Sinoptikė: užgrius ciklonas Yupadee, po jo – dar audringesni orai

 Sinoptikė: užgrius ciklonas Yupadee, po jo – dar audringesni orai

BNS nuotr.

tv3.lt

Ciklonas Xanthe, palaistęs Lietuvą ir vėjus sukėlęs, trauksis į šiaurės rytus, ir į šalį netrukus atkeliaus dar vienas ciklonas, bet jau ne tik lietų, bet kai kur ir šlapdribą atneš.

Apie tai socialiniuose tinkluose praneša žinoma sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

„Antradienį per Lietuvą keliaus dar vienas ciklonas, vardu Yupadee (vardas kaip iš kažkokios girdėtos dainos priedainio)“, – praneša ji.

Trečiadienis bus šiek tiek šiltesnis, bet vėl su nedidelėmis naktinėmis šalnomis dirvos paviršiuje vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose, nurodo E. Latvėnaitė.

„Antra savaitės pusė gali būti dar šaltesnė, jau su neigiamomis oro temperatūromis visoje Lietuvoje. Kritulių bus nedaug, jau sulauksime ne tik lietaus su šlapdriba, bet ir sniego. Kiek šiltesnis turėtų būti kitas sekmadienis. Tad panašu, kad ir su pavasariškais orais greitai teks atsisveikinti. Tikėkim, kad trumpam“, – rašo sinoptikė.

Artimiausių dienų orai

E. Latvėnaitė pateikė išsamią ir artimiausių dienų prognozę.

Antradienį, balandžio 16-osios, rytą rūkai nusidrieks, kai kur plikledis ir šarma, rytą ir dieną krituliai, jau lietus su šlapdriba maišysis, gausesni dieną. Įdienojus rytiniuose rajonuose gali ir silpna perkūnija sudundėti. Vėjas naktį nepastovus 4-8 m/s, rytą ir dienos pradžioje rytinių krypčių, vėliau suks į pietvakarius, vakariniuose ir šiaurės vakariniuose rajonuose šiaurės, šiaurės rytų 7-12 m/s, gūsiai 15 m/s. Naktį minus 2 plius 2°C, dirvos paviršiuje šalnos iki minus 2-5°C, šilčiausia turėtų būti pietiniuose, pietvakariniuose rajonuose, dieną plius 6-9°C, vakaruose, šiaurės vakaruose plius 2-5°C.

Trečiadienį, balandžio 17 d., protarpiais nedideli krituliai, dieną daugiausia lietus. Rytą rūkai vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose. Vėjas nepastovus 5-10 m/s. Naktį minus 1 plius 3°C, šalčiausia vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose, čia ir šalnos dirvos paviršiuje minus 1-4°C, dieną plius 6-9°C, vėsiausia vakaruose, šiaurės vakaruose.

Ketvirtadienį, balandžio 18 d., be kritulių. Vėjas šiaurinių krypčių naktį 4-8 m/s, dieną 7-12m/s. Naktį minus 1-3°C, dieną plius 6-9°C.

Penktadienį, balandžio 19 d., protarpiais krituliai, vyraus šlapdriba ir sniegas, daugiausia šiaurės rytiniuose, rytiniuose rajonuose. Vėjas šiaurinių krypčių naktį 6-11 m/s, dieną 7-12 m/s, gūsiai 15-17 m /s. Naktį 0 minus 4°C ,dieną plius 2-7°C.

Šeštadienio, balandžio 20-osios, naktį pasnigs šiaurės rytiniuose, rytiniuose rajonuose, dieną protarpiais nedideli krituliai, daugiausia lietus. Vėjas nepastovus 5-10m/s. Naktį 0 minus 3°C, šalčiausia rytiniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose, dieną plius 5-8°C.

Sekmadienį, balandžio 21 d., protarpiais nedideli krituliai, dieną daugiausia lietus. Vėjas nepastovus naktį 4-8 m/s, dieną 5-10 m/s. Naktį 0 plius 3°C, dieną plius 8-13°C.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video