Rugsėjį – paskutinės COVID-19 priemonių išmokos

 Rugsėjį – paskutinės COVID-19 priemonių išmokos

BNS Arno Strumilos nuotr.

www.rinkosaikste.lt

Artėja į pabaigą pandemijos laikotarpiu teikiamos valstybės paramos įmonėms ir darbo neturintiems asmenims galiojimas. Paskutiniai subsidijos darbdaviams už darbuotojus prastovose ir išmokos darbo neturintiems asmenims mokėjimai už rugpjūtį pasieks rugsėjo mėnesį.

Moka visą pandemijos laikotarpį

Daugiausia valstybės skiriamos paramos per pusantrų metų gavo įmonės iš sektorių, kurių veikloms ekstremalios situacijos arba karantino metu buvo nustatyti didžiausi apribojimai. Darbdaviams, išlaikantiems darbo vietas darbuotojams, kuriems paskelbta prastova, Užimtumo tarnyba visą pandemijos laikotarpį moka subsidiją darbo užmokesčiui.

„Pasibaigus šiam etapui mes grįžtame prie savo įprastinės veiklos – tarpininkavimo įdarbinant. Tiesa, įprastine jos vadinti nebegalima, nes per pandemiją daug kas negrįžtamai pasikeitė“, – sakė Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Darbdaviams, išlaikantiems darbo vietas darbuotojams, kuriems paskelbta prastova, Užimtumo tarnyba visą pandemijos laikotarpį moka subsidiją darbo užmokesčiui.

Aut. past.

Daugiausia prašymų

Daugiausia prašymų dėl subsidijų gauta iš įmonių, užsiimančių didmenine ir mažmenine prekyba, variklinių transporto priemonių ir motociklų remontu – 32,4 proc. įmonių, apdirbamąja gamyba – 10,1 proc., apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikimu – 13.7 proc., apdirbamąja veikla –  8,9 proc., profesine, moksline ir technine veikla – 6,6  proc., transportu ir saugojimu – 6,0 proc.

Nuo karantino pradžios 2020 m. iki šių metų rugpjūčio 31 d. išmokėta darbo užmokesčio subsidija sudaro 517,9 mln. Eur. Šia parama pasinaudojo 31,5 tūkst. darbdavių už 390,3 tūkst. darbuotojų, esančių prastovose.

Subsidijos darbuotojams

Dar viena priemonė, kuri buvo skirta darbdaviams, norintiems išsaugoti darbuotojus ir skatinti verslą – tai subsidijos darbuotojams jau grįžus iš prastovų ir dirbant, jos buvo mokamos iki 2020 m. gruodžio 31 d., taip pat 2021 metų liepą ir rugpjūtį.

Darbuotojams pradėjus dirbti po prastovų, taip pat įdarbinusiems Užimtumo tarnybos siunčiamus remiamus bedarbius arba darbdaviui, kuris patenka į Valstybinės mokesčių inspekcijos sudarytą nuo COVID-19 nukentėjusių įmonių sąrašą, buvo mokamos 6 mėnesių trukmės subsidijos arba 4 mėnesių, jeigu darbuotojas įdarbinamas terminuotai ar pagal sezoninio darbo sutartį.

Šia galimybe pasinaudojo 29 tūkst. darbdavių, išmokėta 622,6 mln. Eur subsidija 284,5 tūkst. asmenų.

„Valstybės pagalbos tikslas buvo ne tik suvaldyti ekonomiką, bet ir padėti verslui  išlaikyti darbo vietas įmonėje vertę kuriantiems darbuotojams. Todėl mokama parama tiek prastovų metu, tiek ir po jų lėmė net ir labiausiai karantino paveiktos įmonės šiandien jau registruoja naujas darbo vietas ir kviečia darbuotojus prisijungti“, – sakė I. Balnanosienė.

Paskutiniai subsidijos darbdaviams už darbuotojus prastovose ir išmokos darbo neturintiems asmenims mokėjimai už rugpjūtį pasieks rugsėjo mėnesį.

Aut. past.

Darbo paieškos išmoka

Registruotiems darbo neturintiems asmenims nuo 2020 m. birželio 12 d. skiriama darbo paieškos išmoka. Ja siekta užtikrinti bent minimalias pajamas tiems, kurie prarado darbą, o naujo susirasti greitai nepavyksta ir negauna nedarbo socialinio draudimo išmokos. 

2021 m. sausį įsigaliojus Užimtumo įstatymo 48(1) straipsnio pakeitimui, ši išmoka sudaro 0,07 MMA.

Per pirmąjį karantiną darbo paieškos išmoką gavo 254 tūkst. Užimtumo tarnybos klientų. Jiems pervesta paramos suma siekė 75,4 mln. Eur.

Tuo tarpu antrojo karantino metu išmoka paskirta 301 tūkst. asmenų. Iki rugsėjo 1 d. jiems pervesta 162,5 mln. Eur.

Darbo paieškos išmokos mokėjimas baigiasi šių metų rugpjūčio 31 dieną. Tokia data numatyta Užimtumo įstatymo 48(1) straipsnio 3 dalyje. Paskutiniai pavedimai už rugpjūtį bus atlikti iki rugsėjo pabaigos.

„Dabar prasidės naujas etapas. Prie jo turime pratintis jau dabar, galvoti apie tai, kad ypatingai vertinga yra turėti darbo vietą, pastovumą ir saugumą tiek darbo rinkoje, tiek ir visuomenėje. Nežinome, kas dar laukia likusiais šių metų mėnesiais, todėl siūloma darbo vieta tampa dar vertingesnė, ji įprasmina mūsų kasdienybę“, – pridūrė I. Balnanosienė.

Darbo paieškos išmokas per visą pandemijos laikotarpį gavo 332,4 tūkst. darbo neturinčių asmenų, jiems išmokėta 237,9 mln. Eur.

Aut. past.

Išmokas gavo per 332 tūkst. asmenų

Darbo paieškos išmokas per visą pandemijos laikotarpį gavo 332,4 tūkst. darbo neturinčių asmenų, jiems išmokėta 237,9 mln. Eur.

Savarankiškai dirbantys asmenys, nuo antro karantino pradžios galėję kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl fiksuotos 260 Eur kasmėnesinės išmokos, paskutinįkart jas gavo liepą.

Ši išmoka nebemokama atšaukus karantiną bei atlaisvinus jo metu buvusius apribojimus.

Tarnyba gavo net 105 tūkst. prašymų skirti šią išmoką. Nuo antro karantino pradžios mokėjimai už spalį suformuoti 51,4 tūkst. asmenų, už lapkritį – 81,7 tūkst., už gruodį – 81,3 tūkst., už sausį – 62,3 tūkst., už vasarį – 62 tūkst., už kovą – 61,5 tūkst., už balandį – 61,2 tūkst., už gegužę – 61 tūkst., už birželį – 60,5 tūkst.

Savarankiškai dirbantiems, kurie kreipėsi į Užimtumo tarnybą, nuo antro karantino pradžios bendra išmokėta suma siekia 131,448 mln. Eur.

1 Komentaras

  • Juokas ima ,kai tik paraso darbo birza ,kad reikalingi darbuotojai ,pasiskambini pasikalba ir pasako ,laukit pranesim.Cia perduoda darbo birzai ,kad priklauso pranesti del laisvu darbo vietu.Visur tik savus ,draugus ir gimines priima,o jei neturi pazystamu niekada negausi darbo pagal savo specialybe.Cia kalbu konkreciai soc.pedagogas .Kiek buvo skelbta visur prieme pazystamus .Vienu zodziu svogeriu krastas ir tiek.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video