Prognozuojama, kad žiemą į Lietuvą gali plūstelti 60–100 tūkst. ukrainiečių

 Prognozuojama, kad žiemą į Lietuvą gali plūstelti 60–100 tūkst. ukrainiečių

Eldorado Butrimo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) prognozuoja, kad artėjant žiemai į Lietuvą gali atvykti 60–100 tūkst. karo alinamos Ukrainos gyventojų, į Europos Komisiją ketinama kreiptis pagalbos jų apgyvendinimui.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad šiuo metu pabėgėlių priėmimui ieškoma didesnių patalpų savivaldybėse ir kol kas suplanuota, kur galėtų apsigyventi 25 tūkst. žmonių.

„Konkretų skaičių, kiek galėtumėm sulaukti karo pabėgėlių, dabar įvardinti sunku, bet mes ruošiamės, dirbame su savivaldybėmis dėl pabėgėlių apgyvenimo mokyklose, nenaudojamose ligoninėse ir kitose didesnėse patalpose, skaičiuojame jų įrengimo kaštus ir esame pasiruošę arba suplanavę maždaug 25 tūkst. karo pabėgėlių priėmimą, jei prireiktų“, – per spaudos konferenciją Vyriausybėje trečiadienį sakė M. Navickienė.

SADM parengtame Vyriausybės nutarimo projekte planuojama kreiptis į Europos Komisijos Reagavimo į nelaimes koordinavimo centrą, taip pat pavesti atsakingoms institucijoms imtis atitinkamų veiksmų, užtikrinant gautos paramos logistiką.

„Artėjant šaltajam sezonui prognozuojama, kad į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinės agresijos gali pasitraukti (būti perkelti) 60–100 tūkstančių asmenų. Ministerija kartu su Pabėgėlių priėmimo centru, koordinuodama nemokamą užsieniečių apgyvendinimą (…) siekia pasirengti tokiam asmenų antplūdžiui ir užtikrinti tinkamą  apgyvendinimo vietų įrengimą“, – teigiama nutarimo projekte.

Šiuo metu Lietuva yra oficialiai priėmusi apie 66 tūkst. ukrainiečių. 

Reikiamos paramos suma nėra nurodyta, tačiau teigiama, kad gavus paramą pavyktų sutaupyti 1,2 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Už šiuos pinigus būtų įsigyjamos trūkstamos lovos, čiužiniai ir kiti daiktai ukrainiečiams skirtose apgyvendinimo vietose.

Kaip BNS sakė ministrės Monikos Navickienės atstovas spaudai Tomas Kavaliauskas, tikslus galimo pabėgėlių antplūdžio mastas negali būti žinomas, tačiau vertinant situaciją kalbamasi su nevyriausybinėmis organizacijomis, pirmiausia – Raudonuoju kryžiumi, savivaldybių prašoma numatyti patalpas galimiems pabėgėliams.

„Turime tam tikrų indikacijų, kurias pateikia Tarptautinis Raudonasis Kryžius, kad gali būti žiemą, kai atšals orai, tas judėjimas. Bet tos prognozės nėra iki galo patikimos, kaip elgsis ukrainiečiai. Nepaisant to, ruošiamės, dirbame su savivalda ieškodami patalpų, kuriose jie galėtų būti apgyvendinti “, – BNS sakė T. Kavaliauskas.

Anot jo, kiek iš tiesų prireiks lėšų, priklausys nuo realaus karo pabėgėlių antplūdžio.

8 Komentarai

 • Niekam jie cia nereikalingi, savu ubagu turim pilna, tegul sedi savo chocholojoj ir gina tevyne 😉

  • Žiūrėk, kad tu kur va pats į savo rusyna greitu metu nekerepliotum.. Labai jau drąsiai čia amsi degradavusia šiukšle. Labai greitai ta drąsa gali išgaruoti. Biski sau leidi pernelyg.

   • Ar tik nesi tikrasis vietinis nacistas, kad taip aršiai loji ant savų ir grąsini kitaip galvojantiems!

 • O savi turės mokėti ne tik kosmines saskaitas, bet ir išlaikyti šituos ale pabėgėlius….

 • O savi turės mokėti ne tik kosmines saskaitas, bet ir išlaikyti šituos ale pabėgėlius…. savi kaip suprantu žemiau uktainiečio šūdo….

  • Tu degrade vargu ar išvis kažką gyvenime supanti.

 • Pakėlus rusofobinį vajų,iš bibliotekų ir knygynų ėmus mest rusišką literatūrą,žiūriu,prie pečiaus ir pas mane guli rusų-lietuvių kalbų žodynas.Kadangi aš ne landsbergavas ir ne hitleravas ,tai padėjau knygą į šoną.O čia karas prasidėjo,rusiškai kalbantys ukrainiečiai užplūdo.Ir dar daugiau ,antai,prognozuojama jų priimti.Tai va ir pravers žodynas,kuris kaip lyg Hiterio laikai- buvo pasmerktas mirčiai.

 • Užtat ir pikti tie lietuviai savo gerovės valstybėje kai su jais valdžiakūjai elgiasi kaip su piktžolėmis-rauna juos iš gimtos žemės ir svaido kaip nereikalingus augalus užsieniui.O invazui tarpti kuriamos išskirtinės sąlygos pradedant stogu,išmokomis ,darbu …

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video