Šiaulių apylinkės: kur būtina užsukti?

 Šiaulių apylinkės: kur būtina užsukti?

Saulės mieste ir aplink jį visuomet galima atrasti, ką naujo pamatyti. Šiaulių bulvaras, mini zoologijos sodas, Juodlės pažintinis takas, gėlių festivalis – laukia daug atrakcijų. Čia pateikiame pačių įdomiausių vietų bei renginių sąrašą, kuriuos aplankyti – būtina.

Pavasario gėlių festivalis

Karčiamos g. 9, Pakruojis

Gegužę Pakruojo dvare pirmą kartą vyks Pavasario gėlių festivalis. Jame lankytojams kvapą gniauš marga gėlių jūra, kvapniausi žiedai ir rūšių įvairovė. Dvaro gėlininkai šiam įvykiui ruošiasi jau kelerius metus. Jie bendradarbiauja su Olandijos gėlių augintojais, kurie festivaliui atrinko daugiau nei 250 gražiausių pavasarinių gėlių veislių.

Akis džiugins tulpės, hiacintai, narcizai, žydrės ir kitos nuostabios gėlės. Festivalio metu bus galima pasikonsultuoti su botanikos ekspertais, įsigyti labiausiai patikusių gėlių puokštes. Į Pavasario gėlių festivalį ekskursiją organizuoja Ingrida Tours kelionės – visa informacija šiame tinklalapyje.

Šiaulių bulvaras – pagrindinė miesto gatvė

Vilniaus g., Šiauliai

Pėsčiųjų Vilniaus gatvė, kitaip – Šiaulių bulvaras, buvo nutiesta XVIII a. Tai – trečiasis pagal senumą Europos bulvaras. Jis veda iš rytų į vakarus, pademonstruodamas gražiausias miesto vietas.

Tiesa, centrinė šios gatvės dalis tapo pėsčiųjų tik 1975 m. Tada tai buvo išskirtinis reiškinys tiek Lietuvoje, tiek visoje Sovietų Sąjungoje. Atkūrus nepriklausomybę, Šiaulių bulvaras tapo viena iš mėgstamiausių šiauliečių bei miesto svečių zonų. Čia gausu poilsio, pramogų, prekybos ir laisvalaikio leidimo vietų.

Mini ZOO: alpakos, lamos, kupranugariai ir kiti

56.147944372716786, 23.252757417931967

Ši ypatinga atrakcija įsirengusi entografiniame Dargaičių kaime, kuriame galima pasigėrėti senovinėmis sodybomis. 3 ha teritorijoje sutiksite pačių netikėčiausių gyvūnų: alpakų, kupranugarių, miniatūrinių asilų, olanų miniatūrinių ožkų, avių, lamų, afrikinių stručių, miniatūrinių arklių, Hailendų veislės galvijų ir kitų gyvūnų. Visi jie turi atskirus voljerus bei namelius. Gyvūnus galima pašerti, su jais nusifotografuoti, o ant ponių galima ir pajodinėti.

Mini ZOO įrengta poilsio zonos, pavėsinės, kavinės, takeliai, nemokami WC.

Chaimo Frenkelio vila – muziejus su rožynu

Vilniaus g. 74, Šiauliai

Chaimo Frenkelio vilą puošia parkas ir įspūdingas fontanas. Tai – retas XX a. pr. moderno architektūros pastatas. Interjeras pasižymi lipdiniais ir medžio apdaila, o statinio fasade susipina išskirtinių stilių elementai.

Muziejuje eksponuojamas žydų paveldas, tarpukario Šiaulių miesto bei Lietuvos provincijos dvarų kultūra. Čia organizuojami įvairūs renginiai: koncertai, muzikos ir kino festivaliai, parodos, ekskursijos. Lankytojai gali apsilankyti moderno stiliaus parke, kurį dabina tūkstančio rožių rožynas. Pačiame parke yra nemokama automobilių bei autobusų stovėjimo aikštelė.

Renesansinė Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra

Aušros takas 3, Šiauliai

Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra stūkso pačiame Šiaulių centre. Tai – renesanso epochos architektūrinis šedevras, pastatytas prieš maždaug 400 metų. Per tiek laiko katedrą siaubė gamtos stichijos, gaisrai bei karai. Neįtikėtina, bet yra pavykę išsaugoti pradinę katedros išvaizdą.

Dabar katedroje yra suprojektuotas kariljonas, metaliniai laipteliai į bokšto viršūnę bei apžvalgos aikštelė. Lankytojai gali pasigrožėti Šiaulių panorama iš 70 m aukščio. Negana to, galima aplankyti galeriją ir pasigėrėti bažnytinio meno kūriniais bei archeologiniais radiniais.

Juodlės pažintinis takas gamtos mylėtojams

55.81657662980464, 22.92043583068352

Juodlės pažintinis takas – tai 4,5 km ilgio maršrutas aplink Juodlės ežerą. Jame įrengtas medinis takas per pelkę, pelkės apžvalgos aikštelės, paukščių stebėjimo vietos ir 12 stotelių su informaciniais stendais.

Poravimosi ir perėjimo metu šiose vietose galite išvysti net 30 skirtingų paukščių rūšių. Vasarą čia mielai užsuka ir šiauliečiai, ir gamtininkai, ir miesto svečiai. Nepaprasto grožio kraštovaizdis traukia lankytojus ir šaltuoju sezonu. 

Kryžių kalnas – daugiareikšmė vieta

56.015955553862646, 23.41526258465824

Kryžių kalnas nuo Šiaulių nutolęs apie 12 km. Tai – pailgas, ne itin didelis kalnas, tankiai apstatytas įvairiausiais kryžiais. Ši vieta – tai ištikimybės ir pagarbos simbolis Kristaus aukai, per kurią buvo išgelbėti visų laikų žmonės.

Viduramžiais čia stūksojo medinė pilis, kurią sunaikino Livonijos kariuomenė. Po to kalnas ilgai stovėjo apleistas. Tik XIX a. vid. ant jo imta statyti kryžius. Tuomet Kryžių kalnas buvo vadinamas visokiais vardais: Jurgaičių piliakalniu, Maldavimų kalnu, Domantų piliakalniu, Pilies kalnu. Pasakojama, jog pirmieji kryžiai ant kalno atsidūrė prašant Dievo suteikti sveikatos. Kiti teigia, kad kryžius pradėta nešti, norint pagerbti žuvusiuosius per 1863 m. sukilimą.

Deja, sovietmečiu visi ant kalno buvę kryžiai buvo sunaikinti. Tačiau aplinkiniai nepasidavė – kryžius slapčia statydavo naktimis. Tuomet ši vieta tapo ir pasipriešinimo simboliu.

Vos tik Lietuva atkūrė nepriklausomybę, į Kryžių kalną pradėjo traukti minios piligrimų. Kai ant pačio kalno kryžiams nebeliko vietos, juos imta statyti kalno papėdėje. XX a. pabaigoje čia netgi apsilankė popiežius Jonas Paulius II.

Šiaulių apylinkėse neabejotinai sugalvosite, ką veikti. Čia apsilankę, liks patenkinti visi: ir architektūros, ir gamtos, ir gyvūnų mylėtojai. Galite užsukti į muziejus, apsilankyti renginiuose ar tiesiog pasivaikščioti pagrindine miesto gatve – pasirinkimas Jūsų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video