Raugintų kopūstų – į Jagminų turgelį

 Raugintų kopūstų – į Jagminų turgelį

Ypatingai skanių raugintų kopūstų Kėdainių rajone galima įsigyti pas Krakių seniūnijos Milvydų kaime gyvenančius smulkius ūkininkus Joną ir Angelę Jagminus/Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Apie stebuklingą raugintų kopūstų naudą žinoma nuo seno. Dabar yra pats metas pasirūpinti savo imunitetu, o vienas iš produktų, galintis padėti tai padaryti, yra būtent rauginti kopūstai. Ypatingai skanių raugintų kopūstų Kėdainių rajone galima įsigyti pas Krakių seniūnijos Milvydų kaime gyvenančius smulkius ūkininkus Joną ir Angelę Jagminus. Kalbos apie kopūstų skonį jau sklinda ir už Kėdainių rajono ribų.

Savos daržovės

Gražiai gyvenantys ir besitvarkantys Jagminai visuomet užsiaugindavo daugybę daržovių. 

Senjorų pora jų net nesuvalgydavo, užtekdavo ir jų vaikams, ir dar likdavo. Tad senjorai dar 2012 metais sumanė įrengti savitarnos daržovių turgelį savo sodyboje, šalia pagrindinio kelio, kad žmonės tiesiai iš jų galėtų įsigyti šviežių, ekologiškų, kaimiškų daržovių. 

„Pavasarį, vasarą ir rudenį turime mes visko: pomidorų, agurkų, paprikų, pipirų, kopūstų, cukinijų ir kitų gėrybių.

Nusprendėme su kitais pasidalinti tuo, ką užauginame. Taip ir mums gerai, ir žmonėms,

kurie neturi laiko užsiauginti daržovių. Ir mes prie savo pensijų prisidedame šiek tiek“, – dėsto senjorai.

Žinomi kopūstai

Tačiau iš visų Jagminų daržovių paklausiausi yra rauginti kopūstai. Kalbos apie juo jau keletą metų sklinda ne tik Kėdainių rajone, bet ir už jo ribų. Žmonės su nekantrumu kasmet laukia, kada gi prasidės tas raugintų kopūstų sezonas. 

„Marinuojam agurkus, rauginam kopūstus. Žmonės iš anksto klausinėja, kada gi bus tų  raugintų kopūstų. Jie nori tikro, kaimiško skonio. Dažnai lanko mus, turime ir kitų pirkėjų, kurie kartą paragavę, mūsų nepamiršta“, – dėsto senjorai.

Kainos nesikandžioja

Jagminų savitarnos  turgelyje raugintų kopūstų kilogramas kainuoja 1,90 euro. Žalių kopūstų salotų kilogramas – taip pat 1,90 euro.  Kopūstų galvos parduodamos po 60  centų už kilogramą. 

Savininkai primena, kad kopūstai parduodami įvairaus dydžio kibirėliais ant kurių kaina yra nurodyta. Paėmę kibirėlį, pinigėlius turite įmesti į ant tvoros pakabintą pašto dėžutę.

Jagminai rekomenduoja žiemą raugintas daržoves valgyti kasdien – tai ne tik natūralus probiotikas, bet ir vitaminų bei mineralinių medžiagų šaltinis, šiuo metu galintis drąsiai vadintis tikra namų vaistinėle.

1 Komentaras

  • kaip grazu

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video