Prancūzijos institucijos ragina vengti FFP2 respiratorių su grafenu

 Prancūzijos institucijos ragina vengti FFP2 respiratorių su grafenu

STI nuotr.

Sveikatos teisės instituto inf.

Sanitarinio saugumo agentūros vertinimu, duomenys apie sintetinės medžiagos, naudojamos gaminant kai kurias FFP2 veido kaukes (FFP2 respiratorius – STI pastaba), toksiškumą yra nepakankami.

Prancūzija, sekdama Kanados pavyzdžiu, tokių respiratorių naudojimą buvo sustabdžiusi jau (2021 m. – STI pastaba) gegužės mėnesį. Nacionalinė maisto, aplinkos ir darbo sanitarinio saugumo agentūra (pranc. l’Agence nationale de sécurité sanitaire de l’alimentation, de l’environnement et du travail, ANSES) turėjo pareikšti nuomonę apie FFP2 veido kaukes.

Gruodžio 14 d. agentūra nusprendė, kad stingant duomenų apie minėtos sintetinės medžiagos toksiškumą, dėl atsargumo vengtina naudoti šias kaukes. Savo pranešime, išleistame po Generalinės sveikatos direkcijos prie Sveikatos ministerijos prašymo atlikti ekspertizę, agentūra teigė: „ANSES viešosios valdžios įstaigoms rekomenduoja skatinti kaukių be grafeno pasiūlą arba naudojimą.“

Balandžio mėnesį Kanada pirmoji atkreipė dėmesį į grafeno turinčias FFP2 veido kaukes (Š. Amerikoje jų atitikmuo yra KN95 kaukės). Šalis dėl atsargumo iš rinkos išėmė grafeno turinčias kaukes, pagamintas Kinijos įmonės „Shandong Shengquan New Materials“. Įtarta, kad jos gali būti kenksmingos plaučiams. Atlikusi tyrimą ir neįrodžiusi rizikos, Kanada galiausiai vėl leido naudoti šias kaukes liepos mėnesį.

ANSES atskirai pasisakė apie visuomenėje plačiai naudojamas chirurgines kaukes. Institucija siekė įvertinti galimą riziką, susijusią su pastarųjų sudėtyje esančiomis cheminėmis medžiagomis ir jų įkvėpimu arba sąlyčiu su oda.

Trūksta informacijos

Tuo tarpu Prancūzijos institucijos gegužės mėnesį paprašė, kad FFP2 kaukės su grafenu, ypač skiriamos sveikatos priežiūros darbuotojams, nebūtų naudojamos. Sustabdyti jų naudojimą nuspręsta iki tol, kol ANSES įvertins riziką. Nors turimi duomenys „neišryškina nerimą keliančių ženklų“, ANSES manymu, „neįmanoma įvertinti sveikatai keliamos rizikos.“

Įstaiga pažymi, kad „trūksta informacijos apie gamintojo naudojamą grafeną ir apie šios medžiagos žalingumą, ypač ilguoju laikotarpiu.“ Todėl, ANSES vertinimu, atsargumo dėlei geriausia šios rūšies kaukių vengti.

Kaukėse esantis nanografenas yra sudarytas iš nanoskopinio dydžio anglies dalelių. Būdamas itin lengvas, atsparus ir puikus laidininkas, pastaraisiais metais jis buvo plačiai pritaikytas pramonėje, ypač elektronikos srityje.

Tačiau prasidėjus koronaviruso pandemijai dėmesį patraukė jo antivirusinės savybės ir nemažai įmonių tai pastūmėjo sukurti grafeno turinčias kaukes, kurios pristatytos kaip efektyviau apsaugančios nuo viruso. Balandžio pradžioje keturios nevyriausybinės organizacijos įspėjo Europos Komisiją apie galimą šių Prancūzijoje ir Europoje parduodamų kaukių toksiškumą. Iki šiol Europos lygmeniu nebuvo priimtas joks sprendimas.

„Nuraminantys rezultatai“ chirurginių kaukių atžvilgiu

Be to, ANSES atskirai pasisakė apie visuomenėje plačiai naudojamas chirurgines kaukes. Institucija siekė įvertinti galimą riziką, susijusią su pastarųjų sudėtyje esančiomis cheminėmis medžiagomis ir jų įkvėpimu arba sąlyčiu su oda.

Šios ekspertizės „rezultatai nuramina“, jei kaukės dėvimos pagal instrukcijas (keičiamos kas keturias valandas, nešiojamos tinkama puse ir t. t.). „Kaukėse esančių cheminių medžiagų poveikis neperžengia suaugusiems ir vaikams taikomų sanitarinio saugumo ribų“, – teigia ANSES.

Tai „garantuoja, kad gyventojų sveikatai pavojaus nėra, jei šios medžiagos yra įkvepiamos ar liečiasi su oda“, kai kaukės yra dėvimos tinkamai, pranešime spaudai aiškina ANSES atliktos ekspertizės koordinatorė Céline Dubois.

Tyrimas buvo atliktas su keliomis dešimtimis plačiajai visuomenei skirtų chirurginių kaukių, kurias Konkurencijos, vartotojų teisių ir sukčiavimo prevencijos generalinė direkcija atrinko 2020 m., o vėliau – 2021 m.

4 Komentarai

  • Rinkos aikste goes antivaxxx! Kai galvoji, kad dugnas pasiektas… Ima ir istraukia is po skverno dar labiau smirdanti suda.

    • Kaip liaudyje sakoma:
      „Neuostyk savo nepridėjęs!“

  • O kas gali paneigt,kad kaukėse esantis grafenas ne kieno tai žinia specialiai įterptas?Nanografenas yra puikus laidininkas ir jis naudojamas G5 aparatūros veikloje.Žmonės pritraukia nanodulkių ir tampa laidininkais bei antenomis.Tad jų valdymą ir sekimą tokia velniava tik palengvina.Po skiepų su čipais,jei reikės,tai tokius nuotoliniu būdu ir išjungs.Visą šitą info radau internete,netingėkit ir patys ten dar daugiau susižinosite.Užsienio tv ir laikraščiai apie tai daugiau praneša,na ,o mūsų sisteminė,,žiniasklaida “lojali globalistams.Pasaulis,kaip matot,kyla prieš genocidinį suokalbį.Tik mūsų pelkėje varlės kurkia.Beje,aš dukart pasikiepijęs ,po skiepų dėl krešulio gavęs insultą ir kad įsitikinčiau skiepų neveiksmingumu-dar pernešęs ir covidą.Rašau apie tai ne todėl,kad būtų mažiau,, tikinčių mokslu“.Geros dienos ,bičiuliai.Tikiuos ,kad gal nesugadinau jums nuotaikos vyraujančiame karo fone.

  • Kad yra toks laikrastis, pateikiantis idomesne, visapusiskesne informacija. Yra nuorodos, saltiniai, nesuprantu, ko piktintis. Nebent patinka propoganda, kur viskas sustyguojama pagal viena linija ir paciam placiau pagalvoti nebeiseina, o bet kokia kitokia informacija sukelia itampa ir pykti.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video