Šešios savybės, kurių reikia ieškoti perkant kokybiškus baldus

 Šešios savybės, kurių reikia ieškoti perkant kokybiškus baldus

Pirkdami baldus norite įsigyti daiktą, kuris tarnautų daugelį metų ir nesugriūtų po kelių mėnesių naudojimo. Yra daugybė klastočių, apsimetančių tikrais kokybiškais baldais. Jei ketinate investuoti į naujus baldus, verta išleisti pinigus tokiems, kurie atlaikys laiko išbandymą. Deja, pažvelgus į baldą gali būti sunku pasakyti, ar jis gerai pagamintas ir patvarus, ar ne. Aukštos klasės baldų parduotuvėse šalia tikrų baldų dažnai būna tokių pačių klastočių, kokias matote didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse. Jei neturite akylos akies arba nesate patyręs stalius, gali būti sunku pastebėti skirtumą tarp gerų baldų ir nekokybiškų klastočių. Tačiau yra keletas dalykų, į kuriuos galite atkreipti dėmesį apsipirkdami ir kurie suteiks jums daugiau šansų grįžti namo su gerai pagamintais daiktais.

Ko ieškoti perkant kokybiškus baldus

Jei atrodo, kad tai per daug gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai taip ir yra. Jei perkate labai pigius baldus, tikėtina, kad jie bus nekokybiški. Jei baldai labai pigūs, greičiausiai jie pagaminti iš faneruotos medžio drožlių plokštės. Tikro medžio baldai bus tvirti ir nemažai sveriantys. Medžio drožlių plokštės baldai atrodo lengvi ir pigūs.

Per pastaruosius kelerius metus medienos vertė išaugo. Todėl gali būti, kad dabar tikros medienos baldai yra brangesni nei prieš kelerius metus. Tačiau vis tiek verta šiek tiek primokėti už tikro medžio baldus, kurie tarnaus daugelį metų.

Medžio masyvas ir tikra oda yra geresni už fanerą

Tikro medžio baldai gaminami iš medžio masyvo. Faneriniai baldai gaminami iš plono tikros medienos sluoksnio, priklijuoto ant medžio drožlių plokštės. Faneruoti baldai gali atrodyti gerai, kai juos perkate. Tačiau jie greitai suyra, nes klijai, laikantys faneros sluoksnį prie medžio drožlių plokštės šerdies, susidėvi.

Tikros medienos baldai gaminami su sujungtu rėmu, todėl jie bus tvirtesni ir patvaresni. Fanera gali būti pigiausias ir trumpiausiai tarnaujantis variantas, kurį galima rasti baldų parduotuvėje. Tačiau yra labai aukštos klasės baldų gamintojų, kurie sukurs faneruotus baldus su sudėtingais ir gražiais faneros raštais.

Stiprios, patvarios medžiagos

Iš tikros odos pagaminti baldai su vinių galvutėmis arba vinių apvadais bus brangesni už plastiku dengtą dirbtinę odą. Skirtumą tarp šių dviejų medžiagų galite pastebėti palietę baldo paviršių. Jei jis primena plastiką, tai yra dirbtinė oda. Geros kokybės baldai svetainėje Balduperlai.lt gaminami iš tvirtų medžiagų, kurios greitai nenusidėvi ir nesideformuoja.

Geros kokybės mediena bus tinkamai išdžiovinta, kad neišsikraipytų ir nesutrūkinėtų. Stiprūs metalai, atsparūs korozijai, pavyzdžiui, nerūdijantis plienas ir geležis, bus naudojami vyriams, rankenoms, kojelėms ir kitoms baldų dalims. Tvirtos ir gerai sujungtos jungtys yra kokybiškų baldų požymis.

Tvirta konstrukcija

Tikro medžio baldai gali būti brangus pasirinkimas. Tačiau jie tarnaus daugelį metų ir dažnai būna pigesni už faneruotus baldus, nes tikra mediena yra geresnės kokybės, todėl baldams pagaminti jos nereikia tiek daug. Jei baldas pagamintas nekokybiškai, jis svyruos ir girgždės, kai ant jo sėdėsite arba jį judinsite.

Atkreipkite dėmesį į klibančias baldų kojeles ir atsilaisvinusius sąnarius. Baldas turi būti tvirtas, o sėdint ar judant ant jo neturi siūbuoti ar girgždėti. Jei baldas turi stalčių, atidarykite juos ir patikrinkite, ar jie pakankamai tvirti, kad būtų galima jais naudotis. Kiti kokybiškos konstrukcijos požymiai – sandarūs vyriai ir tinkamai užsidarančios durelės.

Patvarus apmušalų audinys ir putplastis

Apmušalų audinys turėtų būti storas, patvarus ir gerai susiūtas. Ploni, pigūs apmušalai dažnai gaminami iš sintetinių audinių, kurie lengvai plyšta ir susitepa. Ieškokite natūralios išvaizdos audinio. Aukštos kokybės audiniai dažnai būna brangūs. Tačiau jie yra geresni sveikatai ir patvaresni nei sintetiniai audiniai. Geros kokybės baldai bus aptraukti tikros odos apmušalais arba aukštos kokybės sintetiniais audiniais.

Kokybiškoje sofoje naudojamas putplastis yra storas ir atsparus. Geros kokybės balduose taip pat bus spyruoklių blokas, kuris padės sėdynei išlaikyti patogumą ir atramą laikui bėgant. Baldo karkasas taip pat turėtų būti gerai pagamintas, be atsilaisvinusių varžtų ir sujungimų. Žiūrėkite, ar varžtai maži ir prisukti lygiai su paviršiumi. Aukštos kokybės baldai gaminami su didesniais nei įprasto dydžio varžtais.

Venkite medžio drožlių plokštės ir MDF

Ieškokite baldų, pagamintų iš tikros medienos. Tačiau nežiūrėkite tik į baldų išorę. Atidarykite stalčius ir apžiūrėkite jų vidų. Geros kokybės baldų viduje ir išorėje bus tikro medžio. Tikro medžio baldai bus pagaminti iš medienos, kurios tekstūra yra plona ir tolygi. Pigūs baldai dažnai gaminami iš medžio drožlių plokštės ir MDF. Tai yra presuotos medienos gaminiai, kurių tekstūra yra stambi ir nelygi. Baldai, pagaminti iš šių presuotos medienos gaminių, bus daug mažiau patvarūs nei tikros medienos baldai.

Jei būsite atidūs rinkdamiesi kokybiškus baldus, jūsų pirkinys bus tikrai vertingas. Baldus galėsite naudoti daugelį metų, o kai nuspręsite jog namų interjeras morališkai paseno jūsų akyse, bet dar yra labai geros kokybės, galėsite juo kažkam padovanoti ar net parduoti.

1 Komentaras

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video