Prasidėjo balsavimas: per mėnesį patys išrinkime projektą, kuris bus įgyvendintas už biudžeto lėšas

 Prasidėjo balsavimas: per mėnesį patys išrinkime projektą, kuris bus įgyvendintas už biudžeto lėšas

rinkosaikste.lt koliažas

Dalyvaujamojo biudžeto priemonei pristatyta net 14 unikalių idėjų miestui ir miesteliams

www.rinkosaikste.lt

Visiems nuveikus didžiulį darbą, gyventojų iniciatyvos, skirtos gyvenamajai aplinkai gerinti, jau balsavimo etape. Dėl Jūsų balsų varžosi 14 unikalių idėjų, kurios mūsų miestą ir gyvenvietes padarys gražesnes ir patogesnes. Apsispręsk, ką pasirinksi Tu? Kėdainių rajono savivaldybės Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų atrankos atrinko 14 projektų. Iš jų 7 siūlomi miesto teritorijoje, o 7 kitose rajono seniūnijose. Tik priminsime, kad dalyvaujamasis biudžetas – tai tam tikra dalis rajono biudžeto lėšų, kurias savo nuožiūra turi teisę dviem iš pateiktų projektų paskirti bet kuris rajono gyventojas. Kaip tai padaryti?

Pateiktos idėjos

Pirmiausia kviečiame susipažinti, kokias projektų idėjas konkursui ir Jūsų sprendimui pateikė patys gyventojai. Tai labai atsakingas uždavinys. Atidžiai išgirskite jų siūlymus, įvertinkite svajones ir supraskite rūpesčius.

Kai kam norisi viso miško, kiti turi labai rimtų neišspręstų problemų ir nori pasistengti dėl viso miestelio gerovės, dar kiti galvoja apie turistų antplūdį ar geresnį, šiuolaikiškesnį viso rajono įvaizdį.

Visi pasiūlyti sprendimai yra labai svarbūs, o kuris bus geriausias visiems, spręsti Jums.

Kai apsispręsite, tada − balsuokite. Tas pasiūlymas, kuris surinks daugiausia mūsų visų gyventojų balsų – bus pilnai įgyvendintas. Iš viso du: vienas mieste, kitas rajone. Ir Jūs kiekvienas turite du balsus.

Balsavimas

Savo balsus atiduokite elektroniniu arba popieriniu būdu. Pirmasis – paprastas, greitas ir patogus: prisijungiate www.kedainiai.lt/balsavimas ir balsuojate.

Kas šito būdo negali pasirinkti, turite ateiti į savo seniūniją, kur jums padės seniūnijos darbuotojos arba darbuotojai.

Dar galima pačiam atsispausdinti balsavimo biuletenį, o jį užpildžius, pristatyti į vietos seniūniją. 

Apie projektus plačiau skaitykite čia https://www.kedainiai.lt/gyventoju-ideju-konkursas-salygos-terminai-dokumentai/1526 

Kiekvienas turite po du balsus!

Už idėjas tik vieną kartą gali balsuoti gyvenamąją vietą Kėdainių rajono savivaldybėje deklaravę ar įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Kėdainių rajono savivaldybėje gyventojai, ne jaunesni nei 16 metų. Turite du balsus: vieną – už idėją miestui, kitą – už idėją miesteliui.

Balsavimas vyksta iki lapkričio 18 dienos!

Susipažinkite ir pasirinkite projektą, už kurį norite balsuoti.

I    IDĖJOS KĖDAINIŲ MIESTUI

Laisvalaikio ir poilsio zonos įrengimas Kėdainių miesto M. Daukšos gatvėje

Nauja laisvalaikio ir poilsio zona gali atsirasti M. Daukšos gatvėje Kėdainiuose, šalia 54-ojo, 56-ojo, 58-ojo ir 60-ojo daugiabučių namų kiemų esančioje teritorijoje. Čia bus sūpuoklės, karstyklės vaikams ir multifunkcinis gimnastikos įrenginys visiems. Dar suoliukai bei saugi danga. Žinoma, kad bus tvarkinga ir jauku, o kvartalo gyventojams išsispręs klausimas, kur patogiai, o svarbiausia sveikai – judant ir sportuojant – leisti laisvalaikį ne tik vaikams, bet ir jaunimui. Čia galėsite paskaityti, pažaisti šachmatais ar šaškėmis. Juk taip smagu leisti laiką savo kieme?

Preliminari vertė – 20 tūkst. eurų

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje  Nr. DB1-3

Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vidinio kiemelio kupolai

Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vidiniame kiemelyje (Didžiosios Rinkos a. 5) atsiras 2 stikliniai kupolai. Knyga ir kava… iš karto skamba taip romantiškai. Tik įsivaizduokite: metalo konstrukcijos kupolo formos paviljone Jūs įsitaisote su knyga, kada tik panorite – ir taip visus metus. O jei šalta? Ne. Bus jauku ir šilta net žiemą, tačiau jausmas bus lyg būtumėte gamtos glėbyje. Jus įkvėps Nevėžio vingis, senųjų medžių lajos ir namų stogai. Jau dabar norisi kupole grožėtis, skaityti knygas, pailsėti ar pasvajoti.  

Preliminari vertė – 20 tūkst. Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-4

Didžiosios Rinkos aikštės žalieji akcentai

Viena iš vizijų, kaip Didžiosios Rinkos aikštėje sukurti žalumos oazę. Kaip tai? Kad aikštė taptų malonesnė, patrauklesnė ir jaukesnė žmonėms, joje įsikomponuotų du dailūs vazonai su vešlia augmenija. Tie, kam trūksta žalumos Didžiosios Rinkos aikštėje, jau įsivaizduoja, kaip gatvė atgyja ir džiugina akį, mielai traukia svečius ir praeivius, vaikus ir jaunimą. Būtų gražiau akiai, tiesa?

Preliminari vertė – 8 tūkst. 400 Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-11

Atminties parkas

Žmonių poilsiui įveiklinta teritorija nuo „Vaivorykštės“ tilto iki Kauno gatvės. Šioje teritorijoje būtų įrengtas 900 kv. m takas pasivaikščiojimams, o visa teritorija atverta medžių sodinimui. Asmeninės šventės proga čia gyventojai galėtų sodinti medžius. Dar viena miesto vieta taptų patrauklesnėpėstiesiems ir sportininkams. Žiemą čia galima būtų siautėti rogutėmis, ar čiuožti slidėmis. Netoli miesto būtų taip patogu pramogauti.

Preliminari vertė – 20 tūkst. Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-13

„Vaivorykštės“ tiltas vaikų akimis

Ar kada žiūrėjote į objektą vaikų akimis? Pats metas. Galime turėti spalvotą „Vaivorykštės“ tiltą ir pėsčiųjų taką. Tiltas būtų nudažytas vaivorykštės spalvomis, o pėsčiųjų takas iki jo išpieštas debesėliais, kurie džiugintų ne tik vaikus. Ko tuo siekiama? Pagyvinti mūsų gyvenamąją aplinką ir suteikti jai spalvų bei įvairovės.

Preliminari vertė – 20 tūkst. Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-14

Didžiosios Rinkos aikštė gyva

Kad Kėdainių miesto centras įgautų modernaus, europietiško ir ekologiško miesto įvaizdį bei neprarastų traukos objekto vardo, planuojama Didžiosios Rinkos aikštėje pastatyti 12 metalinių ar betoninių vazonų su augalais. Aikštėje išsirikiuotų minimiškas. Čia tiktų dekoratyviniai klevai, liepos, beržai. Medžiai suteiktų taip reikalingo žalumo, o gyventojams būtų sukurta jauki poilsio vieta. Norėtumėte čia atsikvėpti?   

Preliminari vertė – 20 tūkst. Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-15

Justinavos pliažas

Sugalvota Justinavos soduose prie Nevėžio upės pakrantės stipriai išplėsti krantą ir visiškai atnaujinti ten nuo seno esantį ir gyventojų labai pamėgtą pliažą. Taip pat įrengti automobilių stovėjimo aikštelę ir įkurti patrauklią aktyvaus poilsio vietą visiems gyventojams. Maudynės, tinklinis, krepšinis – visada linksmiausios pramogos įvairiausio amžiaus žmonėms.

Preliminari vertė – 17 tūkst. 500 Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-17

II  IDĖJOS KĖDAINIŲ RAJONUI 

Muzikinis skveras Lančiūnavoje

Mūsų miesteliai gali skambėti. Lančiūnavos kaimo centre, Liepų alėjoje, gyventojai sugalvojo įrengti laisvalaikio erdvę su 4 muzikiniais lauko instrumentais. Taip pat, žinoma, ir sutvarkyti aplinką: įrengti vietą vėliavai, pastatyti suoliukus, šiukšlių dėžes. Argi neatvažiuotumėte iš miesto į grojantį skverą maloniam vakarui ar sekmadienio rytui?  

Preliminari vertė – 19 tūkst. 979 Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-1

Pilionių pontoninis tiltelis  

Dotnuvos seniūnijos Pilionių gyventojams reikia praktiško dalyko – naujo pontoninio tiltelio per užtvanką, kuriuo kaimo gyventojai saugiai galėtų nueiti į autobusų stotelę, Pilionių bendruomenės namus. To labiausiai reikia dėl saugumo. Būtų puiku trumpiausiu keliu susisiekti vieniems su kitais. Juk pilioniškiai nori pabendrauti.  

Preliminari vertė – 19 tūkst. 592 Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-2

Baltų beržų pavėsy

Šlapaberžės kaimo tikslas – sutvarkyti nenaudojamą ir apleistą teritoriją, kurioje būtų galima leisti laiką. Estetiškai patrauklią viešąją erdvę jie nori naudoti gyventojų ir turistų kultūrinei, intelektinei bei poilsinei veiklai. Čia atsirastų lauko šaškių ir šachmatų žaidimų vieta, vaikų žaidimų erdvė, lauko muzikos instrumentų aikštelė ir įspūdinga romėniško stiliaus terasa su kolonomis. Taip pat ir nauja žiūrovų aikštelė su suoliukais bei vietomis dviračiams. Projekto autoriai siūlo teritoriją apželdinti himalajiniais beržais bei pušimis.  

Preliminari vertė – 20 tūkst. Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-5

Takas iki kabančio tilto Surviliškyje 

Kad visi patogiai ir maloniai pasiektumėme įspūdingą Surviliškio miestelyje kabantį tiltą per Nevėžio upę, tereikia šiuolaikiškai sutvarkyti Pušyno gatvę. Takas, kuris nuvestų link Beždžionių tilto, po rekonstrukcijos būtų estetiškas ir saugus. Tam reikia padaryti tvirtą pagrindą, pastatyti ženklus, kurie ribos transporto eismą, bei įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Būtų puiku įsirengti ir pavėsinę su stalais bei suolais, kur galėtų prisėsti ir Šventybrasčio link Camino Lituano keliu keliaujantys piligrimai.

Preliminari vertė – 19 tūkst. 82 Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-6

Laisvalaikis Vainotiškių kaime

Vainotiškiškiai nori susikurti patrauklią sveikatos ir žaidimų oazę vaikams bei jaunimui. Bendruomenės poreikius patenkintų sutvarkyta Kačiupio gatvėje esančios maudymvietės infrastruktūra. Jie planuoja statyti balansines sūpynes, karuselę, čiuožyklą, krepšinio stovą, futbolo vartus, stalo teniso stalą. Tai dar ne viskas. Čia įrengtų kliūčių ruožą, smėlio dėžę ir paklotų saugią dangą, o visą teritoriją aptvertų tvora.

Preliminari vertė – 20 tūkst. Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-7

Dotnuvių paplūdimys

Akademijos tvenkinį ir jo pakrantę siekiama geriau išnaudoti viso rajono gyventojų poreikiams. Numatyta praplatinti priėjimo prie vandens taką, įrengti tiltelį, o svarbiausia sutvarkyti patį tvenkinio dugną. Tada įrengti pontoninį lieptą, pastatyti suoliukus ir persirengimo kabiną. Tikrai būtų galima atsikvėpti ir kokybiškai pailsėti vasarą prie vandens telkinio. 

Preliminari vertė – 19 tūkst. Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-12

Aristavos maudymosi ir poilsio vieta

Aristavos kaimo Arvysto gatvėje esančios maudymvietės aplinka galėtų tapti ne tik maudymviete, bet ir aktyvaus poilsio vieta, kurioje šeimos, jauni žmonės, vaikai galės leisti laisvalaikį, stovyklauti ir poilsiauti, bet reikia padaryti darbų: sutvarkyti tvenkinio krantą, privežti smėlio, įkurti laužavietes, o prie laužaviečių pastatyti stalus, suoliukus, šiukšliadėžes. Kad vieta būtų patraukli, reikia ir pontoninio lieptelio su dviguba aikštele. Tada jau galės pramogauti aristaviškiai ir ne tik.

Preliminari vertė  – 19 tūkst. 565 Eur.

Projekto Nr. balsavimo biuletenyje Nr. DB1-16

9 Komentarai

 • Geriau Pašilių soduose nutiestumet vandentekį! Juk ten plečiasi Kedainiai

  • Isivesk už savo pinigus tokius dalykus, proto ubage!

  • Ten prie pusyno pasiliuose, tokia gerai vamzdynus valo su stazu bobele

 • Siulau nemokama Viktoro bedzdalu koncervu dezuciu gamybos projekta Kedainiams. Balsuokite uz Dzarba parcija!

  • Prasibalsuok uz lineralus ir ju paskolas wiskio dezej ar uz lansbergio sklypus po eura ubage proto.

 • del Atminties parko- ar tie siulytojai nemate patvinusio Nevezio,kokie medziai,ten viskas per potvyni paskes,nebent karklais uzsodinti….

 • Gėjų spalvų tiltas už 20000 eurų,nuo kada tokie dažai brangūs?

 • Atkimties parkas

 • Atminties parkas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video