuose entuziastų dėka boksas, kaip sporto šaka, vystomas nuo 1969 metų. Per tokį ilgą laiką susiklostė šios sporto šakos tradicijos. 2019 metų rudenį buvo iškilmingai paminėtas Kėdainių bokso 50-metis.

Aukščiausias Kėdainių rajono savivaldybės apdovanojimas – garbės ženklas „Už nuopelnus“ įteiktas bokso sekcijos įkūrėjui, ilgamečiam bokso treneriui, išugdžiusiam ne vieną dešimtį talentingų boksininkų, Reimondui Baltrūnui. Jam subūrus jau pirmąsias boksininkų grupes, boksas Kėdainiuose tapo viena populiariausių sporto šakų. Aplink trenerį entuziastą būrėsi šio sporto mylėtojai ir užsispyrę jo sekėjai.  

Pastaruosius 30 Nepriklausomybės metų šis sportas taip pat buvo dėmesio centre kartu su krepšiniu ir futbolu.

Per pastaruosius 10 metų keturis kartus (2014, 2015, 2017 ir 2019 metais) Kėdainiuose vyko Lietuvos suaugusiųjų čempionatai. Kėdainių rajono savivaldybėje bokso vystymas įtraukiamas į strateginius planus ir pastaruosius du metus skiriama po 15 000 eurų.

2 Komentarai

  • O su valstybine kalba čia viskas gerai? Ar portale įrašai taip ir liks svetima kalba?

  • Bus sutvarkyta, kaip reikia.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video