Skaniausi saldumynai ‒ Šlapaberžėje!

 Skaniausi saldumynai ‒ Šlapaberžėje!

„Šlapaberžės konditerijos“ savininkė bei direktorė Dalė Draudvilienė sako, kad šakočiai gaminami pagal senovinį receptą, naudojami tik naminiai produktai./„Šlapaberžės konditerijos“ nuotr.

Rūta Švedienė

Važiuoju į Šlapaberžę, nežinau, kuriame konkrečiai name įsikūrus „Šlapaberžės konditerija“. Jokio reklaminio užrašo nėra,  bet… kur kepa skanius šakočius, grybukus ir kitus saldėsius, lengva rasti, nes… kvepia iš tolo. Vanilė, mmmm… Sutikta savininkė ir pagrindinė šeimininkė  Dalė Draudvilienė patvirtina, kad jokių kitų prieskonių jų gaminiams ir nevartoja. O tų gaminių dabar kepama daugiau nei 50 pavadinimų. Šakočiai, grybukai – tai pagrindiniai gaminiai. Dar kepami pyragai, tortai, keksiukai, sausainiai. Ir jie parduodami ne tik Kėdainiuose, bet ir Kaune, Vilniuje, Panevėžyje, Radviliškyje. Kėdainiečiai jau juos žino, pažįsta. Perka Kėdainių vartotojų kooperatyvo, „Mini Market“ parduotuvėse,  prekyvietėse, „Giraitėje“, parduotuvėlėje „Ragauk“ ir kitur.

Nuo šakočių kepimo paslaugos iki konditerijos gaminių cecho!

Dalė Draudvilienė pasakoja: „Josvainių kraštas visais laikais garsėjo šakočių kepimo meistrais. Vos ne kiekvienoje pirkioje šakočius kepančią šeimininkę galėjai sutikti.

Kartą vietinėje spaudoje pamačiau skelbimą, jog viena močiutė parduoda šakočių kepimo įrangą kartu su  šakočių kepimo receptu. Pamačiau ir taip susigundžiau! Širdyje užgimė noras pačiai šakočius kepti. O ir močiutė tada mane padrąsino:

– Man jau užteks, vaikeli, – tarstelėjo ji, kai atvažiavau šakočių įrangos pas ją pirkti. – Jaunų rankų tai darbas, – pasveikino ji mane su nauju pirkiniu pro vartus lydėdama.

Šimtalapis – daugelio labai mėgstamas gaminys./„Šlapaberžės konditerijos“ nuotr.

Grįžau namo ir kartu su šeima lauko virtuvėje pradėjome šakočius kepti. Iš pradžių šiuos skanėstus kepėme savo šeimai ir draugams, kol, paragavę mūsų šakočių, pradėjo jų prašyti ir kiti žmonės.

Taip gimė mūsų šeimos verslas – „Šlapaberžės konditerija“, kuriam jau 30 metų.

Pradėjome jį ne nuo modernaus konditerijos cecho, kuriuo didžiuojamės dabar, o nuo šakočių kepimo paslaugos, kai šakočius, kaip ir receptą padovanojusi močiutė, kepėme iš žmonių atneštų 5 produktų – cukraus, miltų, sviesto, grietinės ir naminių kiaušinių.

Grįžau namo ir kartu su šeima lauko virtuvėje pradėjome šakočius kepti. Iš pradžių šiuos skanėstus kepėme savo šeimai ir draugams, kol, paragavę mūsų šakočių, pradėjo jų prašyti ir kiti žmonės. Taip gimė mūsų šeimos verslas – „Šlapaberžės konditerija“, kuriam jau 30 metų.

D. Draudvilienė

Ir tik gerokai vėliau, kai užsakymų daugėjo, o veikla augo, Šlapaberžėje įkūrėme modernų, šiuolaikine įranga apstatytą konditerijos cechą, kuriame šiuo metu dirba 12 darbuotojų.

Kartu su darbuotojų skaičiumi išaugo ir mūsų konditerijos gaminių asortimentas. Kepame ne tik tradicinius senovinius šakočius, bet taip pat ir grybukus, šimtalapius, keksiukus, pyragus, sausainius bei kitus gaminius, kuriais prekiaujame ne tik aplinkiniuose rajonuose, bet ir kituose Lietuvos miestuose ir už Lietuvos ribų.

Visi mūsų gaminiai yra švieži, rankų darbo, kepami iš natūralių produktų, be konservantų, nenukrypstant nuo senovinių receptų, todėl žmonės kartą paragavę juos tikrai pamėgsta ir sugrįžta vėl ir vėl.

Pačius populiariausius gaminius siūlome įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje (https://www.slapaberzeskonditerija.lt/parduotuve/), o jei norite kažko specialaus – susisiekite su mumis ir mes iškepsime ypatingą skanėstą Jūsų šventiniam desertų stalui!

Šakočiai gaminami pagal senovinį receptą, naudojami tik naminiai produktai./„Šlapaberžės konditerijos“ nuotr.

Savo šeimos verslą pavadinome „Šlapaberžės konditerija“ mūsų miestelio garbei.

Džiaugiamės ir didžiuojamės galėdami tęsti ir puoselėti senovines lietuviškas šakočių ir kitų kepinių kepimo tradicijas bei savo kepiniais garsinti savąjį Šlapaberžės kraštą.“

Tik iš šviežių, naminių produktų

„Šlapaberžės konditerijoje“ kepama per 50 pavadinimų gaminių. Šakočiai, grybukai, pyragai, keksiukai, sausainiai. Labiausiai didžiuojamasi šakočiais ir grybukais.  

Receptai daugiausia yra namuose kažkada naudoti. Įmonėse, iš kurių perkam žaliavas, yra technologai, tai jie pasiūlo receptų. Paprasti receptai. Tortai naminiai. „Napoleonas“, „Medutis“, „Šachmatinis“ ir kiti. Labai įmantriai nepuošiam. Puošimui naudojam šokoladą, kokosą, cukrinius papuošimus pasidarom pačios. Visa produkcija orientuota į naminę.

D. Draudvilienė

„Receptai daugiausia yra namuose kažkada naudoti. Įmonėse, iš kurių perkam žaliavas, yra technologai, tai jie pasiūlo receptų. Paprasti receptai. Tortai naminiai. „Napoleonas“, „Medutis“, „Šachmatinis“ ir kiti. Labai įmantriai nepuošiam. Puošimui naudojam šokoladą, kokosą, cukrinius papuošimus pasidarom pačios. Visa produkcija orientuota į naminę.

Kiaušiniai ir grietinė bei sviestas  šakočiams ir grybukams  tik naminiai, iš ūkininkų. Stengiamės, kad šakotis būtų toks, kaip kažkada senovėje“, − sako Dalė.

„Asortimento labai keisti negalim, nes visi gaminiai, kurie dabar gaminami, yra paklausūs. Daugiau didinti nenumatoma, nes dabar jau yra 50 pavadinimų produktų. Negali iki begalybės prasiplėsti.

Tortai puošiami kukliai, paprastai, bet ne prastai./„Šlapaberžės konditerijos“ nuotr.

Esam atsisakę kai kurių produktų, kokių dešimt pavadinimų. Jų vietoje gaminam kažką kitą“, ‒ aiškina įmonės savininkė Dalė Draudvilienė.

Pavadinimai – paprasti, lietuviški

Pavadinimai gaminių lietuviški ir tokie, kurie kalba apie gaminio sudėtį, kad būtų aišku pirkėjui.

Štai pyragų pavadinimai: „Napoleonas“, „Šachmatinis“, „Vyšniukas“, „Apelsininė gaiva“, „Snikeris“, „Medutis“.

Grybukų kraitelė šakotyje – kėdainiečių mėgstamas gaminys./„Šlapaberžės konditerijos“ nuotr.

„Ką dedam, iš ko gaminam, kas pagrindas, − toks ir pavadinimas, − sako Dalė. − Keksai su razinomis, keksai su šokolado gabaliukais, plokštainiai su persikų įdaru, su varške, su juodaisiais serbentais. Neieškom kažkokių su produktų sudėtimi nesusijusių pavadinimų. Žmogui turi būti aišku“.

Parduoda ne tik Kėdainiuose

Produkcija realizuojama Kėdainiuose, Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Radviliškyje. Kėdainiuose yra sudaryta sutartis su  Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvu. Parduodama prekyvietėse, „Sibenos“, „Mini Market“ parduotuvėse. Parduodama turguose, privačiose parduotuvėlėse, tokiose kaip „Ragauk“. 

„Kooperatyvo parduotuvės ima visą asortimentą ir labai sėkmingai prekiauja. „Giraitės“ turgus ima šakočius ir grybukus, keksiukus. Kaune Kalniečių turguje prekiaujame, „Rimsenos“ kioskeliuose. Sudarome sutartis ir taip prekiaujame. Daugiausia naujų prekeivių susiranda mus pradžioje metų“, − pasakoja „Šlapaberžės konditerija“ savininkė Dalė Draudvilienė.

Aktyvūs kaimo socialinio gyvenimo nariai

Grybukai – vieni iš populiariausių „Šlapaberžės konditerijos“ gaminių./„Šlapaberžės konditerijos“ nuotr.

„Šlapaberžės konditerijos“ savininkė pasakoja, kad įmonė yra aktyvus kaimo socialinio gyvenimo narys. Daug kreipiasi dėl paramos. Ir ją gauna pagal galimybes.  Paremiama gaminiais. Bet, žinoma, parama ne begalinė. Viskas labai brangsta ir tenka kainas koreguoti. Nors to ir nesinori daryti, t. y. didinti kainų.

„Jei to nedarytume, įmonė dirbtų nuostolingai. Šiuo metu produkcijos paklausa nei didėja, nei mažėja, dirbame stabiliai“, − sako D. Draudvilienė.

Pailsėti yra kada

„Savaitgaliais kepykla nedirba, produkcijos negaminame, tačiau pravažiuojantiems pirkėjams, kurių vasarą būna nemažai, savo produkcijos visuomet parduodame“, ‒ sako Draudvilienė.

Kai reikia atostogų, savininkė kelias dienas gali kur nors atitrūkti. Palieka tvarkytis ūkininkaujantį sūnų Nerijų ar dukrą Žydrę.

„Žinau, kad galiu pasitikėti, kad viskas bus gerai, − sako Dalė Draudvilienė,  ‒ Esu patenkinta tuo, ką darau. Skolų neturiu. Jaučiuosi teisingu keliu einanti. Tad reikia tiktai džiaugtis, jei galima padaryti kažką naudingo“.

3 Komentarai

  • Tikrai malonus aptarnavimas, skanūs gaminiai. Teko ir savaitgalį apsilankyt – jokių problemų nekilo. Taip ir toliau gaminti tikrai labai skanius gaminius. Sėkmės!

  • Rinkos aikste atvaziuokit i Beinaciu parka meras su biciunu su pencininkais pilna gerkle ryjo visa diena dienos metu!!! Darbo metu galima?

    • Už šmeižtą pateksit vieną kartą į teismą

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video