Saviečių Mėklos gatvės reikalo ėmėsi meras: rangovui nuolaidų nedaro

 Saviečių Mėklos gatvės reikalo ėmėsi meras: rangovui nuolaidų nedaro

Jau kurį laiką Saviečių Mėklos gatvėje nuklotas asfaltas, panašu, suteikia daugiau rūpesčio, nei džiaugsmo./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Jau kurį laiką Saviečių Mėklos gatvėje nuklotas asfaltas, panašu, suteikia daugiau rūpesčio, nei džiaugsmo. Savivaldybės administracija šį klausimą sprendžia jau ne vieną mėnesį, tačiau nepaisant to, viena kaimelio gyventoja skundžiasi, kad gatvė siaura, kelkraštis nedidelis ir, svarbiausia, labai netvirtas. Skundais užversta rajono savivaldybės administracija, meras, tarybos nariai ir kelininkai. Šįryt meras Valentinas Tamulis kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi nuvyko pas gyventoją ir papasakojo, kokių rezultatų pasiekė bendraudami su kelininkais.

Po lietaus – blogiau

Mėklos gatvę ne kartą vizitavo visas būrys atsakingų asmenų.

Kelkraštis vietomis buvo sustiprintas, tačiau iš esmės stambaus darbo broko niekas kaip ir nerado – pasak specialistų, kelkraštis visai šviežias, ir norint, kad sutvirtėtų, reikia laiko, leisti suaugti augmenijai.

Tokie pastebėjimai buvo išsakyti tada, kai laikėsi sausi orai.

Visai neseniai prasiautus stipriai liūčiai, specialistų išvados kiek pasikeitė – broko visgi rasta ir rangovas įpareigotas jį pašalinti.

„Kai aš buvau nuvykęs pažiūrėti į vietą, kelkraštis atrodė nelabai stiprus, nes supiltas žvyras atrodė toks byrantis, paslankus, niekuo nesurištas.

Rangovas, nuėmęs kelkraščio žvyro viršutinį sluoksnį, veikiausiai turėtų papildyti kelkraštį tvirtesniu pagrindu, berti žvyrą, maišytą su moliu, žemėmis, vejos sėklomis, kad tas kelkraštis suželtų, sutvirtėtų.

Susisiekiau su kelininkais ir jie informavo, kad po lietaus šalia kelio yra matomos nuoplovos. Rangovas yra įpareigotas iki liepos 15 dienos sutvarkyti ir paplautas vietas, ir sustiprinti kelkraštį“, – informavo meras V. Tamulis.

Kelininkai rangovui pašalinti broką nurodė iki rugsėjo 1-osios, tačiau V. Tamulis, susisiekęs su jais, terminą gerokai sutrumpino.

Nuvyko

Šiandieną, antradienį, anksti ryte meras ir administracijos direktorius A. Kacevičius vyko į Mėklos gatvę, kad galėtų apžiūrėti jos būklę po lietaus gyvai.

Kartu jiedu nuvyko ir pas kelkraščiu nepatenkintą gyventoją ir išdėstė VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos išvadas bei kas buvo sutarta su kelią tiesusia įmone UAB „Babėnų transportas“.

„Mes ją informavome, kad rangovui jau išsiųstas oficialus administracijos direktoriaus raštas, kuriuo jis iki liepos 15 dienos įpareigojamas sutvarkyti išplovas, sutvirtinti kelkraščius ten, kur dar reikalinga“, – informavo V. Tamulis.

Administracijos direktorius pridūrė, kad tos kelkraščio atkarpos, kurios rangovo jau buvo sutvirtintos anksčiau, net ir po stipraus lietaus laikosi tvirtai ir problemų nekelia.

„Jeigu kelkraščiai vėl ims slinkti ar vanduo juos paplaus, rangovas turės juos vėl tvarkyti. Garantinis laikotarpis yra penkeri metai, per tą laiką rangovas tokius dalykus turi tvarkyti savo lėšomis.

Dalyje kelio kelkraščiai yra anksčiau tvarkyti, tačiau dabar kiek pravažiavome, bent vizualiai jie atrodo gerai, tvirtai, problemų kaip ir nėra“, – sakė A. Kacevičius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video