Senosios Rinkos aikštėje tvarkomas grindinys

 Senosios Rinkos aikštėje tvarkomas grindinys

Senosios Rinkos aikštėje tvarkomas per ilgus metus sukritęs ir „išsivaikščiojęs“ akmeninis grindinys./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių Senosios Rinkos aikštėje jau kurį laiką pluša darbininkai. Čia remontuojamas per ilgus metus sukritęs ir „išsivaikščiojęs“ akmeninis grindinys. Tai jau antrasis šio grindinio remontas per keletą metų. Darbus ketinama baigti artimiausiu metu.

Išmušė duobes

Senosios Rinkos aikštė yra grįsta akmenimis, tad natūralu, jog bėgant metams vienas kitas akmuo „išsivaikšto“ iš savo vietos, atsiranda duobės, nelygumai.

Darbus atliekančios įmonės darbuotojai pasakojo, kad akmeninį grindinį labiausiai veikia ir didelis automobilių srautas, ir laikas, ir lietus. Veikia grindinį ir vasaros karščiai, ir žiemos šalčiai.

Pasak darbininkų, natūralu, kad tokį grindinį kartas nuo karto reikia tvarkyti.

Senosios Rinkos aikštė grįsta akmenimis, tad natūralu, jog bėgant metams vienas kitas akmuo „išsivaikšto“ iš savo vietos, atsiranda duobės, nelygumai.

Aut. past.

Specifinis darbas

„Čia akmenys yra išimami, sutvirtinamas sluoksnis po jais ir jie vėl gražiai, lygiai, tvirtai sudedami atgal.

Po to dar kartą sutvirtinama ant viršaus užpilant mišinį. Panašiai, kaip ir dėtume trinkeles, tik čia šiai tiek sudėtingiau dėl netaisyklingos akmenų formos.

Statybų įmonė turi spėti atlikti šiuos darbus iki dviračių varžybų, kurios vyks Kėdainių mieste savaitgalį“, – paaiškino miesto seniūnas Algirdas Krivičius.

Paskutinį kartą šis grindinys buvo tvarkomas 2017 metais. Tuomet tvarkymo darbus labai sunkino nuolat pliaupęs lietus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video