Siaučiantis smarkus vėjas Kėdainiuose žalos nepridarė

 Siaučiantis smarkus vėjas Kėdainiuose žalos nepridarė

Meteo.lt nuotr.

Meteo.lt ir rinkosaikste.lt inf.

Kaip ir prognozuota, visoje Lietuvoje siaučia smarkūs vėjai. Stipriausi gūsiai, kaip įprasta, fiksuojami pajūryje – iki 22–27 m/s, kitur gūsiai šiek tiek silpnesni – 15–22 m/s. Per Lietuvą kaip tik šiuo metu keliauja atmosferos frontas, ties kuriuo vėjai yra stipriausi. Tad patariama vengti buvimo lauke, ypač po medžiais. Ugniagesiai penktadienio rytą gavo apie 30 pranešimų apie įvairiose Lietuvos vietose nuvirtusius ir eismui trukdančius medžius. Kėdainiuose tokių pranešimų neužfiksuota.

Popietę vėjas turėtų po truputį rimti.

Remiantis 9 val. duomenimis, vėjo gūsiai vakariniuose rajonuose buvo pasiekę net 22–27 m/s (79–97 km/h). Likusioje Lietuvoje maksimalūs vėjo gūsiai buvo truputį silpnesni, iki 15–22 m/s (54–79 km/h).

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) informuoja, kad naujausiais duomenimis, su elektros tiekimo sutrikimais vis dar susiduria apie 40 tūkst. klientų. Daugiausia gedimų fiksuojama Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose.

Intensyvaus vėjo sukeltus gedimus šalina padidintos ESO darbuotojų ir rangovų pajėgos, kurios buvo pasirengusios darbui gavus perspėjimą apie ekstremalias oro sąlygas, budėjo.

Ketvirtadienio vakarą vėjai pamažu pradėjo įsisiautėti visoje Lietuvoje. Stipriausi jie buvo tradiciškai – Vakarų Lietuvoje.

Penktadienį daug kur numatomi trumpi, daugiausia nedideli krituliai, vyraus lietus, šlapdriba.

Vakarų, pereinančio į šiaurės vakarų vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s, vietomis 21–24 m/s, pajūryje iki 27 m/s. Aukščiausia temperatūra 3–6 laipsniai šilumos.

Savaitgalį, nors ir vėjuota, bet bus ramiau, ypač sekmadienį. Vėjuoti ir nepastovūs orai laikysis ir kitos savaitės pradžioje.

Žemėlapyje: maksimalus vėjo greitis meteorologijos stotyse (10 m aukštyje) 8 val.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video