Prie prekybos centrų pastebėti sukčiai: iš patiklių žmonių kaulijo pinigus

 Prie prekybos centrų pastebėti sukčiai: iš patiklių žmonių kaulijo pinigus

Liudininkams pavyko užfiksuoti, kad sukčiai į Kėdainius atvyko baltu mikroautobusu su užsienietiškais numeriais. Vienas vyras sukiojosi automobilių stovėjimo aikštelėse, į prekybos centrus nėjo./Dimitrijaus Kuprijanovo ir įvykio liudininkų nuotr.

Kėdainių mieste prie didžiųjų prekybos centrų prieš porą dienų sukiojosi sukčiai, kurie apsimetė piniginę paramą kurčiųjų organizacijai renkančiais asmenimis. Vieni kėdainiečiai dosniai aukojo neva neįgaliems vaikams, kiti – įtarė klastą ir puolė fotografuoti bei pranešė policijai. Tuo metu kurčiųjų organizacijos įspėja ir prašo, kad kurčiaisiais apsimetančius asmenis pamatę praneštumėte policijos pareigūnams telefonu 112.

Stovėjo prie parduotuvių

Kėdainiečiai neva paramą renkančius sukčius užfiksavo savaitgalį prie J. Basanavičiaus g. 87B esančio prekybos centro „Lidl“. Taip pat prie Novočėbės kaimo ribose esančio prekybos centro „Moki-veži“.

Žmonės pasakojo, kad pusamžis tamsesnio gymio vyras, laikydamas rankose popieriaus lapą, ant kurio užrašyta „Regioninė kurčiųjų ir neįgaliųjų vaikų asociacija Europoje. Norime sukurti nacionalinį pagalbos centrą. Ačiū“, prašė iš žmonių aukų.

„Jis tarsi glostė žmones. Vieni aukojo. Ir nemažai. Kiti – numoję ranka nuėjo. Bet faktas, kad pinigų jis prisirinko“, – dėstė sukčius telefonu užfiksavusi moteris.

Beje, ji teigė, kad sukčiai į Kėdainius atvyko baltu mikroautobusu su užsienietiškais numeriais. Vyras sukiojosi automobilių stovėjimo aikštelėse, į prekybos centrus nėjo.

Kėdainiečiai neva paramą renkančius sukčius užfiksavo savaitgalį prie J. Basanavičiaus g. 87B esančio prekybos centro „Lildl“. Taip pat prie Novočėbės kaimo ribose esančio prekybos centro „Moki-veži“./Dimitrijaus Kuprijanovo ir įvykio liudininkų nuotr.

Net nesusiję

Lietuvos kurčiųjų draugija informavo, kad su šiais asmenimis kurčiųjų organizacijos nėra niekaip susijusios ir tai yra paprasčiausi sukčiai, kurie siaučia visoje Lietuvoje.

Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentė Vaida Lukošiūtė prašo gyventojų neaukoti pinigų apsimetėliams.

„Būkite budrūs – nedalinkite pinigų apsimetėliams, kurie apsimesdami kurčiaisiais renka „paramą“.

Lietuvos kurčiųjų draugija ir bendruomenės nariai tokių akcijų apskritai nevykdo. Todėl visi, kas gatvėse prašo „paramos“ prisidengę kurčiųjų vardu, vienareikšmiškai yra sukčiai!

Pasidalinkite su kitais, gal taip apsaugosime vieni kitus ir savo artimuosius, o šita sukčių veikla bus pagaliau sustabdyta“, – rašė Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentė.

Jei sutinkate „paramos“ prašančius „kurčiuosius“, neduokite jiems pinigų, priešingai – nufotografuokite ar nufilmuokite ir pasidalinkite informacija su policijos pareigūnais ar kurčiųjų organizacijomis.

Aut. past.

Nevietiniai

Policijos pareigūnų duomenimis, dažnai kurčiaisiais apsimeta iš trečiųjų šalių atvykę girdintieji. 

Jei sutinkate „paramos“ prašančius „kurčiuosius“, neduokite jiems pinigų, priešingai – nufotografuokite ar nufilmuokite ir pasidalinkite informacija su policijos pareigūnais ar kurčiųjų organizacijomis.

Be to, apie kurčiaisiais apsimetančius asmenis praneškite ir policijos pareigūnams telefonu 112.

6 Komentarai

  • Sumeskite kurčiajam ant radijo,o aklajam ant televizoriaus.

    • Uzkniso tie juodaisiais ar cigonai ar dar is kokių vietų suvažiavę vaisto su nuotraukoms tipo vaikams renka. I kupra jiems tik gaila kad negalima

  • Is kojos i dantis tiem isgamom ir baigsis visi prasymai ir kaulinimai pinigu

  • Blemba. Būsiu tada ir aš pasimoves Mažeikiuose Eifelio prekybos centre prieš 3 dienas moteriškė kurtiesiems aukas rinko…

  • Ir kaune yra

  • Rinko ir is manes depo parduotuvej bet nahaliskai padave kapa rasykis galvojau referendumass koks paskiau rodo davai pinigu duodi pasirasei padaviau 2 eur koks nepatenkintas isizeide vos ne apreke ir nuejo toks trumpas storas pagyvenes čurka slankioja po visas parduotuves buvau dar vienoj sutikes

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video