Skinderiškio parke pašventinta ąžuolinė skulptūra „Motinai gamtai“

 Skinderiškio parke pašventinta ąžuolinė skulptūra „Motinai gamtai“

Parko 50-mečio įkūrimo proga pašventinta ąžuolinė skulptūra „Motinai gamtai“ ir pagerbtas šio parko įkūrėjas ir bei puoselėtojas Antanas Kęstutis Kaltenis ir skulptūros autorius krakiškis Vytautas Ulevičius./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Gausus būrys kraštiečių ir svečių Penktadienį traukė į Krakių seniūnijoje esantį Skinderiškio dendrologinį parką. Čia parko 50-mečio įkūrimo proga pašventinta ąžuolinė skulptūra „Motinai gamtai“ ir pagerbtas šio parko įkūrėjas bei puoselėtojas Antanas Kęstutis Kaltenis ir skulptūros autorius krakiškis Vytautas Ulevičius.

Duoklė gamtai

„Ši skulptūra skirta motinai gamtai. Šia skulptūra noriu pasakyti, kad gamta yra mūsų visų motina, motinų motina. Mes negalime eiti prieš gamtą. Mes negalime kovoti su gamta. Reikia prie jos prisiderinti ir jai padėti. Jei kovojame su gamta – gaunasi disharmonija.

Ši skulptūra ir yra skirta pagerbti gamtą. Skulptūroje pavaizduoti saulė, mėnulis, žmonės, gyvūnai. Skulptūra noriu pasakyti, kad jei žmogus nori būti sveikas, jis turi mylėti gamtą“, – paaiškino skulptorius V. Ulevičius.

Skulptūrą pašventino Krakių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios kunigas klebonas Emilis Jotkus.

Aut. past.

Gausus būrys

Į Skinderiškį sugužėjo nemažai svečių, kurie dalyvavo šventinant skulptūrą, pagerbiant jos autorių Vytautą Ulevičių, taip pat parko įkūrėją Kęstutį Kaltenį. Skulptūrą pašventino Krakių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios kunigas klebonas Emilis Jotkus.

Nebuvo ilgų kalbų, tačiau buvo nuoširdūs žodžiai, kuriuos išsakė rajono meras Valentinas Tamulis, jo pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, Seimo narys Viktoras Fiodorovas, Krakių seniūnas Ernestas Barčas, Valstybinių miškų urėdijos Radviliškio padalinio vadovas Gintaras Nemunis, kiti dalyviai.

Į Skinderiškį sugužėjo svečių, kurie dalyvavo šventinant skulptūrą, pagerbiant jos autorių Vytautą Ulevičių, taip pat parko įkūrėją Kęstutį Kaltenį./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Įteikė padėkas

Valstybinių miškų urėdijos Radviliškio padalinio vadovas G. Nemunis įteikė padėkas visiems prisidėjusiems prie parko puoselėjimo.

„Nežiūrint to, kad mūsų padalinio būstinė įsikūrusi nuo šio objekto net pusę šimto kilometrų, šis objektas tikrai nėra užmirštas. Mes esame paskelbę konkursą šio parko infrastruktūros tvarkymui, o jis apimtų interaktyvią kolekcijos skaitmenizaciją. Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus galėtų gauti visą informaciją apie kiekvieną parke augantį augalą. Medžiai būtų profesionaliai identifikuojami. Tai turėtų įvykti per artimiausius metus.

Nuoširdžiai dėkoju parko autoriui Kalteniui, jo draugui ir bičiuliui Vitui, skulptoriui Ulevičiui, seniūnams Barčui ir Sirvidui“, – kalbėjo G. Nemunis.

Valstybinių miškų urėdijos Radviliškio padalinio vadovas G. Nemunis įteikė padėkas visiems prisidėjusiems prie parko puoselėjimo.

Aut. past.

Ir koncertas, ir vaišės

Nuotaiką visiems susirinkusiesiems kėlė Raseinių rajono kultūros centro Gėluvos moterų vokalinio ansamblio atliekamos dainos. Susirinkusieji ragavo tradicinės košės.

„Norime padėkoti tiems, kurie rado laiko dalyvauti penktadienio pavakario renginyje Skinderiškyje. Dar labiau dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie idėjos įgyvendinimo – parko jubiliejaus proga pastatyti skulptūrą. Be jūsų supratimo ir aukos viso šito neturėtume. Gal todėl labai gražus seniūno sumanymas surašyti visus aukotojus, kad kiekvienas jaustųsi svarbus. Visą aukotojų sąrašą ir mes paskelbsime viešai.

Bėgs metai, medžiai dar labiau sulapos, senų vietoje augs nauji, į tolumas žvelgs „Motina gamta“. Ir visa tai bus po 10, 20… 50 metų, netgi kai mūsų nebebus… Juk geri ir gražūs darbai nemiršta“, –dėkojo Krakių kultūros centro Pajieslio daugiafunkcio centro renginių organizatorė, aktyvi kraštietė ir daugelio gražių iniciatyvų autorė Almonė Šilkaitytė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video