Pradeda veikti Vaiko teisių linija: nemokamai konsultuotis galės kiekvienas

 Pradeda veikti Vaiko teisių linija: nemokamai konsultuotis galės kiekvienas

Organizatorių nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Antradienį atidarytas nacionalinis konsultacinis skambučių centras – Vaiko teisių linija. Nemokama linija veiks numeriu 8 800 10 800.

Kaip spaudos konferencijoje sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė, skambučių centras, įsikūręs Alytuje, veiks vieno langelio principu.

„Galės skambinti visi Lietuvos gyventojai ir konsultuotis visais rūpimais vaiko teisių klausimais. (…) Kaip pavyzdys: norint globoti, įsivaikinti, vaikui susiduriant su iššūkiais mokykloje, – kalbėjo tarnybos vadovė. – Aišku, visų klausimų negalėsime išspręsti, bet tikslas yra padėti ir padėti ieškoti atsakymų“.

I. Skuodienė taip pat ragino skambinti ir vaikus, kurie susiduria su iššūkiais. Linija pirmadienį–ketvirtadienį dirbs nuo 8 iki 19 val., penktadienį – iki 18 val., savaitgalį konsultantai nedirbs.

Skambinant į liniją taip pat bus galima pranešti apie vaiko teisių pažeidimus. 

Įsteigus skambučių centrą, tikimasi padėti vaiko teisių gynėjams būti arčiau visuomenės ir suteikti jai daugiau galimybių kreiptis bei konsultuotis rūpimais klausimais.

Kaip nurodo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, pastaraisiais metais išaugęs gaunamų pranešimų kiekis dėl galimų vaiko teisių pažeidimų tik patvirtina konsultacinės linijos poreikį: 2020-aisiais metais buvo gauta daugiau nei 39 tūkst. pranešimų dėl galimai pažeistų ar pažeidžiamų vaiko teisių, o per 2021-uosiuos metus šis skaičius padidėjo beveik tūkstančiu gautų pranešimų.

Skaičiuojama, jog vaiko teisių gynėjai įvairaus pobūdžio pranešimus apie galimai pažeidžiamas vaiko teises gauna kas 15 minučių, o kas antras toks pranešimas pasitvirtina.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video