Prezidentūros eglutės įžiebimo šventėje dalyvavo ir kėdainiečiai

 Prezidentūros eglutės įžiebimo šventėje dalyvavo ir kėdainiečiai

Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

rinkosaikste.lt, Kėdainių r. savivaldybės inf.

Šeštadienį prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene Prezidentūroje įžiebė Kalėdų eglę, papuoštą ypatingomis rankų darbo dekoracijomis iš visos Lietuvos. Įžiebimo šventėje dalyvavo ir Kėdainių dailės mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Kartu su prezidentu ir pirmąja ponia renginio dalyviai prisiminė advento – rimties, dvasinio apsivalymo, ūkinių darbų pabaigos – papročius, kartu dainavo, šoko, žaidė žaidimus.

Pagrindinė Prezidentūros eglė šiemet papuošta rankų darbo namukais iš vilnos, atkeliavusiais iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Į „Namų jaukumo“ akciją įsitraukė keli šimtai bendruomenių ir organizacijų – mokyklos, dienos centrai, socialinių paslaugų centrai, senelių namai ir įvairios įstaigos.

Ant prezidentinės eglutės puikuojasi ir kėdainiečių kurti žaislai. Per dvidešimt namukų pasiuvo VšĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ gyventojai.

Daugiau nei 2 tūkst. įvairiaspalvių namelių netrukus bus padovanoti tiems, kam švenčių metu labiausiai trūksta šeimos ir namų šilumos, artimųjų bendrystės.

„Tegul šis stebuklingas Kalėdų laikotarpis suteikia visiems vilties, ramybės ir stiprybės. Tegul jis įkvepia mus gerumui, dovanoja jaukumo ir sutelkia mus šiuo neramiu laikotarpiu. Tegul mūsų širdys atsiveria bendrystei ir užsidega veiksminga meile“, – sakė prezidentas.

O kokia šventė be dovanų? Iš prezidento rankų kiekvienas mokinys gavo po knygą su palinkėjimais ir parašais.

Šventiškai pasipuošė ne tik Prezidentūra, bet ir Prezidento rūmų vidinis kiemas bei istorinis parkas, kuris visam švenčių laikotarpiui atvertas vilniečiams ir miesto svečiams. Čia, Vilniaus senamiesčio širdyje, keturis advento sekmadienius iš eilės skirtingi kolektyvai atliks kalėdinių ir lietuviškų adventinių giesmių programas.

Prezidento rūmų vidinis kiemas ir istorinis parkas švenčių laikotarpiu lankytojams atveriamas darbo dienomis nuo 18 iki 20 val., penktadieniais nuo 17 iki 21 val., šeštadieniais nuo 12 iki 21 val., o sekmadieniais nuo 12 iki 20 valandos.

3 Komentarai

  • Kai meras su bobutėm šoka,ar padainuoja,tuoj atsiranda „rašytoju“.Prezidentas su vaikučiais -vienas prie vieno.Pirmin „rašytojai“tokia aktuali tema.

    • Komentatoriau, kiek Jūs baigėte klasių?

      • Pirma vidurinę su visais koridoriais.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video