Rajone pasiektas epideminis sergamumo lygis

 Rajone pasiektas epideminis sergamumo lygis

Asociatyvi Luko Balandžio nuotr.

rinkosaikste.lt, NVSC inf.

Antrą savaitę iš eilės visoje šalyje auga sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Jo duomenimis, epideminis sergamumo lygis pasiektas Kėdainių rajono, Kauno miesto, Šilutės rajono, Kazlų Rūdos, Panevėžio miesto, Šiaulių miesto, Jurbarko rajono ir Visagino savivaldybėse.

Lapkričio 28–gruodžio 4 d. Kėdainių rajono savivaldybėje gripo atvejų iš viso fiksuota 47, iš jų vaikų – 31, ŪVKTI – 863 (vaikų – 543), COVID-19 ligos – 27. Bendras gripo, ŪVKTI ir COVID-19 ligos atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per savaitę rodiklis – 2093,85.

Bendras sergamumo rodiklis šalyje tą savaitę siekė 1169,9 atvejo 100 tūkst. gyv., ankstesniąją savaitę (lapkričio 21–27 d.) jis buvo mažesnis – 900,9 atvejo 100 tūkst. gyv.

Mažiausias sergamumo šiomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę užregistruotas Utenos apskrityje, ten suminis rodiklis siekė – 670,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Didžiausias fiksuotas Kauno apskrityje – 1528 atvejo.

Iš viso praėjusią savaitę šalyje nustatyti 995 gripo, per 29 tūkst. ŪVKTI ir apie 2,7 tūkst. koronaviruso atvejų.

Prieš savaitę buvo fiksuoti 277 gripo, per 23,1 tūkst. peršalimo ligų ir apie 1,8 tūkst. koronaviruso atvejų. Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines paguldyti 38 pacientai, iš jų – 26 nepilnamečiai.

NVSC duomenimis, intensyviosios terapijos skyriuje buvo gydomi keturi asmenys, iš jų du priklausė 2–17 metų amžiaus grupei.

Prasidėjus naujam gripo sezonui, NVSC sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklius pradėjo skelbti kartu su sergamumo koronaviruso duomenimis.

3 Komentarai

  • Tuo tarpu vienos įstaigos darbuotojai sergantys eina į darbą ir platina vieni kitiems ligas.

    • Tur būt nežinai kiek už nedarbingumą moka!?
      Šuoliais kylant kainoms žmonėms kiekvienas centas reikalingas pragyvenimui ir vaistams.

  • Kiekvienais metais susirgimų gripu buvo, yra ir bus…jokia čia paslaptis. Saugokite patys save, o susirgę konsultuokitės su savo šeimos gydytoju, laikykitės higienos, venkite kontakto su sergančiais. Juk visi esate ne kartą susidurę su virusu, puikiai žinote kaip elgtis susirgus. VISIEMS LINKIU NESIRGTI, SAUGOTI SAVE IR APLINKINIUS NUO UŽSIKRĖTIMO. SVEIKŲ IR GRAŽIŲ ŠVENČIŲ, MIELI KRAŠTIEČIAI !!!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video