Senjorai mokėsi būti saugūs ir stiprūs internete

 Senjorai mokėsi būti saugūs ir stiprūs internete

Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas aprodė centro auditorijas, mokomąsias patalpas./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių Trečiojo amžiaus universiteto  (TAU) studentai bei jų kolegos iš Lenkijos, vykdydami projektą „Senjorai senjorams“, mokėsi būti saugūs internete. Šiuo metu tai ypač aktualu ir naudinga, mat vis didesnis senjorų ratas naudojasi kompiuteriu ar internetu. Kalbinti senjorai sakė, kad jiems mokymo medžiaga pateikta įdomiai, suprantamai, remiantis pavyzdžiais, atliekant praktines užduotis, klausytojai buvo smalsūs, aktyvūs, noriai dalinosi savo patirtimi.

Bandomieji mokymai

Gražina Jedemskienė, senojo Kėdainių TAU rektorė, pasakojo, kad projekto „Senjorai senjorams“ dalyvių susitikimas ir mokymai „Stiprūs internete“ vyko rugpjūčio 16–18 dienomis Kėdainių profesinio rengimo centre.

„Čia vyko programos „Erasmus+“ projekto „Senjorai senjorams“, koordinuojamo Švento Kryžiaus Ostroveco verslo ir verslumo universiteto Lenkijoje, projekto partnerio Lietuvoje nevyriausybinės organizacijos „Tezauras“, dalyvių susitikimas ir paruoštos medžiagos „Stiprūs internete“  bandomieji mokymai.

Penketas klausytojų iš Švento Kryžiaus Ostroveco TAU kartu su universiteto vadove Matylda Niewójt ir penketas klausytojų iš senojo Kėdainių TAU dalyvavo demonstraciniuose mokymuose „Kaip apsisaugoti nuo kibernetinių grėsmių“, – paaiškino G. Jedemskienė.

Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto  (TAU) studentai bei jų kolegos iš Lenkijos mokėsi būti saugūs internete./Organizatorių  nuotr.

Pavyko

Pasak pačių senjorų, mokymai praėjo sėkmingai. Tiek lenkų grupės vadovo ir kursų lektoriaus dr. Przemysław Furgacz, tiek stebėtojo dr. Marek Świeca nuomone, mokymo dalyviams pateikta medžiaga buvo naudinga, pateikta įdomiai, suprantamai, remiantis pavyzdžiais, atliekant praktines užduotis, klausytojai buvo smalsūs, aktyvūs, noriai dalinosi savo patirtimi.

Jų nuomonę patvirtina ir lenkų bei lietuvių grupių klausytojų atsakymai į grįžtamojo ryšio anketos klausimus.

„Be mokymų ir projekto „Senjorai senjorams“ organizacinių klausimų aptarimo, buvo apsikeista pristatymais apie Šventokršyskio Ostovieco TAU ir senojo Kėdainių TAU veiklas.

Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas aprodė centro auditorijas, mokomąsias patalpas“, – pasidžiaugė Kėdainių TAU rektorė.

Penketas klausytojų iš Švento Kryžiaus Ostroveco TAU kartu su universiteto vadove Matylda Niewójt ir penketas klausytojų iš senojo Kėdainių TAU dalyvavo demonstraciniuose mokymuose.

Aut. past.

Draugiškas koncertas

Svečiams iš Šventokršyskio Ostovieco koncertavo Kėdainių lenkų draugijos Valerijos Vansevičienės vadovaujamas moterų vokalinis ansamblis „Isa“ ir Linos Karpienės vadovaujamas Senojo Kėdainių TAU vokalinis ansamblis „Šerkšnė“.

Kartu su Senojo Kėdainių TAU klausytojais svečiai pasivaikščiojo po Kėdainių senamiestį, susipažino su miesto istorija, aplankė Tradicinių amatų centrą Arnetų name.

Krakėse dalyvavo žydų kulinarijos ir kultūros paveldo edukacinėje programoje „Žydų kaimynystėje 150 metų: kodėl „žydiškai“ reiškia „atvirkščiai“?, susipažino Kėdainių krašto lietuvių kulinariniu paveldu.

Visi projekto dalyviai džiaugėsi užsimezgusia draugyste, sėkmingu bendradarbiavimu, įdomiais bei naudingais mokymais ir dabar su nekantrumu laukia kito projekto komandų susitikimo Lenkijoje.

1 Komentaras

  • Norėjau ir aš apsišviesti pakol sveikatos da y,ale manoji motorykštė nulaido iš viršaus prikazą ait kamino braukt,ba šildymo sezonas svarbesnis bus nei kampiuterių mokslas be alektros.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video