Šeimai skirtas mėnuo užbaigtas Meironiškiuose

 Šeimai skirtas mėnuo užbaigtas Meironiškiuose

Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ vadovai Paulius Aukštikalnis ir Arūnas Kacevičius kartu su kitais kolegomis šiais popandeminiais metais nusprendė nuo pat pavasario aplankyti savo bičiulius visame rajone, o Tarptautinės šeimos dienos proga, pasitarę su vietos bendruomenėmis, įteikė dovanas šeimoms – vienetines staltieses.

Jorūnė LIUTKIENĖ, Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Per rajono miestelius nuvilnijo kultūros centrų organizuotos tradicinės Šeimų šventės. Paskutinė vyko šeštadienį – Meironiškiuose.

Jaukiai, linksmai, draugiškai ir gausiai į Šeimos šventes būrėsi žmonės mažuose miesteliuose: Labūnavoje, Miegėnuose, Meironiškiuose, Nociūnuose, Pagiriuose, Pelėdnagiuose, Sirutiškyje, Šėtoje.

Vienos iš jų turi gilias tradicijas, kitos dar kuriasi. Vienur klausomasi koncertų. Pasirodo profesionalūs atlikėjai, vietos meno mėgėjų ir vaikų kolektyvai. Kitur vyksta sportinės varžybos, rungtys, verdamas troškinys ar vaišinamasi karšta arbata, dalinamos saldžios dovanos.

Vieni labiau šėlo, kiti kūrė, treti rungėsi, dar kiti daugiau bendravo – tačiau dainų, linksmybių bei pagarbos šeimoms ir dėmesio užteko visiems.

Kaip sako Šeimų dienos Šėtoje organizatoriai: ,,Mus vienija draugystė, supratingumas, bendrystė“. Labūnaviškiai gi mano, kad šeima – tai uostas, į kurį sugrįžta namo laivai po pergalių ir pralaimėjimų.

Visuomeninis judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ šiais popandeminiais metais nusprendė nuo pat pavasario aplankyti savo bičiulius visame rajone, o Tarptautinės šeimos dienos proga, pasitarę su vietos bendruomenėmis, įteikti dovanas šeimoms – vienetines staltieses.  

Vicemeras Paulius Aukštikalnis su judėjimo narėmis Rita Kviliene ir Rima Radavičiene apsilankė ir asociacijos ,,Mes kitokie vaikai“ Šeimų šventėje bei parke su asociacija turėjo bendrą stendą.

„Aš mokausi saugoti šeimą iš savo tėvų ir senelių. Ir labai vertinu poras, kurios ieško kompromisų ir stengiasi pataisyti klaidas, mylėti vienas kitą, kartu rūpintis vaikais. Padėti vienas kitam ir palaikyti sunkiu metu“, − sakė Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras, visuomeninio judėjimo pirmininkas Paulius Aukštikalnis.  

Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyrius organizavo Šeimų sportines varžybas. Jose dalyvavo „Mūsų krašto sėkmei“ judėjimo nariai Mindaugas Kauklys ir Donatas Jodenis. Dovana atiteko gausiausiai miestelio šeimai Žydronei ir Romatui Vasiliauskams, kurie augina 4 vaikučius su negalia.  

Nociūnų bendruomenės šventėje apdovanotos dvi aktyvios ir po keturis vaikus auginančios  Čiplių ir Vansevičių šeimos.

Šeimoms – ypatingos dovanos – vienetinės
staltiesės.

Sirutiškis nusprendė gerai pašėlti. Žydinčiame bendruomenės sode ir nuostabiai išpuoselėtame parkelyje vyko įvairiausios sportinės rungtys. Po jų visi klausėsi koncerto. Miestelyje dovana atiteko gausiai ir bendruomenės mylimai Reginos ir Virginijaus Šimkų šeimai.

Šėta dar netradiciškiau minėjo Šeimos dieną. Čia vyko kūrybinė popietė-žygis po seniūnijos apylinkes. Į žygį atvažiavo dvi gausiausios šeimos – po keturis asmenis. Mesta moneta sėkmę nulėmė Ovidijaus Šalčio ir Jolitos Kačkienės šeimynai.

Miegėnuose apdovanota labai didelė šeima. Daugiavaikė mama Reda Dirsienė pagimdė ir užaugino dešimtuką. Aštuoni vaikai jau baigė Miegėnų pagrindinę mokyklą, du mažieji – dar mokosi. Mama labai didžiuojasi savo šeima ir darbščiais bei žinių siekiančiais ir studijuojančiais savo vaikais.

Koncerte „Su šiluma Jūsų širdžių“ Labūnavoje buvo apdovanota Ritos ir Algirdo Kučiauskų šeima. Poroje Rita su Algirdu jau perkopė 40 bendro gyvenimo metų. Be to, visa šeima muzikalūs, dainingi ir visi kartu koncertuoja. Tą šventinį vakarą jie scenoje pasirodė su dukra ir anūkėliu. 

Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkciame centre vykusioje Šeimos šventėje bendruomenės buvo išskirtos ir visuomeninio judėjimo dovanomis apdovanotos Sigutės Kintienės, Dalios Railienės, Evelinos Sermontienės šeimos. Moterys ne tik rūpinasi savo šeimomis, bet ir labai padeda bendruomenei ne vien tik gražiu geru savo pavyzdžiu, bet ir konkrečiais darbais.

Meironiškiuose pagerbtos trys čia įsikūrusios jaunos šeimos: Astos ir Vido Čekavičių, Deimantės Stulgytės ir Artūro Šliuževičiaus bei Vilmos ir Vitalijaus Rudenkų.

Pasak kultūros centro darbuotojos Ritos Tamošaitienės, jų kolektyvas, kaip ir daugelio kitų kultūros centrų, šventę kūrė po dvejų metų pertraukos, todėl renginys žmonių labai lauktas.

Užsiėmimų netrūko visą dieną. Ypatingai džiūgavo vaikai. Jie su Kėdainių kultūros centro popchoru ,,Skambantis perliukas“ ir Akademijos kultūros centro Gudžiūnų skyriaus ansambliu „Forte“ kartu ir šoko, ir dainavo.

„Nors prastas oras ženkliai pakoregavo šventės planus, bet puikios šventės dalyvių nuotaikos niekas nesugadino. Šventė prasidėjo tradicinėmis krepšinio varžybomis 3×3, kurioms teisėjavo treneris Romualdas Varnas.

Džiugu, kad šiose krepšinio varžybose noriai dalyvauja ne tik buvę ir esami meironiškiečiai, bet atvyksta parungtyniauti ir jaunimas iš viso Kėdainių rajono. Šiemet varžėsi penkios komandos, o prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti medaliais.

Prieš šventinį koncertą veiklos ir pramogų netrūko visai šeimai.

Lauke vaikai leido muilo burbulus, piešė, dalyvavo loterijoje, be to, visi norintys galėjo nusipinti sau po dailią apyrankę, kurios pynimo paslapčių pamokė dotnuviškė edukatorė Sondra Žalakevičienė. Ši veikla visiems be galo patiko“, − įspūdžiais dalijosi R. Tamošaitienė.

Tuose kraštuose vaikystėje vasaras leidęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius nuoširdžiai pasidžiaugė šeimomis, puikia švente ir gausiu būriu salėje krykščiančių vaikų bei įkvepiančia kalba palinkėjo miesteliui geros ateities ir kad į gražų  Meironiškių kraštą kuo daugiau  žmonių sugrįžtų gyventi ar leisti vasaras.  

Visuomeniniam judėjimui „Mūsų krašto sėkmei“ visas dovanas – staltieses iš natūralaus lino audinio, mielai pasiūti apsiėmė partneriai – VšĮ Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims. Darbo ėmėsi socialinių dirbtuvių užimtumo specialistė Virginija su komanda. Dovanas gražiai įpakavo salonas ,,Gėlių kraitė“.

Mero pavaduotojas, judėjimo pirmininkas Paulius Aukštikalnis su narėmis medike ir rajono tarybos nare Rima Radavičiene bei Rita Kviliene dalyvavo ir asociacijos „Mes kitokie vaikai“ organizuotoje šeimų šventėje.

Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ kartu su asociacijos „Mes kitokie vaikai“ stendas taip pat buvo įsikūręs ir Kėdainių miesto parke gegužės 14 dieną. Jame norėta atkreipti dėmesį į įvairių sunkumų auginant vaikus patiriančias šeimas bei papasakoti apie galimybes gauti pagalbą.  

Kėdainių mieste ir miesteliuose birželio 1-ąją vyko Vaikų gynimo dienai skirti renginiai. Pirmąjį birželio sekmadienį, šeimose bus minima Tėvo diena.

3 Komentarai

  • Kiek tą Skvernelio partijos filialą reklamuosit? Jau bloga visiems. Mažiau vokit taip vadinamo judėjimo „dovanom“, daugiau dirbkit. Apsivemt galima nuo to glitaus žento.

    • Šiaip Jorūnė ir vėl prasileis su tokia strategija, nes tas kišimas per prievartą, jau žmonėms atsibodęs. Nu kiek galima kišti, žmonės juokiasi, tokios strategijos nebetinka, jos pasenusios. Man tik bus įdomu kur eis Jorūnė po žento fiasko… Dės pendelį jai Nijolė, kad ji kaulų nesurinks už tokį pralaimėjimą.

  • Nu rašo .Ir ką? Gerai, kad rašo. Mugės vistiek nepwtspjaus. Ten Grinkevičius kiekvienam numeryje ir kiekvienam puslapyje. Pirmyn vyrukai. Gerai abu atrodot.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video