Ražienos padegtos tyčia – kilo grėsmė sodybai

 Ražienos padegtos tyčia – kilo grėsmė sodybai

Į įvykio vietą atvykus gelbėtojams paaiškėjo, kad iš tiesų ražienos dega atskirais židiniais. Iš viso degė apie aštuonis arus ražienų./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Ugniagesiai gelbėtojai neseniai skubėjo į Galulaukių kaimą, mat čia degė nemenkas ražienų laukas, buvo kilusi grėsmė užsidegti negyvenamai sodybai. Laimei, ugnis buvo suvaldyta laiku, tačiau liūdina tai, jog greičiausiai ražienas atskirais židiniais kažkas padegė tyčia.

Pranešė piliečiai

Bendrasis pagalbos centras apie pusę devynių vakaro sulaukė neįprasto pranešimo – informuota, kad Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Galulaukių kaime atskirais židiniais dega didelis ražienų laukas, o šalia stovi negyvenama medinė sodyba, todėl kyla grėsmė jai sudegti.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti ugniagesiai gelbėtojai.

Atskirais židiniais

Jiems atvykus paaiškėjo, kad iš tiesų ražienos dega atskirais židiniais. Iš viso degė apie aštuonis arus ražienų.

Ugniagesiai pirmiausia užkirto ugniai kelią plisti sodybų link. Galiausiai ražienos buvo užgesintos.

Manoma, kad ražienas atskirais židiniais kažkas padegė tyčia. Šį įvykį tirs ugniagesių gelbėtojų tyrėjai.

Jei jiems pavyks išaiškinti padegėją – šiam gresia rimti nemalonumai.  

Prieš metus ugniagesiai taip pat vyko į šį kaimą, mat gyventojai skundėsi, kad laukuose žmonės savavališkai griauna buvusią fermą ir degina jos likučius.

Aut. past.

Ugniagesiai primena

Ugniagesiai primena, kad laužus denginti kaime reikia labai atsakingai ir laikantis tik griežtų saugumo reikalavimų.

Jei nėra galimybės kompostuoti, sugrėbtą sausą žolę, ražienas, nendres, nukritusius lapus, šiaudus deginti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių, deginant turi būti nuolat prižiūrintis žmogus, o baigus darbus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti vandeniu ar smėliu.

Draudžiama sugrėbtus augalus deginti ypač karštomis dienomis, draudžiama juos deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško.

Prieš metus

Beje, prieš metus ugniagesiai taip pat vyko į šį kaimą, mat gyventojai skundėsi, kad laukuose žmonės savavališkai griauna buvusią fermą ir degina jos likučius.

Aiškintis situaciją teko ugniagesiams gelbėtojams. Tąkart apleistoje sugriuvusioje fermoje degė seni šiaudai, mėšlas, šiukšlės.

Taip pat užsilikusiame nesugriuvusiame mūriniame pastato kampe degė spaliai. Ugniagesiai viską užgesino.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video