Progimnazijos žaidynėse viešėjo ir tikri olimpiečiai (FOTOGALERIJA)

 Progimnazijos žaidynėse viešėjo ir tikri olimpiečiai (FOTOGALERIJA)

Olimpinių žaidynių „Aušros“ progimnazijoje nepraleido olimpiečiai Austra Skujytė ir Karolis Bauža./ Džestinos Borodinaitės nuotr

Džestina BORODINAITĖ

Po kelerių metų pertraukos Lietuvos sporto universiteto (LSU) Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje ir vėl vyko jau tradicija tapusios Olimpinės žaidynės, skatinančios mokinių aktyvumą sporto srityse, skleidžiančios olimpines idėjas, ugdančios olimpines vertybes bei pagrindinius olimpinius principus. Šiemetis renginys – jau devintas toks „Aušroje“.

Olimpinių žaidynių elementai

Varžybų atidarymas vyko, kaip ir dera Olimpinėms žaidynėms: buvo ir olimpinės ugnies įžiebimas deglu, ir įstabus vaidilučių šokis aplink ugnį, ir olimpinės vėliavos pakėlimas, ir olimpinės priesaikos.

Šventės pagrindiniu akcentu tapo jaunųjų dziudistų pasirodymas, po kurio „Aušros“ progimnazijos direktorė Lina Adomaitienė atidarė varžybas.

Olimpinio ugdymo valanda

Progimnazijos bendruomenė siekia, jog olimpinis ugdymas pasiektų kiekvieno vaiko širdį, todėl prieš olimpinių žaidynių atidarymą klasėse vyko olimpinio ugdymo valanda, kurios metu buvo aptartos tokios temos kaip kilnus elgesys, pagarba kitam, darna, tobulumo siekimas, taika, taip pat buvo kalbama apie olimpinių žaidynių istoriją, garsiausius Lietuvos sportininkus, sporto naudą žmogui ir pagrindinį olimpinių žaidynių principą, kuris sako, jog svarbiausia yra dalyvauti, o ne laimėti.

„Aušros“ progimnazijos direktorė Lina Adomaitienė atidarė varžybas./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Skirtingos veiklos

Po oficialiosios renginio dalies veiksmas persikėlė į progimnazijos stadioną, baseiną, kur vaikai varžėsi įvairiose judriųjų žaidimų rungtyse: virvės traukime, bėgime, plaukimo baseine, futbolo, krepšinio, smiginio ir kitose sporto šakose.

Kol vieni mokiniai aktyviai sportavo, kiti ugdymo įstaigos lauko klasėje reiškė savo kūrybiškumą.

Į „Olimpinės dienos“ renginius buvo įtraukti visi pirmų–aštuntų klasių mokiniai.

„Džiaugiamės galėdami skatinti vaikų fizinį aktyvumą, supažindinti su populiariomis ir rečiau žinomomis sporto šakomis, pagrindiniais olimpiniais principais ir vertybėmis, kurie ir tampa svarbiausiais šio šventės akcentais“.

R. Lukoševičienė

Svečiavosi olimpiečiai

IX Olimpinių žaidynių nepraleido ir kartu su visa progimnazijos bendruomene jose dalyvavo LSU docentė Laima Trinkūnienė, Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė, Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gediminas Misius, Lietuvos Respublikos Seimo narai, mokinių tėvai Viktoras Fiodorovas ir Tomas Bičiūnas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinio švietimo programų vadovas Paulius Martinkėnas, olimpietė lengvaatletė, Olimpinių žaidynių 2-osios ir 3-iosios vietų laimėtoja Austra Skujytė, dziudo imtynininkas olimpietis Karolis Bauža, buvęs „Aušros“ progimnazijos mokinys, krepšinio komandos Pasvalio ,,Pieno žvaigždės“ krepšininkas Paulius Petrilevičius, socialiniai partneriai iš Kėdainių „Atžalyno“ bei Kauno „Rokų“ gimnazijų bei kiti garbūs svečiai iš Kėdainių ugdymo įstaigų.

Renginio metu buvo daug savanorių, padėjusių organizuoti sportines rungtis. Tai – mokinių tėvai, LSU studentai, „Atžalyno“ gimnazistai.

Mėgstamiausia šventė

„Aušros“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Lukoševičienė pastebi, kad nuo 2011 metų ugdymo įstaigoje pradėtos organizuoti olimpinės žaidynės – viena mėgstamiausių sporto švenčių, kurios progimnazijos mokiniai su nekantrumu laukia kiekvienais metais.

„Džiaugiamės galėdami skatinti vaikų fizinį aktyvumą, supažindinti su populiariomis ir rečiau žinomomis sporto šakomis, pagrindiniais olimpiniais principais ir vertybėmis, kurie ir tampa svarbiausiais šio šventės akcentais“, – pabrėžia R. Lukoševičienė.

Varžybų atidarymas vyko, kaip ir pridera Olimpinėms žaidynėms: buvo ir olimpinės ugnies įžiebimas deglu, ir įstabus vaidilučių šokis aplink ugnį, ir olimpinės vėliavos pakėlimas, ir olimpinės priesaikos.

Aut. past.

Didis darbas

Progimnazijos pavaduotoja neslepia, jog olimpinių žaidynių organizavimas – didis komandinis darbas.

„Tačiau matomas rezultatas: vaikų teigiamos emocijos, gera nuotaika, – pats svarbiausias dalykas, atperkantis visus sunkumus“, – sakė R. Lukoševičienė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video