Prezidentūros eglutę puošė ir Kėdainiuose nuvelti paukšteliai (FOTOGALERIJA)

 Prezidentūros eglutę puošė ir Kėdainiuose nuvelti paukšteliai (FOTOGALERIJA)

Kėdainių muzikos mokykla ir dešimtis jos moksleivių už nepaliaujamą aktyvumą ir dalyvavimą savivaldybės kultūriniame gyvenime gavo kvietimus į Prezidentūros eglutės įžiebimo šventę./LR Prezidentūros nuotr.

Eglės įžiebime dalyvavo mūsų krašto vaikai

Eglė KUKTIENĖ

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja šalies ponia Diana ir būriu vaikų lapkričio 25-ąją įžiebė Prezidentūros žaliaskarę. Galima drąsiai pasakyti, kad įžiebimas būtų visai kitoks, jei ne… kėdainiečių indėlis. Eglutę puošė 25 Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims gyventojų ir darbuotojų nuvelti vilnoniai paukšteliai, o pačiame įžiebime dalyvavo dešimtis Kėdainių muzikos mokyklos moksleivių.

Pirmieji

Šalies savivaldybės iš Prezidentūros jau ankstėliau buvo gavusios prašymą nuvelti po 25 vilnonius kalėdinės eglutės žaisliukus – paukštelius.

Kėdainių rajono savivaldybė kreipėsi pagalbos į Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims vadovę Astą Rekštienę.

„Mums buvo atsiųsta ir Prezidentūros paruošta paukštelių vėlimo instrukcija. Viską darėme būtent taip, kaip buvo nurodyta joje.

Mūsų namų gyventojams ši veikla taip patiko, kad mes visus 25 paukštelius nuvėlėme vos per dvi dienas“, – pasakojo A. Rekštienė.

Ir išties – Kėdainiuose nuvelti vienybę simbolizuojantys vilnos kamuolėliai Prezidentūrą pasiekė pirmieji.

25 vilnonius paukštelius Prezidentūros eglei papuošti pagamino Kėdainių gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims globotiniai ir darbuotojai./Gyvenimo namų nuotr.

Kaip meditacija

Ne visi socialinių dirbtuvių dalyviai, vėlę paukštelius šiai neeilinei progai, buvo anksčiau mėginę vilnos vėlimą. Kai kuriems jų reikėjo pagalbos, o kai kurie paukštelius nuo snapelio iki uodegėlės nuvėlė patys.

„Tam, kad būtų galima nuvelti tokį paukštelį, naudojome putplasčio kiaušinio pagrindą. Jis apveliamas, po to reikia privelti akytes, snapiuką, uodegytę ir sparnelius. Žinoma, ir perrišti, kad paukštelis būtų pasiruošęs kabinimui.

Perrišti reikia, kad iš karto būtų galima pakabinti.

Į šią veiką labai noriai įsitraukė ir mūsų Jelena, Simutė, Stasys, Vaida – na, visiems tai buvo tarsi terapija, meditacija, suteikė vidinės ramybės.

Visiems šis darbas labai patiko, tikriausiai todėl taip greitai viską ir padarėme“, – šypsosi pašnekovė.

A. Rekštienė pridūrė, kad ji pati su kolegėmis taip susižavėjo veltiniais paukšteliais, kad net pačios sugalvojo šiemet taip papuošti kalėdinę eglę.

„Mes dažnai eglutės įžiebimo šventę įsivaizduojame kaip triukšmingą, su daug muzikos, judesio, fejerverkų… Čia buvo kitaip. Tačiau tas „kitaip“ vaikams paliko labai didelį įspūdį“. 

 R. Kutraitė

Žinojo kam velia

A. Rekštienė sako, kad Gyvenimo namų gyventojams papasakojo ir pasakė, kam skirti paukšteliai, kur jie keliaus ir kokie svarbūs jie yra.

„Socialinėse dirbtuvėse mes visuomet akcentuojame: svarbiausia – kokybė, o ne kiekybė. Paukštelius visi vėlė labai kruopščiai ir atsakingai, buvo labai gražu žiūrėti, kaip jie didžiuojasi savo darbu“, – pasidžiaugė Gyvenimo namų vadovė.

LR Prezidentūros nuotr.

Įvertino indėlį

Dalis visoje šalyje nuveltų paukštelių Prezidentūros eglę papuošė dar iki lapkričio 25-osios popietės. Tačiau ne visi – likusius Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana sukabino kartu su moksleiviais.

Tarp jų buvo ir dešimtis Kėdainių muzikos mokyklos mokinių.

„Visas šis kelias iki Prezidentūros kalėdinės eglės įžiebimo prasidėjo gerokai anksčiau, – sako Kėdainių muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė. – Tada, kai visi moksleiviai ilsėjosi, dalis mūsų mokinių jau ruošėsi miesto šventei, dalyvavo Radviliados koncertuose ne tik Kėdainiuose, bet ir Biržuose, Raudondvaryje, grojo Lietuvos policijos dienos minėjime, Verslo dienos minėjime, grojo mūsų rėmėjos ir mecenatės Elvyros Kisielienės organizuojamuose literatūriniuose skaitymuose Dotnuvoje.

Šis mūsų indėlis į savivaldybės gyvenimą neliko nepastebėtas – už tuos gražius darbus gavome pakvietimą į Prezidentūrą“.

Mokyklos direktorė sakė, kad į Prezidentūrą buvo kviečiami tam tikros amžiaus grupės vaikai, tad ir iš gausaus mokyklą lankančių vaikų būrio rinktis labai nereikėjo – praktiškai visi tie, kurie buvo aktyvūs kultūrinėje veikloje, ir vyko pasidžiaugti šia išskirtine proga.

„Vilnos vėlimas yra tarsi terapija, meditacija, suteikia vidinės ramybės. Labai visiems patiko, tad taip greitai tuos paukštelius ir nuvėlėme“.

A. Rekštienė

Žaidė ir gavo dovanų

Prezidentūra vaikams paliko gilų įspūdį. Pirmiausia, žinoma, architektūra, prabangus ir elegantiškas stilius, raudonas kilimas, nutiestas per visus laiptus iki pat pagrindinės salės…

„Visgi vaikai yra vaikai. Jie gyvena šia akimirka, mėgaujasi dabartimi.

Mes, lydėdamos juos, labiau jaudinomės, nes supratome, kad tokia proga išties išskirtinė ir gali daugiau ir nepasitaikyti, – šypsosi R. Kutraitė. Ji priduria, kad su vaikais Prezidentas ir pirmoji šalies ponia bendravo ir neformaliai, žaidė žaidimus, kalbėjosi, o galiausiai dar ir įteikė dovanų. – Mes dažnai eglutės įžiebimo šventę įsivaizduojame kaip triukšmingą, su daug muzikos, judesio, fejerverkų… Čia buvo kitaip. Tačiau tas „kitaip“ vaikams paliko labai didelį įspūdį. Tai buvo išties nepaprasta popietė“, – pasidžiaugė Kėdainių muzikos mokyklos vadovė.

Vienybės paukščiai

„Tegul šių šv. Kalėdų simboliu tampa paukštis, įprasminantis visos Lietuvos žmonių vienybę. Tik veikdami visi kartu galime kurti stiprią ir teisingą Lietuvą. Tegul artėjant Advento laikotarpiui, kuris simbolizuoja susitaikymą, šiluma pasklinda po Jūsų visų namus“, – sakė Prezidentas.

Į vienijančią kalėdinių žaisliukų gaminimo akciją Lietuvos žmones pakvietė ponia D. Nausėdienė, siekdama suburti ir įtraukti bendruomenes bei paskleisti bendrystės dvasią. Paukšteliai simbolizuoja vienybę.

Prezidentūrą pasiekė daugiau nei keli tūkstančiai kalėdinių žaisliukų iš visų 60-ties Lietuvos savivaldybių. Dalis jų, kaip gerumo ir vienybės simbolis, toliau pasklis po šalį – bus padovanoti tiems, kurie savo darbais stiprina ir saugo Lietuvą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video