Savivaldybė automobilius nuomosis už 380 tūkst. eurų

 Savivaldybė automobilius nuomosis už 380 tūkst. eurų

Kėdainių rajono savivaldybė nuomosis 13 naujų visureigių, reikalingų seniūnijoms./Asociatyvi Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Savo automobilių turėti nenori, apsisprendė nuomotis

Kėdainių rajono savivaldybė nuomosis 13 naujų automobilių už 380 tūkst. eurų, kuriuos išleisti planuoja per trejus metus. Automobilių reikia seniūnijoms, ir ne bet kokių – kalbama apie didelio pravažumo visureigius, mat seniūnai turi dirbti visoje seniūnijos teritorijoje ir jiems dažnai tenka važinėti itin prastais keliais. Rajono tarybos opozicija siūlė automobilius nusipirkti, tačiau dauguma tam nepritarė – sako, geriau nuomotis.

Sako, kad už tokią kainą nenupirks

Per trejus metus vieno automobilio nuomai savivaldybė ketina skirti ne daugiau kaip 29,2 tūkst. eurų. Kadangi reikalinga net 13 automobilių, bendra suma susidaro išties įspūdinga apie 380 tūkst. eurų.

Tačiau savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis sako, kad tokių automobilių, kokių reikia seniūnams, už tokią kainą ir nenusipirksi.

„Atsižvelgiant į seniūnų išsakytus poreikius, suma numatyta pagal vidutinio dydžio visureigių kainas.

Peržvelgus naujų automobilių pirkimo kainas matyti, kad į tokią kainą telpa maži, kompaktiški ekonominės klasės automobiliai. Pagal lizingo skaičiuoklę, kuri, žinoma, yra preliminari, matyti, kad net mažo naujo automobilio pirkimo kaina būtų didesnė kaip 31 tūkst. eurų. Tad neužtektų šios mūsų numatytos sumos net mažam automobiliui įsigyti, be to, reikia atsiminti, kad į kainą neįskaičiuotos padangos ir kasko bei civilinės atsakomybės draudimai“, – sakė E. Grigaitis.

Savivaldybė nori nuomotis ne bet kokius, o didelio pravažumo visureigius. Per trejus metus automobilių nuomai savivaldybė išleisti gali iki 380 tūkst. eurų./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Administracijos direktorius Gintautas Muznikas atkreipė dėmesį, kad perkant automobilius lizingu būtų padidinti savivaldybės įsipareigojimai ir skolintis ji jau galėtų mažiau.

„Skolintis kitoms reikmėms turėsime mažiau galimybių. Dėl šios priežasties netikslinga  lizingo būdu įsigyti automobilius, manau, geriau skolintis pinigus tam, kad būtų galima vystyti infrastruktūrą, investuoti į projektus“, – sakė G. Muznikas.

Atkreipkite dėmesį, kad mes turime per 380 tūkst. eurų sumą skirti 3 metams. Iš verslo ir naudos gyventojams pusės išeis taip, kad tiek pinigų išleidę galiausiai mes neturėsime nieko.

I. Saldytė-Eigirdė

Išleis krūvą pinigų, o galiausiai nieko neturės

Siūlymą pirkti, o ne nuomotis automobilius, pateikė opozicinė „Kėdainiai visų“ frakcija. Jos seniūnė Indrė Fiodorova atkreipė dėmesį, kad savivaldybės administracija tikrai galėtų jei ne visus 13, tai bent porą automobilių nusipirkti, kad turėtų savo turto, kurį galės naudoti ilgiau nei trejus metus.

Jai antrino ir buvęs ilgametis Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas, kuris sakė, kad prieš 11 metų nupirktas visureigis kiekvieną dieną rieda seniūnijos keliais iki šiol, tad investicija buvo tikrai labai vykusi.

„Atkreipkite dėmesį, kad mes turime per 380 tūkst. eurų sumą skirti 3 metams. Iš verslo ir naudos gyventojams pusės išeis taip, kad tiek pinigų išleidę galiausiai mes neturėsime nieko. 

Be to, mes, kaip savivaldybė, norėdami pirkti 13 automobilių, galėtume skelbti viešąjį konkursą automobiliams, kurie atitinka seniūnų poreikius, ir tikrai galėtume gauti gerokai palankesnes kainas.

Bet kuriuo atveju, pasibaigus lizingo sutarčiai, galima automobilį grąžinti tai pačiai įmonei, iš kurios pirkta buvo ir imti naują automobilį su mažesne kaina“, – kalbėjo ir Indrė Saldytė-Eigirdė.

Kėdainių rajono savivaldybė nuomosis 13 naujų automobilių už 380 tūkst. eurų, kuriuos išleisti planuoja per trejus metus.

Aut. past.

Nuomotis patogiau

Kad nuomotis automobilius patogiau, aiškino valdančiosios daugumos politikai. Jonas Talmantas ir Saulius Grinkevičius pasakojo patys ne perkantys, o nuomojantys automobilius, nes taip gerokai patogiau. Nereikia rūpintis niekuo, tik sėsti ir važiuoti.

Esą nusipirkus automobilį problemų su juo būna gerokai daugiau.

Opozicija siūlė neskubėti ir klausimo svarstymą atidėti, bet visgi dauguma nusprendė, kad 380 tūkst. eurų už automobilių nuomą nėra per dideli pinigai ir pritarė automobilių nuomai.

Daugiau: Lizingas

11 Komentarai

 • Vagys

  • Greiciau Tapinas uzsuktu ir i Kedainius ir pravertu pandoros skrynia, idomu butu keliu kadenciju ataskaitos…

 • seniūnai juos popigiaja nusipirks ir jau patys nuomos juos savivaldybei pinigus dėdami į savo kišenę.Dotnuvos Grigas anai demonstruoja,kad vienuolika metų važinėja mašina ir dar nežinia kiek važinės.Tikiuosi,kad jis sąžiningai naudojasi valdiška mašina,o tie po trejų metų jau turės nuosavus pigiau nusipirktus automobilius,kuriuos galės vėl pagal naujas sąlygas performinti panaudai.

 • Tegul sutvarko kelius seniūnijose kad galėtu gaisrinė ,greitoji, Onutė su Jonu pravažiuoti ,o seniūnai dažniausiai važiuoja ten kur trinkelės išklotos ir batai švarūs ir daugiau žmonių mato kad dirba. Auginti kaimo seniūnijose arklius ir važinėti su arkliais , o miestą pasiekti užteks ir paprasto autobuso kuris kursuoja gal du kartus į savaitę. Seniūnai eina darbuotis žmonių ,o ne savo naudai ?????.

 • Ar Grinkevičiui svarbūs 380 000 eurų? Meras jis nieko, turi galvą bet, kad valdiškų pinigų neskaičiuoja blogai.

 • pinigų nėra tik biednas šeimas remti,o visureigėms mašinoms labiausiai numelioruotame Lietuvos rajone,kaip tas sako,nors šiūpeliais semk.

 • Na taip aišku vargolis jausis geriau kai pas jį valdininkas atvyks su brička ,terba ir snargliu panosy. Toks su tokiu tada greičiau kalbą ras.

 • Na taip aišku vargolis jausis geriau kai pas jį valdininkas atvyks su brička ,terba ir snargliu panosy. Toks su tokiu tada greičiau kalbą ras.

 • Man juk rek kazkaip iki pardutuves nuvažiut peste tigi neisiu,oi jus pavidolei

 • Tokie pinigai. Visai sąžinę prarado. O kas man į darbą važiuot nuperka. Galėtų iš autobuso parko kai reikia kur toli pavažiuot išsirašyt. O dabar moka šimtus tūkstančių ir galvų nesuka. Kaip savus taško. Grinkevičiau, žiūrėk tvarką. Tu ten tik gali kažką spręst adekvačiai.

 • nepavydėkit, o ir patys išsinuomokit. pamatysit, kaip patogu kai nereikia niekuo rūpintis, nieko keist. sėdi ir važiuoji.. https://www.myavis.lt/lt

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video