Sėkmės ir lyderystės mokyklos mokiniai dalyvavo svajonių stovykloje

 Sėkmės ir lyderystės mokyklos mokiniai dalyvavo svajonių stovykloje

Organizatorių nuotr.

Kėdainių šviesiosios gimnazijos neformaliojo švietimo skyrius Sėkmės ir lyderystės mokykla skaičiuoja jau 10-us gyvavimo metus. Ši mokykla išskirtinė tuo, kad orientuojasi į kitokį, gilesnį mokymą, į vaikų emocinio intelekto ugdymą. Sėkmės ir lyderystės mokyklos ugdymo programa apima trejų metų kursą, kurio prioritetas yra dinamiška ugdymo(si) aplinka, kas yra be galo svarbu nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Ši mokykla kelia sau aukštus tikslus ir siekia sukurti paveikią ir saugią aplinką, leidžiančią ugdyti(s) vertybines nuostatas mokinių saviraiškiam gyvenimui.

Padėjo išpildyti svajonę

Kokia yra ideali vasaros pradžia? Ogi ta, kuri prasideda nuotykiais. Turbūt kiekvienas vaikas svajoja pabuvoti pilnoje iššūkių ir nuotykių vasaros stovykloje. Šią svajonę net 80-čiai mokinių padėjo išpildyti Sėkmės ir lyderystės mokykla.

„Lyderių inkubatoriaus“ organizuojamoje stovykloje „Unikalus AŠ. Kaip susikurti savo asmeninį įvaizdį?“ jaunuoliai pasinėrė į nepamirštamą vasaros nuotykį, kuris suteikė naudingų žinių ir gebėjimų, padėsiančių siekti užsibrėžto tikslo, atrasti savo karjeros kelią, lavinti lyderystės, viešo kalbėjimo gebėjimus, labiau pasitikėti savimi bei įveikti savo galimybių ribas!

Čia moksleiviai akis į akį susidūrė su bene didžiausia kiekvieno žmogaus baime kalbėti viešai. Jaunieji lyderiukai lavino savo komunikacinius įgūdžius, mokėsi užmegzti naujus kontaktus, gebėti palaikyti pokalbį, sklandžiai dėstyti mintis bei drąsiai kalbėti ne vien su pašnekovu, bet ir su pilna auditorija žmonių!

Organizatorių nuotr.

Saviugdos dirbtuvės

Stovykloje vyko įvairios saviugdos dirbtuvės ir susitikimai su žymiais žmonėmis. Viena iš jų –dainininkė Monika Marija, kuri pasidalino savo sėkmės istorija ir skatino dalyvius nebijoti iššūkių ir ieškoti savo unikalumo. SLM ugdytiniai su Kotryna Rajeckaite ir Deimante Jankūnaite mokėsi pažinti save. Juk kuo geriau žmogus pažįsta save, savo asmenines savybes, vertybes, tuo geriau jam sekasi kurti ir išlaikyti santykius, jaustis darnoje su savimi ir supančiu pasauliu, planuoti profesinį kelią.

Stovykloje vyko susitikimas su vienu garsiausių iliuzionistų Lietuvoje – Algimantu Frankoniu ir komunikacijos eksperte Laura Dabulyte. Algimantas apžvelgė savo kelią nuo programuotojo iki savo svajonės – darbo scenoje, o Laura pasidalino patarimais, ko galima pasiekti tinkamai komunikuojant. Susitikimo metu pašnekovai aptarė būdus, kaip susidoroti su scenos baime.

„Lyderių inkubatoriaus“ organizuojamoje stovykloje „Unikalus AŠ. Kaip susikurti savo asmeninį įvaizdį?“ jaunuoliai pasinėrė į nepamirštamą vasaros nuotykį, kuris suteikė naudingų žinių ir gebėjimų, padėsiančių siekti užsibrėžto tikslo, atrasti savo karjeros kelią, lavinti lyderystės, viešo kalbėjimo gebėjimus, labiau pasitikėti savimi bei įveikti savo galimybių ribas!

Aut. past.

Lektorė Aušra Klimavičė pakvietė visus į stiliaus ir įvaizdžio kūrimo dirbtuves, o Olga Kairienė pasakojo apie asmeninio prekinio ženklo kūrimą socialiniuose tinkluose. Dabartiniame pasaulyje be galo svarbu tinkamai save pateikti. Paskutinis vakaras stovykloje – apsikabinimų vakaras, jo metu mokėmės būti nuoširdūs, išsakyti savo jausmus ir emocijas.

Moksleiviai nenorėjo atsisveikinti ne tik su draugais, bet ir su mentoriais, nes per penkias stovyklos dienas visi spėjo užmegzti šiltą bičiulišką ryšį, kurį, tikimės, jie puoselės ir toliau.

Šioje stovykloje netrūko ir aktyvių sportinių veiklų, kurių metų daugiausia dėmesio skirta bendravimui ir efektyviai tarpusavio komunikacijai. Dalyviai buvo skatinami išmokti pažinti savo bei kitų ypatumus ir potencialą dirbant komandoje, matyti bendrą komandos tikslą ir ugdyti humanistines vertybes. Moksleiviai džiaugėsi čia atradę daug svarbių ir jiems naudingų dalykų.

Norėtųsi, kad kuo daugiau Kėdainių krašto vaikų turėtų galimybę ugdyti emocinį intelektą ir turiningai praleisti laiką tokio pobūdžio stovyklose.

Ši mokykla keičia gyvenimus

Šiemet paskutinius – trečiuosius – metus Sėkmės ir lyderystės mokykloje praleidęs Dominykas Čepas sako: „Ši stovykla buvo ypatinga, nes joje gera atmosfera bei pakankamai veiklos ir poilsio. Dalyvavimas kūrybinėse dirbtuvėse suteikė daugiau pasitikėjimo savimi. Liūdna, nes ši stovykla man buvo paskutinė“.

Organizatorių nuotr.

Pirmus metus Sėkmės ir lyderystės mokykloje savo gebėjimus ugdanti Austė Vaiciekaitė pasakoja, kas šioje mokykloje jai labai patinka: „Labai daug išmokau šioje stovykloje, įvairių kūrybinių dirbtuvių ir paskaitų metu sužinojau, kaip surasti save, pažinti, bendrauti su kitais, dirbti komandoje. Supratau, kad svarbu būti drąsesne, nebijoti iššūkių, daugiau bendrauti ir visada siekti savo  svajonių. Tai buvo vienas linksmiausių nuotykių kartu su bendraamžiais“.

Draugei antrina ir Ema Pupkevičiūtė, kuriai įsimintiniausia patirtis buvo olimpinės žaidynės, nes šio žaidimo metu pasijuto komandos dalimi. Svarbu jai buvo ir labai didelis palaikymas iš žmonių, su kuriais neteko anksčiau bendrauti.

Klijanas Ūsas taip pat labiausiai įsiminė stovykloje organizuotos olimpines žaidynes ir sakosi nugalėjęs viešo kalbėjimo baimę. Stovykla buvo ypatinga tuo, kad ji suteikė daug naujų įgūdžių: kaip susikurti savo socialinių tinklų anketą, tinkamai komunikuoti ir tapti unikaliu.

Jaunoji lyderė Rusnė Vancevičiūtė dalijasi įspūdžiais: „Šioje stovykloje išmokau pasitikėti savimi ir nugalėti savo baimes. Susiradau daug bendraminčių, su kuriais toliau kopsime lyderių laipteliais. Stovykloje vyko daug įdomių paskaitų, kurių metu įgijau komandos formavimo žinių, komunikavimo paslapčių ir naujų patirčių.“

Organizatorių nuotr.

Svajūnei Mikštaitei svarbiausia buvo geras psichologinis klimatas: „Labiausiai įsiminė apsikabinimų vakaras, nes ten turėjau galimybę atsiprašyti ir padėkoti šalia esantiems žmonėms. Ši stovykla man patiko, nes sutikau daug naujų bendraamžių. Neabejotinai tapau stipresnė ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai.“

Labai džiaugiamės tuo, kad Sėkmės ir lyderystės mokykloje rengiami užsiėmimai moko branginti svarbiausias vertybes, kurios, be jokios abejonės, yra kiekvieno sėkmingo žmogaus gyvenimo pagrindas. Tikimės, kad po šios įsimintinos ir nepakartojamos vasaros stovyklos mokiniai grįžo namo kitokie nei buvo.

Norėtųsi, kad Sėkmės ir lyderystės mokykla gyvuotų ir augtų, nes ji reikalinga mūsų vaikams.

Mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja mecenatams – „VIKONDA grupės“ valdybos pirmininkei Jolantai Balžytei ir Kėdainių rajono savivaldybei.

Gitana Kaupienė ir Jūratė Kaupienė, Sėkmės ir lyderystės mokykla

1 Komentaras

  • kad ji stovykoje nepūtė elgebėtė arapų vaikams.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video