Putų kilmė Nevėžyje liko neišaiškinta

 Putų kilmė Nevėžyje liko neišaiškinta

Toks vaizdas buvo šalia Nevėžyje stovinčios vytinės „Vėtros“. Suvėlavus apie tai pranešti aplinkosaugininkams, jiems nuvykus teršalų jau nebuvo matyti./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

„Rinkos aikštės“ redakciją pasiekė susirūpinusių kraštiečių pastebėjimai, kad Nevėžio upėje ties pėsčiųjų tiltu aplink vytinę „Vėtra“ vandens paviršiuje matyti kažkokie teršalai. Tačiau laiku apie tai nepranešus aplinkosaugininkams išsiaiškinti, ar tai išties galėjo būti rimtas upės taršos atvejis, nebepavyko.

Nepranešė

Vienas skaitytojas redakcijai rašė, kad antradienį ryte „Nevėžyje vėl paleistas kažkoks brudas“. Jo teigimu, einant pėsčiųjų tiltu, kairėje pusėje vandens paviršiuje matosi gelsvos putos, purslai „kaip pamazgų pripilta“.

Tiesa, nors neaiškias putas matė ir daugiau žmonių, aplinkosaugininkams iš karto apie tai nebuvo pranešta.

Nebebuvo

Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Justinas Vinciūnas, su kolegomis nuvykęs apžiūrėti upės, taršos požymių joje jau nerado – srovė teršalus, kad ir kokie jie, buvo seniai nunešusi.

„Viską apžiūrėjome, pavaikščiojome iki pat automobilių tilto ir nematėme absoliučiai jokios taršos. Apžiūrėjome tris lietaus išleistuvus, jie – visiškai sausi.

Keista, kai gyventojai, pamatę galimą taršą, kreipiasi į redakciją, bet nepraneša aplinkosaugininkams.

Su kolege visur apvaikščiojome, ir tikrai nieko neradome. Maža to, žvejų pilna, o jie mūsų numerius tikrai turi ir iškart mums skambina, vos tik pamatę kažką įtartino. Tačiau šį kartą negavome nė vieno skambučio“, – situacija stebėjosi aplinkosaugininkas ir paragino gyventojus visuomet, net turint mažiausių įtarimų dėl galimos bet kokio tipo taršos, pirmiausia apie ją pranešti jiems.

Jonavos aplinkos apsaugos inspekcija

Kėdainiuose dirbantys specialistai:

Justinas Vinciūnas, tel. 8 612 26 316;

Kristina Boguševičiūtė, tel. 8 612 02 290;

Sigita Jankauskienė tel. 8 612 76 784.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video