Radome 245 mln. eurų valstybės biudžete mokytojų algoms kelti: ministerijų miestelis gali palaukti

 Radome 245 mln. eurų valstybės biudžete mokytojų algoms kelti: ministerijų miestelis gali palaukti

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Viktoras Fiodorovas, LR Seimo narys

Nors ir atrodo, kad kasmet Lietuvos biudžete švietimui skiriama vis daugiau lėšų, tačiau tai iki šiol beveik neatsispindėjo mokytojų atlyginimuose. Nepasiekti ir nesiekiami Susitarimo įsipareigojimai.

Daugiau nei vienu krūviu dirbantys mokytojai neslepia, kad neuždirba 1 400 eurų į rankas ir tai yra realybė, kad ir kaip ją bandytų užpudruoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, manipuliuodami skaičiais bei pasitelkdami įvairias atlyginimo skaičiavimo metodikas, kuriuose patys nesusigaudo, išsisukinėja ir kaip visada tai daro su didele arogancija.

Deja, šiandien turime konstatuoti, kad tas svarbus dokumentas – Susitarimas dėl švietimo politikos, į kurio sukūrimą ir pasirašymą buvo įdėta be galo daug meilės ir pastangų tiek iš Darbo partijos, tiek iš kitų partijų bei mokytojų, šiandien yra įstrigęs.

Paskutinę vinį į švietimo susitarimo karstą įkalė ne kas kitas, o patys už švietimo politiką atsakingi konservatoriai ir jų deleguoti ministrai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, manipuliuodami skaičiais bei pasitelkdami įvairias atlyginimo skaičiavimo metodikas, kuriuose patys nesusigaudo, išsisukinėja ir kaip visada tai daro su didele arogancija.

Aut. past.

Akivaizdu, kad šios partijos atstovai tiesiog pasinaudojo pedagogais. Tiek tada – kai buvo pasirašytas susitarimas, tiek 2018 m., kai konservatorių lyderiai apsimetinėjo geraisiais samariečiais – žodžiais, kavos aparatais ir kruasanais demonstruodami paramą streikuojantiems mokytojams ir bandydami pelnyti jų palankumą artėjančiuose rinkimuose. Kai atėjo laikas vykdyti įsipareigojimus, jūs tiesiog nusisukote nuo mokytojų.

Esant dabartinei situacijai mes laikomės nuomonės, kad visiškai nesvarbu, ar liekame švietimo susitarimo dalyviais, ar iš jo išeiname. Žymiai svarbiau yra kaip padėti mokytojams čia ir dabar. Todėl Darbo partijos frakcija užregistravo pasiūlymą – 2024 metų Vyriausybės skolinimosi programoje atsisakyti galimybės skolinti 245 mln. eurų „Elektroninės kelių rinkliavų sistemos sukūrimui“ bei ministerijų naujų pastatų statybai finansuoti, o atsiradusias laisvas lėšas skirti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos papildomiems asignavimams, mokytojų, dėstytojų atlyginimams didinti.

Paskutinę vinį į švietimo susitarimo karstą įkalė ne kas kitas, o patys už švietimo politiką atsakingi konservatoriai ir jų deleguoti ministrai.

Aut. past.

Premjerė prašė šaltinio. Tai štai jis. Papildomi 245 mln. eurų pedagogų atlyginimams kelti.

Juolab kad vakar dienos Seimo darbotvarkėje buvo klausimas, kuris minėtos sistemos įgyvendinimą nukels į dar kitus metus. Sistema, panašu, kad palauks, ministerijų miestelis irgi gali, bet mokytojai – NE!

Būkime sąžiningi patys su savimi, per 33 Lietuvos Nepriklausomybės metus nepavyko suteikti mokytojo profesijai tinkamo prestižo, o dabartinės valdžios moterų vyrai nusirito iki atviro pasityčiojimo iš pedagogų.

2018 metais dabartiniai valdantieji kvietė visus kitoje Seimo salės pusėje sėdinčius išgirsti mokytojus. Bet ar jie juos patys girdi?

34 Komentarai

 • Šis seimūnas dirba geriau ir geriau. Tomukas uodegoj velkasi. Sunku: seimas, ir per dvi šeimas…

  • Tomui pasiseke i ta seima papult per klykencias dyšliūno suguloves, is jo jokios naudos tam seime, Fiodorovas matosi, kad dirba, o tomas nosi toliau krapsto, tokiu neverta rinkti..

  • Kas mano valka vanojat pasiliuose?

 • Nežinau, kiek jūsų minima Darbo partija susipažinusi su ministerijų miestelio projektu, bet jis sutaupys daugiau, nei kainuoja. Žinoma, sudėjus jas į vieną vietą sumažės ir ministerijų valdininkų, kas artėjant rinkimams ir žinant, kad ta pati partija turės daugiau įtakos Seime ir Vyriausybėje, labai nepatogu, nes tai reikš, jog mažiau savų galima ten sukišti. Kažkaip už palaikymą juk reikės atsiskaityti, tiesa? Gal tiesiog pirmiausia iš partijų finansavimo paimkime ir bus ramu, jei jau taip visi vienbalsiai politikai sutinka, kad reikia mokytojams daugiau? Gi politikai tikrai daugiau uždirba už mokytojus.

 • Fokus marokus ir iš kišenės kėdainiškis tuos milijonus ištraukė.Matai koks-specialiai laukė streiko,kad bardakas būt didesnis ir sulaukęs Hamas’o puolimo,šmakšt mokytojams kyšį.Aha,,radome“.Na nors daugiskaitą panaudojo ir nedriokstelėjo,,radau“,kaip tas Archimedas vonioje.

  • Ooo iš paskos begioja socdemams konkurentu bando but, tie pateike pasiulyma kelt algas tai ir viktoriuks iš paskos bando. O rinkanas rai konkrečiai iškišt upsaki 2 ruošias

 • Kam tas luzeris bemokslis įdomus, išnyk iš vaizdo su ta rusiška pavarde!

  • Eik pasiupt pypio konservine atmata lansbergui

  • Tu pats atmata tik komentarus rasyti moki pasislepes, garantuoju nebaiges net pagrindines Verebeju..

  • Ale ir pasiseke žmogui, nors viena raščiau būtų gerai

 • O kur Tomiukas? Paskui bobų sijonus laksto?

 • Labiau siauro mąstymo tas Fiodorovas, pastatyti pastatai bus ilgalaikė nauda už vienkartinį pasiskolinimą, o mokytojams tas jo sprendimo būdas sproblemos nesiprendžia, nes mokytojams ne vienus metus tu milijonų reikės. Tai pagal Fiodorovą teks skolintis kasmet, kad mokytojams atlyginimus mokėti ar kaip?

  • Žinokit pakėlimas kainuos tiek pat, bet ne nuo sausio, kada biudžetas plikas. Nereikia persistengti. Su profsąjungomis pasirašyta iki 2024 rugsėjo pakelti. 4 profsąjungos atnaujino susitarimus, kaip bus po 2024 metų, nes 2024-iems jau sutarta. Tuo tarpu pono Navicko susitarimas vis dar galioja, bet jam šį mėnesį ne nuotaika laikytis to, ką pats pasirašė. Nemanau, kad jo tikslas yra mokytojai. Specialiai sukūrė neįgyvendinamus reikalavimus, kad galėtų reikalauti ministro kėdės, o po metų eiti į politiką ir sakyti, kad parneš saulę. Įdomu bus, kai mokytojai pagaliau supras, koks buvo jo tikslas.

   • Reikalas tas ,kad koc (be pono) Navickas ir užsiartačino kaip ožys prieš naujus vartus,bet tai nereiškia ,kad jo profsąjunga bus ką pralošus.Jie kaip ir visi mokytojai gaus tą ,ką sutarė kiti ir be jų palaikymo.Na,o Navickas,kas gali paneigt,kad neturi savo tikslų kaip tai pakilt aukščiau savos bendruomenės.Juk iš šalies žiūrint ar jis nenusipelnė gyvent geriau ,ar veltui savo čebatus ansai žygyje plėšė?

    • Jo žygis tokiu metu, kai beveik visa Lietuva įsiutusi ant konservantinio valdymo ir kvailų tiek vidaus ,tiek užsienio politikų ,kurių pasekmių tik jie patys nemato,tikrai atras palaikytojų .Va,sakys,kur drąsus žmogus,iškėlęs reikalavimų vėliavą kietai laikosi prieš bukalaurus.Na taip,bet nepamatuotai spirtis,o ne blaiviai vertint situaciją yra du viens kitam priešingi dalykai.Ėjimas priekį tai kompromiso ieškojimas ir jo suradimas.Čia gal ne tuo vienos valstybės keršto keliu ir kitos konflikto pusės suniokojimu vadovautis reikia,o tartis kuo mažiau gasdint kitus vien tik savo intereso ginčijama viršenybe.

     • Ale pavogėt mano žodžius. Su kiekvienu žodžiu sutinku ir džiaugiuosi, kad ne tik man taip atrodo, nes kartais suabejoju, ar man viskas gerai su galva ir mąstymu.

    • Gali būti, kad Navickas turi savo tikslų bet mokytojų problemos jau turėjo būti išspręstos.

     • Tos problemos ir būtų išspręstos, jei profsąjunga vykdytų derybas su ministerija. Dabar jokių kompromisų neieško, streikuoja, nes gali taip daryti ir kelia neįgyvendinamus reikalavimus. Ar tai normalu? Aš esu įsitikinęs, kad ponas Navickas tik atstovauja save, o mokytojai sužinos, kas per vienas, kai prašys ministro kėdės.

 • Bravo, Viktoras.Dirba. Visi Kėdainiai žvygauja iš Tomo:nei šeimoj nei seime.

 • baisus gelbetojas viktoriukas sakės tai darbo partijai jau ir kedainiuose pakeitusi pavadinima kedainiai visų :))))

  • Ka čia apie ta še o ma sukat, visur jo pilna visas ir kedainiu problemas ir Lietuvos sprendzia tomukas, o tas berazumis tik kopijuot moka ir apaimetinet kad dirba, ir kad grazia seima turi, viai zino kad imituoja. Tomas nors suda nemala, nepasiseke su boba tai maladec kita susiras, o vaikus tai prižiuri ir myli visur su jais. As pliotku boba esu viska zinau

 • Tai kad Viktoriukas Vilniuje po mergas šlaitosi o cia parvažiavęs vaidina šeimą fotkinasi su šeima laimingi issisiepę

  • bet kaip Aušrelė niekam nesakysiu.

 • Aušrelė rimta moteris o as pati mačiau kaip vilniaus naktiniuose klubuose šlaistosi su mergom Viktorukas o cia parlėkęs i Kedainius rimta seimos vyra vaidina vaizduoja vemt vercia nuo tokiu vedmainiu

  • bet nebeldžiu kaip tu ,rimtuole,chi chi…

  • kokie stebukladariai darbieciai koks ispudingas fiodorovas niekas nerado milijonu tik jiems pasisekė:)))))) kaip rupinasi zmonemis pazadai melagystės ko tik jie neprizada:)))))))

 • Pasirodo naktinių linksmybių mėgėjas Viktoriukas 😉 kažkas užmatė Vilniuje. Px, jaunas esi, drožk, ne pieštukas, nenusidroš. Sėkmės!

 • Komentatoriai kurie varo ant Tomo geriau paziurekit i jo realius iregistruotus siulymus ir nuveiktus darbus. Matosi kas komentuoja tie patys is rinkos laikrastuko piesdami Toma blogai. Ir jau rinkimai su uspackiene ir Nijolyte prasidejo nepaejo su kaminsku gal paeis su viktoriuku

  • Tai jei Tomas mete Ilona per borta tai galetu Fedia priglausti Ilona. Ji grazi. Aisku Indre butu namie,o Ilona Vilniuje. Ar galima butu?

 • Vienintelis neteistas iš tos partijos, gal todėl, nieko nebaigęs ir nesugeba pritaikyt smegenų nusikaltimams. į merus kai ėjai, lyg norėjai ”gero” kėdainiams. bet kėdainių taryboj nepasilikai, kad kažką keist galėtum. išverstaskūris

 • Gaila, kad neskelbiami komentatorių el. paštai ir kad galima prisidengus slapyvardžiu rašinėti apie žmones visokias nesąmones, tyčiotis, įžeidinėti, lyg tai turėtumėte konkrečių įrodymų. O dabar pagal agentūrą VBS (viena boba sakė) drabstotės purvais ir patys parodote savo kultūrą. Bet nenuostabu, taigi lietuviai esam …

  • Tai pastai ar kita informacija po sio laikrascio straipsniais komentatoriams ir nera butini. Nes reikia suvokti kam priklauso laikrastis, kam naudingi komentarai drabstantis purvus dazniausiai ant Tomo ir kodel siame laikrastyje tik Viktoras, Nijole ir uspackiene matomi kaip kedainiu gelbetojai.

   • Visiškai nesutinku. Yra tokių, kurie komentuoja pagal savo įsitikinimus ir tai ne visada patogu, tačiau neištrina, nors tikrai turi galimybę. Man atrodo labai laisvas požiūriu laikraštis ir portalas. Taip, tam tikro tendencingumo yra pasirenkant straipsnių pašnekovus, bet tai nereiškia, kad netoleruoja kitokios nuomonės.

    • Ir nesielgia kaip Mugė nušparindama nuo Rinkos Aikštės straipsnius bei besiknaisiodama po komentarus neva skaitytojų vardu dar ir stukalina policijai. Mirus Artūrui laikraštis nusivažiavo iki nužnyko vinies pasmeigti skaitymui užpakaliu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video